Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

REGGAE VETERÁN MACKA B SE V ÚNORU VRÁTÍ S NOVÝM ALBEM

Macka B je jméno předního britského reggae veterána karibského původu, který toastuje (jak se někdy přezdívá jamajské kombinaci zpěvu a rapu) už tři dlouhé dekády.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Macka B & Roots Ragga Band (UK)
středa 24. února 2016 20:00
(konec +- čtvrtek 25. února 2016 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
. V celé Evropě včetně České republiky se tento pán s dlouhými dready a dobrosrdečným úsměvem těší velké oblibě, jeho tvorba byla pro vícero generací posluchačů doslova vstupní branou do světa reggae. Macka B se 24. února vrátí do Prahy, aby tu za podpory své kapely Roots Ragga Band představil nejnovější album Never Played a 45.

Macka B je v podstatě od počátků své kariéry v roce 1985 dvorním zpěvákem labelu Ariwa, který vede legenda dub music Mad Professor. U jeho vydavatelství vyšlo celkem 14 alb a oba pánové spolupracují dodnes. Sám Macka B ale není spojen jen s elektronickým dubovým zvukem. Jeho poselství jsou srozumitelná bez ohledu na hudební žánr, a tak z jeho písniček vzniklo mnoho různých remixů. Se svou nejnovější deskou, která je jeho 19. kouskem v diskografii, se Macka B vrací ke kořenům. Album vyšlo u renomovaného britského vydavatelství Peckings a je postavené na zlatém zvuku jamajského rock steady konce 60. let a prvních reggae riddimech sedmdesátých let. Deska ale nepůsobí jako revival. Je to hudební pocta pro pionýry reggae music s parádním zvukem 21. století a hlavně s opět velmi aktuálními texty, které jsou případě striktně uvědomělé po celou jeho třicetiletou kariéru.

Titulní skladba Never Played A 45 se pozastavuje nad DJs, kteří nikdy nehráli vinylové singly a zapomínají tak na autentický zvuk pravého reggae. Nekritizuje ale ani nové digitální technologie, jen připomíná, abychom to dokázali propojit a nezapomněli na hudební vzdělávání. V písničce Beautiful naturally zpívá o tom, že ženy jsou krásné od přírody a nemusí si „opravovat“ své tělo podle standardů reklamního průmyslu. V hitu Medical Marijuana Card, který má na YouTube už přes půl milionu zhlédnutí, zase s humorem sobě vlastním vypráví o své cestě do Kalifornie, kde jej zastaví policie. Jeho kamarád ale vlastní kartičku, s kterou může legálně kouřit konopí, a tak je v klidu nechají jet dál. Sen každého rastamana… Ve skladbě Another One Gone odsuzuje rasově podbarvené násilí a apeluje na potřebu s tím něco opravdu dělat. Písnička Their God pro změnu mluví o tolik aktuálním náboženském pokrytectví namířeném plošně proti muslimům. Celé album pak shrnuje hitem Rasta tell dem, v kterém připomíná, že mnohé témata a informace, o kterých zpíval již dávno v minulosti, jsou veřejností přijímána konečně až teď. Díky Bohu za to.

Právě Macka B zažehl v 90. letech vášeň pro reggae v Německu a byl to on, kdo byl v roce 1999 jedním z prvních reggae interpretů, kteří v Praze vystoupili. Podařilo se mu u nás jediným koncertem zažehnout nadšení pro tento hudební žánr i mezi místními mladými muzikanty. Neváhejte proto s návštěvou Lucerna Music Baru ve středu 24. února 2016. Bude to skvělý a roztančený koncert!Vstupenky v předprodeji jsou za 420 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 520 Kč.

Oficialní Facebook událost: https://www.facebook.com/events/128714860842088/

VIDEA:
https://www.youtube.com/watch?v=HucOdgey9NE
https://www.youtube.com/watch?v=J9kSRBprPdE
https://www.youtube.com/watch?v=FLqjLn0W5K0
Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 11. 2. 2016 09:20
Durst, Fred. 2016. REGGAE VETERÁN MACKA B SE V ÚNORU VRÁTÍ S NOVÝM ALBEM. Vychytané.cz. [Online] 11. 2. 2016. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9921. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/REGGAE-VETERÁN-MACKA-B-SE-V-UNORU-VRÁTÍ-S-NOVÝM-ALBEM
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:09