Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

ROBERT PLANT & The Sensational Space Shifters vystoupí v Plzni

Zpěvák Robert Plant, jedenz největších hudebníků a nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, nositel řádu britského imperia a několika cen Grammy, se vrací do České republik – 27. 7. 2016 vystoupí v doprovodu Sensational Space Shifters v plzeňském amfiteátru Lochotín. Jde o jeho první návštěvu západočeské metropole.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ROBERT PLANT & The Sensational Space Shifters
středa 27. července 2016 21:00
(konec +- čtvrtek 28. července 2016 04:00)
Amfiteátr Lochotín
Plzeň (CZ)
Robert Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu nazvanou Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones a dali tak vzniknout „New Yardbirds“, kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980, kdy John Bonham zemřel. Svůj široký hudební záběr Plant posléze dokazoval i v rámci sólových projektů, ve kterých se k němu mimo jiné připojil i Jimmy Page. Vydával desky s kapelami jako The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation a v jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly.

Před svými nedávnými projekty s Alison Krauss a Band of Joy Plant pracoval po boku velmi zajímavé formace „Strange Sensation“ - spolu vytvořili kritikou velmi dobře hodnocené nahrávky „Dreamland“ a „Mighty Rearranger“, které byly obě nominované na cenu Grammy. Tyto základy pak daly vzniknout i Sensational Space Shifters, kteří teď spolu jako společníci i spiklenci intenzivně kutají v minulosti, kterou přetvářejí, pozměňují a přenášejí ji tak do fotograficky barevné současnosti. Jejich společné a zároveň první album vyšlo v roce 2014 pod názvem „Lullaby and...The Ceaseless Roar“ a dle názorů kritiky patří mezi zásadní nahrávky tohoto roku.

Sensational Space Shifters jsou bezesporu hudební společností na úrovni:
Justin Adams - dětství prožil na Středním východě a v dospívání ho ovlivnila především punkrocková vlna. Produkoval nejrůznějším umělcům i kapelám kritikou ceněné i cenami Grammy ověnčené nahrávky - patří mezi ně alba Tinariwen i Rachida Tahy. Jako kytarista pak spolupracoval s Jah Wobblem, Sinead O ‚Connor nebo Natashou Atlas. Jeho práce pro label Petera Gabriela Real World pak přinesla tři oceněná alba s Juldehem Camarou.

John Baggott - jeden z tvůrců soundu bristolského triphopu. Baggott získal první hudební zkušenosti jako zázračný mladý klavírista. Přispěl k dokonalé hudbě Portishead, jeho kombinace hudebnosti s nejmodernějšími zvukovými texturami a samply mu pak přinesla pozvánku do týmu Massive Attack. Skládal filmovou a televizní hudbu pro řadu cenou Emmy oceněných dokumentů, naposledy pracoval se zpěvačkou Annou Calvi na jejím novém albu.

Juldeh Camara se naučil hru na Ritti (jednostrunné africké housle) od svého slepého otce. Ten se údajně učil sám od lesních duchů Gambie, kteří mu za svůj dar na oplátku vzali jeho zrak. Jeho výjimečný talent přivedl Juldeha nejen do hlavního města Gambie, ale i na cestu kolem světa, protože si ho jako doprovodného umělce vybral Ifang Bondi. Po poslechu pouští ovlivněného blues od Justina Adamse dospěl k názoru, že s nim musí spolupracovat, což vedlo k přelomovým deskám seskupení JuJu a následně i k jeho práci s Plantem.

Billy Fuller - Fuller byl v posledních několika letech mimořádně kreativní jako zakládající člen postrockového tria Beak, s Geoffem Barrowem z Portishead natočili dvě alba. Podílel se na nahrávkách Massive Attack, soundtracku k Banksyho filmu „Exit Through the Gift Shop“, hostoval s Portishead a jel turné s JuJu Adamse a Camary. Je to basák pevný jako skála s vášní pro vinyly a nestřídmým hudebním apetitem.

Liam „Skin“ Tyson - neskutečný Scouser (rodák z Liverpoolu), který nyní žije v mlžných horách severního Walesu. Kombinace pastorálních akustických kytar a elektrické psychedelie 21. století z něj udělala ideálního spoluhráče právě pro Roberta Planta. S kapelou Cast zažil obrovskou vlnu zájmu především v devadesátých letech. Postavil studio ve své stodole, kde nahrál svůj projekt Men from Mars, a kde ve volném čase mezi surfováním a cestováním spolupracuje s místními kapelami.

Dave Smith – původně se učil hrát jako jazzový bubeník a orchestrální perkusionista, díky šťastné náhodě se setkal se západoafrickou hudbou- téměř deset let studoval bubnování na sabar v Gambii. Smith funguje jako jakýsi rozbočovač počítačové sítě ve světě jazzu a elektronické improvizace založené kolem klubu Vortex v Londýně, kde vede skupiny jako Fofoulah a Ruhabi využívající ve své hudbě polyrytmickou africkou energii. Adams a Camara jej jako nového Ginger Bakera následně přizvali k Sensational Space Shifters, v jejichž kontextu se jeho mistrovská hra dostává na novou, další úroveň.

Robert Plant je z tohoto generačního střetu pozoruhodně mocných tvořivých sil jednoznačně nadšen. Ačkoli jeho příspěvek k popové kultuře začal prací s Led Zeppelin, jeho další pouť je nekompromisní - ať je to vždy čerstvé, ať to pěkně jede, pořádně do hloubky, a ať se to spájí s minulostí - navštívit ji, oslavit, ale dům si na ní nestavět...Dodal: Petr Novák
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 9. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. ROBERT PLANT & The Sensational Space Shifters vystoupí v Plzni. Vychytané.cz. [Online] 9. 2. 2016. [Citace: 21. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9902. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROBERT-PLANT-&-The-Sensational-Space-Shifters-vystoupi-v-Plzni
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;)  
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 100.26.179.41
Serverový čas: úterý 21. května 2024 21:31