Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Techno ikona Dave Clarke přijíždí do Stormu!

Vážení příznivci techna, na sobotu 12. 3. pro vás projekt CODE připravil další díl klubové akce Technik
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
TECHNIK with DAVE CLARKE (UK), HAPPA (UK)
sobota 12. března 2016 21:00
(konec +- neděle 13. března 2016 04:00)
STORM CLUB
PRAHA - Žižkov (CZ)
Po jménech jako Alan Fitzpatrick, Sasha Carassi, Niereich, Dubspeeka a Stiv Hey jsme jako dalšího headlinera vybrali rodáka z Brightonu, který v současné době žije v Amsterdamu, techno producenta a DJe, který se po celou dobu svého působení aktivně zasadil o vývoj techna jako subkultury, toho pravého zastánce pojmu „underground“, punkového rebela s přízviskem „Red Baron“… Ano, naším hostem dalšího Techniku je techno ikona DAVE CLARKE.

Dave Clarke je neodmyslitelnou součástí světové techno scény a co víc, nikdy se nestal loutkou v soukolí taneční scény a jejího vlivu. Vždy byl, je a bude osobností, která svými ostrými názory jasně definuje, co techno ve skutečnosti je a co by mělo v jeho posluchačích evokovat.

Jeho první release vyšel na labelu XL už v roce 1990, v roce 92 už funguje jeho vlastní label Mahnetic North. Jeho trilogie s přízviskem „Red“ ho katapultovala mezi světovou techno elitu. Začal remixovat tracky a skladby pro taková jména, jako jsou Kevin Saunderson, The Chemical Brothers, New Order, Depeche Mode, Moby, Leftfield a Underworld. Doteď vydává pravidelně jak svoje tracky, tak remixy světových djs na všech zásadních techno labelech. Většinu víkendů hrává v klubech jak v Evropě, tak ve světě. Účast na festivalech Awakenings, Loveland, I Love Techno, Pukkelpop, Glastonbury a Nature One byla samozřejmostí. Měl také vlastní stage na Tomorrowlandu, kam si pozval jména jako Green Velvet, Chris Liebing, Jeff Mills a Ben Klock. Jeho ortodoxní názory na přílivovou vlnu komerčního stylu EDM jsou trefné a popisují reálnou podstatu celé této mezinárodní „bubliny“.Dave je osobností, která nikdy nešla s mainstreamem. Naopak se od všeho, co by s tímto mohlo být spojené, odlišuje. Jak sám říká, „techno is passion, not fashion and I’ve never been interested in what’s trendy and what’s not, but the best music comes to me every single day and I want to share it.” Do svého hraní zapojuje mnoho nových technologií, efektorů, sound procesorů.

Jeho první vystoupení v Praze v mauzoleu památníku na Vítkově v roce 1997 na akci Dr. Pepper Rave Diagnosis bylo jedinečné a v té době totálně nadčasové. Těšíme se, co pro všechny návštěvníky akce Technik připraví tentokrát, ale už teď víme, že to bude techno jak má být.

Spolu s ním přijede z Británie a v Čechách poprvé vystoupí i mladý talentovaný Happa, který svým originálním soundem bude zajímavým zpestřením. Oba doplní český support ve složení Kaisersoze, Ravic, Flesh a Callboy. Druhá stage bude patřit deep a tech house a tyto rytmy budou prezentovat Dan Cooley, Jan Brachtl, Adam Cloud @ Nicola Cloud, Pete Walk a Precise Deviant.

V sobotu 12. března by v klubu Storm měl být každý příznivce techna, bude to jistě velký zážitek…

Dodal: Adam Cloud
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 19. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Techno ikona Dave Clarke přijíždí do Stormu!. Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2016. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9957. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Techno-ikona-Dave-Clarke-prijizdi-do-Stormu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 02:08