Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lípa hostila bikery na dirtovišti v Hell Valley

V rámci dětského dne se na nově vybudované dirtové trati u místní sokolovny představila místní skokanská elita. Soutěžilo se v kategorii velkých MTB i malých BMX kol. Navzdory vrtkavé předpovědi počasí se od 14 hodin rozjela nervy drásající exhibice.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Meatfly Suzuki Bike Víkend Lípa 2009
neděle 7. června 2009 15:00
(konec +- neděle 7. června 2009 22:00)
Zlín
Zlín (CZ)
Díky zasvěcenému komentáři Ondry Janalíka a Pavla Jánoše, kteří se umístili na druhém a třetím místě v kategorii BMX, se početné obecenstvo postupně dostávalo do varu. První místo v BMX jim vyfoukl Lukáš Fryšták. MTB ovládl favorizovaný Michal Hajtr před Filipem Tomancem a Filipem Kamidrou.

„Bylo to úžasné, svítilo slunce, vyšlo nám počasí. Bylo tu čtyřnásobně víc lidí než jsme čekali, co se týká celé akce: dětského dne, dirtových závodů, flatové exhibice… super, já jsem spokojený,“ libuje si po akci vyčerpaný hlavní organizátor Jiří Haferník.

Vrcholem odpoledne se stal „best trick“ Tomáše Kuny, který na porotu i diváky vytáhl skvěle provedený „Superman double seat-grab“, což je akrobatický prvek, při němž jezdec ve skoku pustí řidítka a v letu oběma rukama chytí sedlo kola, protáhne ruce a nohy a před dopadem se vrátí zpět do základní polohy podobně jako při free-style motocrossu.

Některým borcům se nevyhnula drobná zranění – lehké odřeniny a naraženiny, což však jen podtrhuje přitažlivost tohoto sportu i jejich aktérů. Jezdci si novou trať pochvalovali, vždyť si ji sami měsíc kompletně přestavovali. Velké díky za to patří Radimovi Štefkovi a jeho kamarádům z Lípy a okolí.

Pozitivním šokem pro některé návštěvníky byl „graffiti jam“ na ploše 20x2 m. Společnou produkci zde rozbalila parta sprejerů, kteří nechali diváky veřejně přihlížet vzniku svého umění. Během 5 hodin na plachtě vykvetla obdivuhodná kompozice naprosto odlišných stylů, avšak ve shodných odstínech zelené, růžové a modré barvy. Cílem této pro některé tabuizované, pro jiné atraktivní podívané, bylo ukázat, že nálepka vandalismu a graffiti nemusí být jedno a to samé. Shodli se na tom i zástupci DSZO, kteří zde živě diskutovali o možné spolupráci jako východisku z dlouhodobého boje proti nelegálnímu kreslení na objektech MHD.

Taneční plácek před sokolovnou se stal doménou flatlandu. Střídali se tu kluci tančící na malých BMX kolech speciálně opatřených stupačkami v místech uchycení předního a zadního kola. V akrobatickém řádění je podporoval DJ, který se postaral i o večerní zábavu, jako o závěrečnou tečku za vydařenou první polovinu Meatfly Suzuki Bike Víkendu v Lípě 2009.

http://www.bikegeneration.cz/

Zdroj: TZ Tomáš Černý, BikeGeneration.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 9. 6. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Lípa hostila bikery na dirtovišti v Hell Valley. Vychytané.cz. [Online] 9. 6. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2083. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lipa-hostila-bikery-na-dirtovisti-v-Hell-Valley
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.13s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 08:51