Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Královna majestátního popu Anna von Hausswolff se vrací do Prahy

Do Paláce Akropolis přiveze ze Švédska své uhrančivé písničkářství.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Anna von Hausswolff
pátek 4. března 2016 19:30
(konec +- sobota 5. března 2016 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Hostem večírku EuroConnections 4. března bude cenami ověnčená švédská hudebnice Anna von Hausswolff. V Paláci Akropolis nabídne posluchačům své uhrančivé gotické písně, které čerpají z kouzla severské přírody. Do Prahy přijíždí se svým třetím studiovým albem The Miraculous nahraným ve městečku Piteå na unikátní varhany s devíti tisíci píšťal.

Po třech letech se do Prahy vrací švédská hudebnice Anna von Hausswolff, která miluje majestátný zvuk varhan a ráda na něm staví své písňové katedrály. Původem pianistka se od začátku dekády vyšvihla mezi nejzajímavější postavy současného severského indie popu. Novináři ji rádi popisují jako pokračovatelku odkazu emocemi napěchovaného písničkářství Kate Bush nebo Antony and the Johnsons, důležitou součástí její hudby je ale i severská identita prosvítající z jejich desek.

Dcera švédského skladatele a zvukového designera Carla Michaela odstartovala svoji hudební kariéru v roce 2009, kdy ji vystoupení na domácím göteborgském festivalu Way Out West katapultovalo mezi nejžhavější objevy místní scény. Tuto pozici potvrdila syrovým debutovým albem Singing From the Grave (2010), na němž hrál důležitou roli klavír a samozřejmě její hlas. Druhou desku se Anna von Hausswolff rozhodla natočit v kostele Annedalkyrkan v jejím rodném Göteborgu a Ceremony tak dominuje zvuk varhan, který písním dodává epickou atmosféru. Skladby z výtečně přijaté desky spojuje téma přírody, které se moderní člověk čím dál více vzdaluje. Deska si odnesla nominace na švédské Grammy v kategorii album roku a nebo Nordic Music Prize pro nejlepší skandinávské album.

Loňská novinka The Miraculous je ještě ambicióznější a majestátnější. Anna von Hausswolff tentokrát zvolila kostelní varhany ze severošvédského městečka Piteå dokončené před třemi lety v rámci projektu místní univerzity a natočila s nimi poctu tajemnému místu v lesích, kam v mládí utíkala od problémů. Přes všemožné technologické vychytávky varhan (dá se na ně například hrát přes mobilní aplikaci odkudkoliv z celého světa) stejně nejvíce udivuje arzenál devíti tisíc píšťal, které když se ozvou, musí všechno ostatní zmlknout. Von Hausswolff pro potřeby desky sestavila regulérní rockovou kapelu, která ale má co dělat, aby se přes hutnou tkaninu varhanních tónů vůbec prodrala na světlo. Skutečným soupeřem varhan je tady ale zpěvaččin hlas, který se občas ve své nahé intenzitě vynoří z mlhy a dodá hudbě dotek lidskosti.

„Je to deska o zázračném místu, jehož přírodní krása tě sama ponouká k tomu, abys o něm začal vytvářet příběhy. Je to kombinace přírodního prostředí a historie – když se tyto aspekty propojí, vznikne něco magického.“ vysvětluje von Hausswolff v rozhovoru pro magazín Quietus impul k natoční The Miraculous. Výtečně přijatá deska se objevila v mnoha výročních žebříčcích kritků a Anna von Hausswolff díky ní dostala pozvánku na prestižní festival Meltdown kurátorovaný Davidem Byrnem. The Miraculous je hodinová procházka po magické přírodě, kde v temnotě ožívají bytosti z pověstí a každodenní realita dostává úplně jiný rozměr. Název desky vůbec nelže – hudba Anny von Hausswolff je vskutku zázračná a 4. března nás o tom nepochybně přesvědčí v Paláci Akropolis.

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 28. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Královna majestátního popu Anna von Hausswolff se vrací do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 28. 2. 2016. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9987. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kralovna-majestatniho-popu-Anna-von-Hausswolff-se-vraci-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 02:05