Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Music Infinity 2016 uvádí: Grandbrothers a Jono McCleery

První večer Music Infinity 2016 uvítá poprvé u nás německé duo Grandbrothers, které míchá zvuk klavíru a experimentální elektroniky. Už jejich loňské debutové album Dilation je pasovalo do role velkého objevu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
MUSIC INFINITY: JONO MCCLEERY (UK) + GRANDBROTHERS (DE)
středa 2. března 2016 19:30
(konec +- čtvrtek 3. března 2016 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Druhým hostem v Paláci Akropolis bude anglický písničkář Jono McCleery patřící do stáje Ninja Tune. Jeho hlas byl slyšet třeba na poslední desce Portico a do Prahy přiveze představit své nové album Pagodes.

Německé duo Grandbrothers nachází ve své originální tvorbě způsob, jak propojit komorní hudbu, ambient s techno či glitchovými beaty. „Chtěli jsme stvořit moderně znějící hudbu s použitím klasických hudebních nástrojů, které mají bohatou historii.“ vysvětluje Lukas Vogel nápad, na němž společně s Erolem Sarpem postavili před dvěma lety své Grandbrothers. Kontrast starého a nového je jasný už z minulosti obou hudebníků. Zatímco Erol je vystudovaný jazzový klavírista, Lucas se živí výrobou analogových syntezátorů. Jejich společný projekt ale překračuje všechny žánrové škatulky.

Potkali se na univerzitě v Dusseldorfu a hned svojí první skladbou Ezra Was Right zaujali Gillese Petersona, který ji zařadil na kompilaci Bubblers 10. Debutové EP Ezra jim v roce 2014 remixovali Greg Wilson, JD Twitch z Optimo a nebo Kim Brown. První album Dilation uvedlo hudební vizi Grandbrothers v její celistvosti - meditativní jazzový klavír či spinet se proplétají mezi sofistikovanými beaty, minimalistický ambient se přelévá do maximalistického IDM a vlivy Stevea Reicha a Ryuichiho Sakamota si podávají ruce s Aphexem Twinem nebo Autechre. „Vidíme celý projekt jako experiment: jak daleko můžeme s klavírem ještě zajít? Jak moc z něho můžeme vytěžit co se týče zvuků.“ Název alba Dilation nelže, čas u jejich hypnotické hudby skutečně mění délku.

Písničkář s uhrančivým hlasem Jono McCleery je stejně jako žánrový kolega Fink poněkud nečekaným zástupcem křehkého folku na Ninja Tune. Jenže časy se mění a žánry splývají a jeho písničky na kompilacích jako Ninja Tune XX vlastně vůbec nezní nepatřičně. McCleery navíc rozhodně není ortodoxní „španělkář“, v jeho náladových skladbách probublává elektronika, smyčce a osobité zvukové aranže mu pomáhají překračovat stereotypy. Často také hostuje na deskách kolegů z různých žánrů – ať už je to drum'n'bassový producent Joe Syntax, britští Part-Time Heroes nebo eklektický electro-jazz Portico, na jejichž loňské desce Living Fields je slyšet hned na čtyřech skladbách. Byl také součástí kolektivu One Taste, do nějž patřili Jamie Woon a Little Dragon.

Jono McCleery odstartoval svoji kariéru v druhé polovině minulé dekády. Debut Darkest Light vydal v roce 2008 s finanční podporou fanoušků, o druhé album There is se postarala značka Counter Records, sublabel Ninja Tune. „Miles Davis, Massive Attack, John Martyn, Fink, a Radiohead v jednom delikátně nahraném balíčku.“ napsali o desce v jedné recenzi. Pak už Jono zamířil na další sublabel Ninja Tunes, If Music, kde se vloni na podzim objevilo jeho třetí studiové album Pagodes rozkročené mezi folkem, moderním jazzem a inovativní elektronikou. Od večírku Music Infinity první březnovou středu v Paláci Akropolis s Jono McCleerym a Grandbrothers nečekejme nic menšího než báječné zvukové i emocionální dobrodružství.

Více informací a audio ukázky:
http://www.grandbrothersmusic.com/
www.jonomccleery.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků na www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, na GoOut.cz, v Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 13. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Music Infinity 2016 uvádí: Grandbrothers a Jono McCleery. Vychytané.cz. [Online] 13. 2. 2016. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9933. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Music-Infinity-2016-uvadi:-Grandbrothers-a-Jono-McCleery
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 02:44