Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

IAMX vypouští do světa nový singl a video "North Star"

Jako úplně první uvidí čeští a moravští fanoušci zbrusu nové video k singlu North Star od IAMX.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
IAMX
pondělí 7. března 2016 21:00
(konec +- úterý 8. března 2016 04:00)
Fléda
Brno (CZ)
„Je to o tom, jak člověk pomalu ztrácí jasnou mysl… je vtahovaný do velké černé díry plné šílenství a psychické bolesti a jak se z toho snaží vyškrábat,” říká leader IAMX Chris Corner. Singl a video North Star oficiálně vychází 19. února, ale čeští fanoušci ho uvidí a uslyší již 18. února exkluzivně na Óčko Expres a Radio Expres FM. Singl má tři tracky, které zahrnují remixy od Future Fink Squad a Mr. Kitty. „Pro remixy jsem vybral dva výrazně odlišné tvůrce,” říká Corner. „Oba se do toho pustili s nadšením a mně se ohromně líbí, jak to zvládli”.

Po výjimečně úspěšném podzimním koncertu v pražském Roxy se IAMX vrací tentokrát do Brna, kde vystoupí 7. března na Flédě. O pražském vyprodaném koncertě napsal například Rock & Pop: „Trvalo to dva roky než se Chris Corner se svým projektem IAMX opět vrátil do Prahy, ale rozhodně to stálo za to. Pražský klub Roxy zažil díky této partě extatickou show. Časový prostor využili na sto procent, když nabídli svým příznivcům nadupané bez mála dvouhodinové vystoupení.” Je tedy jasné, že brněnská Fléda se má na co těšit.


Remix od Future Sound Squad se zaměřuje na zesílení přirozené perkusivní struktury tracku až k dramatickému efektu prostřednictvím bombastických explozí, střídajících se se zvonivým tichem. Future Funk Squad, vlastním jménem Glen Nicholls je velmi vlivný a ceněný britský remixer a producent, který pracoval takřka se všemi důležitými postavami scény, od Massive Attack po Nine Inch Nails.

Z texaského Austinu pochází synth popový producent Mr. Kitty, který se naopak ve svém pojetí tracku soustředil na texturu a cit. Jeho remix originál pročistil za pomoci atmosférických ploch a půlnočních tanečních beatů.

Skvělé video bylo natočené v opuštěné oblasti ve Wonder Valley blízko kalifornského Fresna. Ne náhodou přímo tam, kde píseň vznikla. „Mám tam malou boudu uprostřed pouště. Je to nádherné, podivné a tiché místo, plné opuštěných usedlostí, okouzlující a bezútěšné zároveň,” vysvětluje Corner. „Ještě nikde jsem neviděl takovou oblohu, jako tady. Nasytilo to tu můj hlad po imaginaci, je to odlišný svět, který prostupuje náladu písně North Star i celého alba Metanoia, a místo, kam se vracím vždy, když potřebuji vypadnout z města.”

S novým singlem v ruce a novou chutí do života s IAMX, otvírá Chris Corner novou kapitolu: „Mám to teď v hlavě srovnaný mnohem líp,” říká nakonec. „Cítím se jako znovuzrozený a v některých ohledech mám mnohem realističtější a klidnější pohled na sebe a svoje místo ve větě. Makal jsem kur..sky tvrdě, vymazal ze svýho života lidi kolem drog a vrátil se zpět ke svému umění a můžu říct, že jsem už dlouho nebyl takhle šťastný.”

IAMX se zrodil v roce 2004 jako alter ago frontmana legendárních britských trip hopových Sneaker Pimps. Jeho originální hudba zpracovává široké spektrum stylů od elektroniky, rocku a dance music, po prvky kabaretu či emocionálně vypjaté balady. Nezvykle naléhavý hlas se snoubí s androgynním zjevem interpreta, jehož autorská invence se výrazně realizuje i v audiovizuální oblasti. Energická nekompromisní show v kombinaci s mimořádně kreativní hudbou jej definuje jako jednu z nejvýraznějších postav elektronické alternativní scény posledních deseti let.

IAMX Online:
www.IAMXmusic.com
www.facebook.com/IAMXOFFICIAL
http://twitter.com/IAMX
www.youtube.com/user/IAMX
http://instagram.com/IAMX

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 19. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. IAMX vypouští do světa nový singl a video "North Star". Vychytané.cz. [Online] 19. 2. 2016. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9953. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/IAMX-vypousti-do-sveta-novy-singl-a-video-_North-Star_
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 16:15