Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kampaň ke dni knihy podpoří vznik knih pro zrakově postižené

Pod heslem Kniha ti sluší proběhnou v týdnu od 18. do 23. dubna 2016 oslavy Světového dne knihy a autorských práv.
Přidat na Facebook
Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) se rozhodl výtěžek letošní kampaně věnovat Světlušce Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadaci Leontinka na úpravu knih pro zrakově postižené.

Za nákup knih v partnerských knihkupectvích, uskutečněný během týdenních oslav, získají čtenáři jako odměnu unikátní CD, na které desítka oblíbených českých spisovatelů včetně Haliny Pawlowské, Michala Viewegha či Václava Větvičky namluvila ukázky ze své tvorby.

Knihkupci budou tyto dárky pro své zákazníky nakupovat a většina výtěžku z tohoto prodeje poputuje Světlušce Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadaci Leontinka, které peníze využijí na zpřístupňování literárních textů dětem se zrakovým postižením.

Díky prostředkům vybraným v kampani Kniha ti sluší budou moci Světluška a Leontinka podpořit například vznik CD s audiopodobou dětských knížek současných českých autorů z projektu www.nejlepsiknihydetem.cz nebo multisenzorickou knížku určenou pro nejmenší čtenáře se zrakovým či kombinovaným postižením.

Projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška pomáhá od roku 2003 lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít samostatný, smysluplný život a cítit se užiteční. Světluška svítí na cestu dětem i dospělým. Přispívá na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, na osobní asistenty dětem, aby mohly chodit do běžných škol se zdravými kamarády, a seniorům, aby mohli trávit podzim života doma a nikoliv v ústavu.O něco mladší Nadace Leontinka, založená roku 2005 podnikatelem Jindřichem Lukavským, podporuje především děti a mladé lidi se zrakovým postiženým, kterým pomáhá s integrací do běžného života (mimo jiné podporuje účast zrakově postižených sportovců na Jizerské 50, na sérii amatérských závodů Run Tour, Běhej lesy nebo Vltava Run či na PRIMátorkách).

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než 100 zemích světa. Připadá na 23. duben, což je den, kdy zemřeli dva velcí literáti – Williama Shakespeare a Miguel de Cervantes. Letošní Světový den knihy je výjimečný tím, že od úmrtí obou spisovatelů uběhlo právě 400 let. V Česku oslavy Světového dne knihy zaštiťuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Vzhledem k tomu, že letos 23. duben připadá na sobotu, budou oslavy probíhat po celý týden před ním.

Součástí oslav bude i řada doprovodných akcí. Podrobnosti o nich se budou postupně objevovat na webových stránkách projektu www.knihatislusi.cz, které budou spuštěny v polovině března 2016.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 26. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kampaň ke dni knihy podpoří vznik knih pro zrakově postižené. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2016. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9982. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kampan-ke-dni-knihy-podpori-vznik-knih-pro-zrakove-postizene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 22:13