Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dub FX a Nneka na Rock for Churchill

Hudební festival Rock for Churchill zveřejnil další 2 zahraniční jména letošního programu – australského performera Dub FX a nigerijskou hvězdu Nneku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for Churchill 2016
pátek 26. srpna 2016 21:00
(konec +- sobota 27. srpna 2016 04:00)
Přírodní areál Myslivna
Vroutek (CZ)
ock for Churchill proběhne 26. a 27. srpna ve Vroutku. První edice nejlevnějších 2denních vstupenek za cenu 700 Kč (+ poplatky) je k dispozici do 29. února.

V Česku populární Australan Dub FX, vlastním jménem Benjamin Stanford, ohlásil na letošní rok novou desku. S ní vyrazí na letní evropské turné se zbrusu novým koncertním programem doplněným o vizuální efekty. Dub FX začal svou zářnou kariéru buskingem v ulicích světových metropolí. Netrvalo dlouho a z Benjamina se stala hvězda festivalových pódií, vystupoval na top festivalech jako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock a to všechno bez velkého labelu za zády a během pouhých osmi let. Dub FX osobitým způsobem vytváří hudbu pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Přímo před očima užaslých diváků tak v reálném čase tvoří pozoruhodnou kombinaci rytmů od drum and bass přes hip hop až po reggae či dubstep.Nigerijská zpěvačka a skladatelka Nneka patří k tomu nejlepšímu, co současná world music scéna nabízí. Britský deník The Sunday Times ji označil jako „novou Lauryn Hill“ a její první album přirovnal k debutu The Miseducation této americké zpěvačky. Poklonu jí vysmekli i The Roots, Gnarls Barkley, rapper Nas, Lenny Kravitz, Tricky nebo Damian Marley. Svými politicky zabarvenými texty se Nneka zařadila mezi nejrespektovanější hlasy Afriky a v roce 2009 získala ve Velké Británii Cenu MOBO (Music of Black Origin) jako Nejlepší africká umělkyně. Nneka svým sametovým hlasem a hudbou na pomezí soulu, reggae, afrobeatu a hiphopu dobývá srdce posluchačů na celém světě. Rock for Churchill bude jejím prvním festivalovým vystoupením v České republice.Kromě Dub FX a Nneky vás na Rock for Churchill budou bavit také francouzští Dub Inc, bosenská divoká parta Dubioza Kolektiv a česko-slovenské kapely Monkey Business, Iné Kafe, Vypsaná fiXa, Prago Union & Champion Sound, Mydy Rabycad a Zrní. Další vystupující letošního ročníku se dozvíte již brzy, sledujte online kanály festivalu.

Limitovaný počet 2denních vstupenek za nejnižší cenu 700 Kč (+ poplatky) je v předprodeji do 29. února, od 1. března se cena zvedá o 100 Kč. Ke každé vstupence v této limitované edici obdržíte jako bonus 2 piva zdarma. Ve vybraných místech předprodeje můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 a 10+2. Vstupenky jsou v prodeji na webu www.rfch.cz, na pokladně pražského Lucerna Music Baru (bez poplatků) a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal a Ticketpro. Kompletní informace o předprodeji najdete na www.rfch.cz/vstupenky.

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 19. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Dub FX a Nneka na Rock for Churchill. Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2016. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9955. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dub-FX-a-Nneka-na-Rock-for-Churchill
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 10:07