Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hardcore-punkový mejdan s názorem

Malenovické podhradí se bude 25. dubna otřásat v základech. Do hudebního klubu U Tetoura totiž zamíří punkové a hardcorové kapely z Čech i Moravy. Organizátoři slibují, že nepůjde jen o tak nějaký koncert. Víc v článku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hardoce-punkový mejdan s názorem
pátek 25. dubna 2008 20:00
(konec +- sobota 26. dubna 2008 03:00)
U Tetoura
Zlín - Malenovice (CZ)

Ať už jde o pražské Thalidomide, olomoucké Nidal nebo východočeské Stolen Lives, v jejich textech najdete jasné názorové poselství směřované publiku. Trio stálic českého nekomerčního hardcoru doplní ještě regionální formace Edelweiss Piraten a také zcela nová kapela Nedotükat.

Thalidomide se zformovali jako power-pop-trio šestnáctiletých chlapců již v roce 1993. Navazují na tradici kapel typu Black Flag, Dead Kennedys nebo Minor Threat. Za dobu své existence se členové výborně sehráli, což je poznat také na posledním CD z roku 2004 Self-Tilted. Jedinou možnou charakteristikou vystihující dnešní produkci tohoto pražského seskupení je poctivý hardcore, ovšem dle vzoru `81. Energická muzika ve spojení s politicko-sociálními texty, velmi dobře instrumentálně zahrané skladby a výborná práce na pódiu. To jsou atributy, které zdobí tuto skvělou, ale na Moravě poměrně neznámou formaci.

Hudebně odlišná, ale neméně kvalitní kapela jsou olomoučtí Nidal. Minulý rok vydali své debutové CD "One Front, One Struggle" a právě dorazili z turné na podporu projektu na ochranu zvířat Realita.tv. Hudebně jde o drtící metal hardcore v tom nejpůvodnějším slova smyslu - jak metal tak hardcore jsou v muzice zastoupeny stejnou měrou. Nidal navazují na tradici metal hardcoru z poloviny 90. let. Pokud jste odkojeni kapelami jako Earth Crisis, Day of Suffering nebo prvními deskami Arkangel, Nidal byste si neměli nechat uniknout. V textech kapely se ozývá volání po právech a ochraně zvířat a propagace veganství, přičemž celá kapela se hlásí k myšlenkám straight edge.

Další kapela v pořadí jsou Stolen Lives z východních Čech. Jde o rychlý hardcore trash s inteligentními texty v češtině, inspirovaný především kapelami jakou jsou Infest a Musical Waste.

Edelweiss Piraten z Otrokovic jistě není třeba sáhodlouze představovat. Domácímu publiku známá punková partička koncertuje již od roku 2000. Má za sebou druhé CD s názvem Tučné časy skončily a dnes v její hudbě najdete nejen ženský vokál, ale také trubku a jasný politický odkaz.

Premiéru zažije nová kapela z Uherského Hradiště s názvem Nedotükat. Někteří členové začínali jako crust hardcoroví hudebníci, postupně se ale vyprofilovali a dnes sami sebe charakterizují jako subrock.

Akce začíná v hudebním klubu U Tetoura ve 20.00, vstup činí 100 Kč. Pokud je vám hardcore a punk blízký, neměli byste si ji nechat uniknout.
www.utetoura.com

zdroj:
Jitka Kolčáková
organizátorka
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 10. 4. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Hardcore-punkový mejdan s názorem. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2008. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=990. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hardcore-punkovy-mejdan-s-nazorem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.139s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 00:58