Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem má premiéru už za měsíc

Prostor Jatka 78 v Praze-Holešovicích je v těchto dnech dějištěm náročných zkoušek nového nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina.
Přidat na Facebook
Od druhé poloviny února se bude zkoušet v Kulturním středisku Omega v Brně. Na závěrečnou fázi příprav se všichni aktéři, včetně hlavních hvězd – Vojtěcha Dyka, Terezy Černochové, Ondřeje Rumla, Davida Uličníka a dalších špičkových zpěváků a hudebníků, přesunou přímo do paláce A na Výstavišti Flora Olomouc, kde se 6. března uskuteční premiéra.

„Zkoušíme dlouho a poctivě, známe všechny noty, změny a myslíme si, že nás už nic nemůže překvapit. A jsme stále zaskočeni mnoha místy, o kterých víme, že přijdou, a zase nás dojmou k slzám. Od začátku jsme věděli, že chceme výjimečnou událost a znali jsme realizační možnosti. Teď když se blížíme k premiéře, musím s radostným překvapením přiznat, že původní představa se naplňuje beze zbytku. Je to krásné dílo, které nás čistí,“ říká režisér Šimon Caban a přibližuje průběh zkoušek: „V Bernsteinově Mši vystupují tři pěvecké sbory: Street chorus je dennodenně na zkouškách, protože to je krev díla. Chlapecký sbor přichází občas, zpívá na začátku a ke konci, ale jeho sólisté jsou převtělením hlavní postavy Celebranta. Chrámový sbor, který je představitelem duchovna, jsem umístil vysoko nade všechno pozemské hemžení. To oddělení hlavních těles je správné – často jdou hudebně i obsahově proti sobě, hádají se a Celebrant usiluje o smír všech. Nemá to lehké. Miluji ten vznik jednotlivých kamínků, které ve finále vytvoří nádhernou mozaiku.“Unikátní představení vzniká na počest 45. výročí premiéry MŠE v roce 1971. V České republice byla MŠE v kompletní podobě uvedena v roce 1997 na nádvoří Pražského hradu, další živé nastudování vzniklo pro Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2001 v Brně. Ovšem tentokrát bude poprvé uvedena speciální verze MŠE, upravená Leonardem Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti. Podle slov Šimona Cabana mohou diváci očekávat neočekávatelné. „Bernsteinova Mše je dílo, které nemá obdoby. Velikostí, silou, účinkem, zážitkem. To není show navenek, ale zásah do emotivního nitra každého člověka. Více než sto hudebníků a téměř padesát zpěváků, korunovaných Vojtou Dykem, to si nesmí nikdo nechat ujít.“

Po olomoucké premiéře následují představení v Českých Budějovicích (10. 3.), Brně (13. 3.), Ostravě (15. 3.), Praze (17. 3.), na podzim pak znovu v Brně (24. 9.) a v Hradci Králové (27. 9.). MŠI uvádí agentura BUJOART, generálním partnerem projektu je T-Mobile ČR.
Předprodej vstupenek v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz)

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 9. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem má premiéru už za měsíc. Vychytané.cz. [Online] 9. 2. 2016. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9900. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bernsteinova-MSE-s-Vojtechem-Dykem-ma-premieru-uz-za-mesic
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: úterý 30. května 2023 07:13