Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Poliça aneb synthpop na dvoje bicí v Praze

Americká kapela Poliça, kombinující ve své hudbě prvky alternativního rocku a synthpopu, vystoupí poprvé v Praze 8. října v Rock Café.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
POLIÇA
sobota 8. října 2016 21:00
(konec +- neděle 9. října 2016 04:00)
Rock Café
Praha (CZ)
Předprodej vstupenek za 450 Kč bude zahájen v pátek 26. února na fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

Kořeny kapely Poliça z amerického Minneapolisu sahají do roku 2011. Zakládajícími členy byl zkušený producent Ryan Olson a zpěvačka Channy Leaneagh, která se dříve věnovala folkové hudbě. Právě tento různorodý hudební původ je hlavní předností Poliça - prvky alternativního rocku a synthpopu s krásným, písničkářsky pojatým vokálem. Není divu, že si hned po svém prvním koncertu získali pozornost kapel jako je Bon Iver. Frontman Justin Vernon o nich dokonce prohlásil, že jsou nejlepší kapelou, kterou kdy slyšel. Na přitažlivosti přidalo i to, že Poliça hraje naživo v netradiční sestavě se dvěma bubeníky. Po vydání debutu Give You The Ghost vyrazila kapela na turné spolu s Bon Iver nebo Clap Your Hands Say Yeah a objevila se i na velkých festivalech jako např. SXSW. Druhé album Shumalith přineslo kapele podobný úspěch. Zejména singl Tiff s hostujícím Justinem Vernonem se stal hitem mezi hudebními nadšenci. Poliça vydá své nové album United Crushers 4. března a naváže na něj celosvětovou tour, v jejímž rámci zavítá i do Prahy.

EN
POLIÇA (US) to come to Prague for their first gig
8. 10. 16 Rock Café, Praha
American band Poliça combining elements of alternative rock and synthpop will perform in Prague on October 10th in Rock Cafe. Presale for 450 CZK starts on Friday October 26th via fource.cz, GoOut.cz and Ticketpro.

The roots of Poliça, the band from American Minneapolis, date back to 2011. The founding members were producer Ryan Olson and singer Channy Leaneagh, who was previously focused on folk music. Their musical diversity is the main quality of Poliça – alternative rock, rock and synthpop elements along with beautiful, folk-influenced vocal. No wonder the band caught attention of bands like Bon Iver, whose singer Justin Vernon proclaimed that Poliça was the best band he ever heard. After the release of debut album Give You The Ghost, the band went on tour with Bon Iver or Clap Your Hands Say Yeah and performed at festivals like SXSW. Second album Shumalith brought similar success – single Tiff featuring Justin Vernon especially. Poliça is about to release their new album United Crushers on March 4th prior to their worldwide tour with a stop in Prague.

Zdroj: Fource
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 23. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Poliça aneb synthpop na dvoje bicí v Praze. Vychytané.cz. [Online] 23. 2. 2016. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9966. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Poliça-aneb-synthpop-na-dvoje-bici-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.92.49
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 09:24