Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Radost FX: Vzkříšení!

Bezesporu legendární podnik Radost FX, který je nejstarším (v roce 2016 to bude 24 let) hudebním klubem v čechách znovu ožívá.
Přidat na Facebook
V roce 2015 došlo v Radosti FX ke změně vedení a spolu s tím k postupné snaze posunout se zase o něco dále. Spolu s rekonstrukcí stage, barů, toalet a dalších míst v klubu došlo také k revitalizaci celého prostoru. Klub byl osazen zvukem Funktion One, který se řadí mezi světovou špičku. V plánu je nyní další postupná rekonstrukce tak, aby ještě více odpovídal dnešním požadavkům.Klub prochází také výraznou dramaturgickou změnou a kromě velmi úspěšné urban night FX Bounce, která pravidelně od roku 2005 plní čtvrteční noci pod taktovou DJe Kwé se Radost FX vrací ke svým elektronickým kořenům a to především k houseové hudbě. Do klubu se mimo jiné jako rezident vrátil DJ Pavel Bidlo, který je s Radostí FX spjatý od jejich začátků.Aktuální program klubu lze nalézt především na http://www.facebook.com/radostfxclub/events

Nebo na našich nových webových stránkách www.radostfx.cz

Kromě rozsáhlých změn v klubu, došlo také ke změnám interiéru v restauraci, která se stále řadí mezi špičku mezi vegetariánskými restauracemi v Praze, jejíž koncept zůstává zachován. Ať už jde o naše vyhlášené Nachos, Popeye burger, Pesto Potatoes, Hummus nebo třeba FX Quesadillu, věříme, že si každý vybere ke své spokojenosti.

Spolu se změnami interiéru restaurace došlo i zde k dramaturgickým změnám a nyní mají večery v restauraci pod taktovkou DJs Pavel Bidlo, Lumiere, Vilém, Tony M, Petr K a Cuba.

Klub a restaurace Radost FX, Bělehradská 120, Praha 2, 120 00
Rezervace stolů a informace: info@radostfx.cz nebo +420603193711
Spojení: Metro C – I.P.Pavlova, Metro A – Náměstí Míru, Tram: 4, 6, 10, 11, 16, 22

www.radostfx.cz
http://www.facebook.com/radostfxclub/
Podrobnější informace a historie Radosti FX.

KLUB
Úderem 23 hodiny každý čtvrtek, pátek a sobotu Radost FX ožívá nočním životem a otevírají se brány klubu ve spodních prostorách podniku.
Ve zrekonstruovaném prostoru, který zahrnuje novou stage, špičkový zvuk Funktion One, nové bary a toalety si můžete ve čtvrtek užít urban night FX Bounce s jedinečnou atmosférou již od roku 2005 pod taktovkou DJe Kwé. V pátek a sobotu je pak klub vyhrazen čistě elektronické taneční hudbě a to především house music ve všech jejích podobách.

CAFÉ
Již při vstupu vás přes skleněné výlohy upoutá anticky vyhlížející a útulné Café. Od 11:30 je vám k dispozici rozsáhlé vegetariánské menu podávané ve všech částech restaurace. Ochutnáte zde vynikající a zdravá jídla z řecké, indické, thajské, mexické a italské kuchyně servírované až do pozdních nočních hodin. O víkendech nabízíme americký styl snídaně BRUNCH s širokou nabídkou vaječných omelet, vaflí a kombinovaných menu. Tato část restaurace je nekuřácká.LOUNGE
K příjemnému strávení volného času je určen Lounge. Tlumená světla, pohodlná křesla a sofa v orientálním stylu, bar s nabídkou více než 200 nápojů. Kvalitní hudební reprodukce dotváří příjemnou atmosféru v plně klimatizovaném prostředí.GALERIE
Galerie je naším staro-novým barem. Tato část restaurace byla pojmenována na základě dřívější funkčnosti jako Galerie výstavní. Došlo k výstavbě nového baru a celkové změně interiéru. Celkem je možno pohodlně usadit na 40 hostů. Tato část restaurace je navíc obohacena o DJská a jiná vystoupení. Velmi oblíbená je též část restaurace s příhodným názvem VIP, která je částečně oddělena od ostatních stolů v restauraci na vyvýšeném ohraničeném stupínku. Nabídka menu je ve stejném rozsahu jako u ostatních dvou restauracích Café a Lounge. Galerie též slouží jako salónek pro privátní večírky, je jí možno uzavřít a uspořádat zde menší produkci včetně odlišné nabídky cateringu. Přes oběd je galerie nekuřácká.

OBJEDNÁVKY
Pokud máte hlad, ale nemáte dostatek času nebo prostě při jídle nechcete sedět uvnitř restaurace, nabízíme Vám možnost objednat si jídlo s sebou. Stačí zavolat na telefonní číslo +420 603 193 711, kde si můžete objednat vybrané jídlo popř. rezervovat stůl, pokud přece jen zůstanete. Pro objednání jídla i s donáškou můžete využít služeb našich on-line partnerů www.eurobest.cz nebo www.damejidlo.czHISTORIE RADOSTI FX
Ve vinohradském činžovním domě Roma měla po sametové revoluci vzniknout galerie s expozicí české fotografie, obchod s CD (který je nyní neodmyslitelnou součástí Radosti) a menší restaurace s občerstvením. K uskutečnění však chyběly finance a s původní verzí využít rozsáhlé prostory klubu pouze jako galerii s menším občerstvením, a to bez jakýchkoli zkušeností s provozem, a nedostatkem finanční podpory ze strany organizátorů, nebylo možno myšlenku dotáhnout do úplného konce, a tak získal koncem roku 1991 zdevastované přízemí a suterén Richard Zoli s manželkou Betheou, kteří uváděli v USA televizní pořad o umění a designu.

Televizní show nemá daleko k hudbě a k nové hudbě. Tak přišli na myšlenku vybudovat módní taneční klub a své bohaté zkušenosti přenesli do nynější podoby Radosti FX. S každým blížícím se výročím založení se mění design interiéru klubu a bez výjimky je i letošní rok.

Radost FX již od počátku zachytila dříve nám upírané moderní styly hudby, a tak se zapsala mezi první, kdo Praze a České Republice vůbec nabídl možnost poslechu nejen houseové, techno a (vystupovaly zde takové hvězdy jako jsou: legendární Carl Cox, Paul Van Dyk, Lauren Garnier, Moby, Richard Dorftmeister, MJ Cole, Artful Dodger, Judge Jules, Danny Rampling, Eddie Richards, DJ Food aj.).

V roce 1999 britský klubový magazín MINISTRY zařadil Radost FX mezi 20 nejlepších klubů na světě, čímž upevnil pozici tohoto subjektu na naší i celosvětové hudební scéně. V roce 2007 se v prestižním žebříčku serveru www.worldsbestbars.com umístila Radost FX na 8. místě jako jediný český zástupce barů. Dokladem toho budiž i nesčetná další vystoupení řady domácích i zahraničních hvězd. Ke cti a renomé klubu je nutné přičíst i fakt, že se nikdy nerozpakoval razit svůj vlastní styl a nespoléhal se na vyloženě osvědčené módní hity a tendence, naopak je pomáhal tvořit.

Dodal: Štěpán Hora
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 18. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Radost FX: Vzkříšení!. Vychytané.cz. [Online] 18. 2. 2016. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9960. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Radost-FX:-Vzkriseni!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 01:48