Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jamal Djs v rozhovoru k Summer Energy

Již tento pátek na veselském koupališti vypukne premiérový ročník festiválku Summer Energy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Summer Energy
pátek 24. července 2009 16:00
(konec +- sobota 25. července 2009 08:00)
Koupaliště
Veselní nad Moravou (CZ)
Ovšem než tak nastane máme tu ještě zpověď headlinerů hlavního podia – Jamal Djs.

Ahoj vy dva :-) Tu nejtradičnější úvodní otázku -"Jak se máte, co je u vás nového?", přeskočíme, budu předpokládat, že se máte dobře :-), a začněme třeba tím, co vám teď nejčastěji hraje v autě?

Malda: Tak poslední dobou poslouchám v autě nové tracky nebo dema pro náš label Unaffected records... Ale nepohrdnu asi ničím, krom dechovky :-D.

Jacker: Poslouchám spíše rádio nebo breakbeat. Techno většinou jen při tréninku či při hraní.

Tenhle rozhovor vzniká k akci Summer Energy open air, která proběhne už za pár dní, a tak se zeptám na váš vztah k open air akcím jako takovým – baví vás to? Nebo dáváte přednost halám, klubům atd.?

Jamal Djs: Jak už spoustu lidí říkalo, každá party má něco do sebe. Je v podstatě jedno, jestli to je venku nebo uvnitř, záleží hlavně na lidech, aby se dobře bavili a vytvořili fajn atmosféru. Pak je každá party dobrý mejdan.

Jak dlouho už fungujete dohromady jako Jamal DJs? Hráváte často ještě každý zvlášť? A jak moc se liší to, co hrajete jako JackR a Malda,od toho, co prezentujete jako duo?

Jamal Djs: Tak jako Jamal DJs hrajeme už nějakých 5 – 6 let. Občas si ještě někde zahrajeme každý zvlášť, ale nabídky bookingu jsou z 90% na nás oba dohromady. Je to určitě živější a pestřejší, když hrajeme dohromady - 2 hlavy a 4 ruce dokážou lepší kousky než 1 DJ :-)Tuhle otázku už jsem použila v rozhovoru se Steenem a Keeperem před Apokalypsou, a protože i vy dva hráváte dohromady, zajímala by mě odpověď i od vás. Tak tedy - vzhledem k tomu, že hrajete spolu, je asi pochopitelné podobné cítění a vnímání hudby, že už tak nějak víte, co ten druhý asi udělá, atd. Stalo se někdy, že jste se navzájem překvapili - myslím, jestli někdy někdy padl od jednoho z vás takový ten nechápavý pohled na toho druhého, něco jako "Ty woe, co to je??" :-D

Jamal Djs: No, na rovinu - teď už asi ne. Tím že společně i produkujeme tracky, se to cítění ještě víc spojilo, takže si troufáme říct, že se už asi nepřekvapíme. Dřív to bývalo drobet jiný, občas jsme se zlobili deskami, o kterých jsme věděli, že je ten druhý příliš v lásce nemá a jsou težké zamixovat. Zase na druhou stranu to byla vždycky výzva - zamixovat tu šílenou desku nějakou ještě šílenější :-D.

Pojďte zkusit dát dohromady pár vašich NEJ, pokud jde o party :-) Pro jaký NEJmenší počet lidí jste kdy hráli? Jaký je váš NEJzajímavější zážitek z party? NEJveselejší? NEJtrapnější? NEJhezčí? Kam NEJdál jste jeli za hraním? Jaký jste kdy na party zažili NEJvětší úlet? Kdo stál za mixážním pultem, když jste to v životě NEJvíc roztáčeli na tanečním parketě? :-) A kdy to byla naopak NEJvětší nuda?

Jamal Djs: Tak k nejmenšímu počtu lidí, to je jasný – party, kde byli pouze DJs a barmani.
Nejzajímavější asi před šesti lety koukat na Toma Hadese a jeho live vystoupení… Oba jsme to sledovali s otevřenou hubou. Nejtrapnější… Dva roky zpět jsme hráli na jednom open airu v lese, majitel se nějak nepohodl s pořadatelem (zdálo se mu, že 150 lidí je ve 3 ráno už málo, a chtěl zavřít) a nám vyhrožoval po 10 minutách hraní, že když nepřestaneme hrát, dá nám ochranka do huby… Tak jsme típli desky, a za 3 minuty jsme jeli pryč (tím stop tlačítkem na gramci skončila celá party tehdy). Nejhezčí… Vidět na svých akcích (když jsme je ještě pořádali) spokojené a bavící se návštěvníky :-) Nejdál za hraním - Belgie, festival Forest Rave, kde jsme hráli společně na jedné stagi s Marco Baileym, Redheadem a Tomem Hadesem. Největší úlet - jednoznačně systémy před 8 lety v Plzni, kde na jedný straně haly dva souložili a na druhé někdo kálel :-)

Které momenty během těch společných let hraní byly pro vás nějakým způsobem zásadní, zlomové…? Nechci to omezovat tím, abyste vybrali třeba tři nejdůležitější… Máte volné ruce, pokud jde o počet. Zajímá mě, co vy sami vidíte jako ty přelomové okamžiky, ty, díky kterým jsou dneska Jamal DJs právě tím, čím jsou.

Jamal Djs:
1. Určitě nápad zkusit hrát dohromady.
2. Rezidentství v bývalém klubu K14 v Plzni, kde jsme mohli každý den po dobu skoro tří let trénovat na 4 gramce.
3. Naše bývalá promo a bookingová agentura Techanalitic production.
4. Minulý rok... Založení nového českého techno labelu Unaffected records, který je za necelý rok fungování velmi uznávaný ve světě.
5. V září letošního roku bude malé překvapení v podobě naší první černé placky.Kromě hraní máte oba zkušenost i s pořádáním parties, tak si zkuste představit situaci, kdy vás nelimitují peníze, prostor, lidi, máte naprosto neomezené možnosti, koho byste si mohli pozvat na akci…, jak by vypadal váš „line-up snů“? :-)

Jamal Djs: Uff, line-up snů… Hele, nechceme žádný pseudohvězdy… Asi bychom to složili z našich kamarádů z labelu. Pro nás by bylo potěšení, kdybychom se všichni sešli na jedný akci, ale vzhledem k tomu, že je nás tam cca 30 – 40, tak je to asi nemožné…

A poslední otázka, kterou na vás dneska mám - abyste o ni nepřišli - jakpak se dneska máte, pánové :-)

Jamal Djs: Ale jooo jde to … :-)

Díky za rozhovor a brzo na viděnou na Moravě :-)

Ptala se: ellle

www.summerenergy.cz
www.jamaldjs.com
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 21. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Jamal Djs v rozhovoru k Summer Energy. Vychytané.cz. [Online] 21. 7. 2009. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2253. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jamal-Djs-v-rozhovoru-k-Summer-Energy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 03:05