Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

BEATA HLAVENKOVÁ vydala nové album „SCINTILLA“

Klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková vydala na labelu Animal Music nové autorské album, kterým navazuje na svůj předchozí úspěšný projekt „Theodoros“ (Animal Music, 2013).
Přidat na Facebook
Album obsahuje devět nových skladeb, tvořících návazností a střídáním nálad jakousi rozměrnou suitu. Nazváno je latinským ekvivalentem slova „jiskra“, neboť autorka zde hledá cestu k jiskře v srdci člověka, kterou – v souladu s citátem amerického psychoterapeuta Thomase Moora – zakrývá mračno v podobě průměrnosti, jež člověku velí činit jen tolik, kolik stačí, zatímco skutečná osobnost učiní vše, aby nechala jiskru zazářit. SCINTILLA je též akronym tvořený počátečními písmeny názvů jednotlivých skladeb.

Autorčin klavír zde doplňují další klávesové nástroje (rhodes piano a různé syntezátorové zvuky) a každá skladba je ozdobena účastí jednoho či více vzácných hostí. V Norsku nahrávali klávesista Anders Aarum, s nímž Hlavenková plánuje i rozsáhlejší koncertní spolupráci, zpěvačka Julie Dahle Aagård a perkusista Kenneth Ekornes, známý především spoluprací s Mari Boine. V USA vznikly nahrávky příspěvků trumpetistky Ingrid Jensen (členky Maria Schneider Orchestra a spolupracovnice Hlavenkové již z časů alba „Joy For Joel“) a význačného alternativního hudebníka, hráče na klarinety a saxofony, Evana Ziporyna.

V Čechách pak nahrával violoncellista Jiří Bárta, jehož osobnost je pojmem ve světě vážné hudby, a v Praze naturalizovaný britský zpěvák Justin Lavash. Beata Hlavenková na albu spojuje vlivy vážné hudby, minimalismu, jazzu a lidové hudby a naprosto přirozeným mixem žánrů dosahuje svého vlastního zvuku, který je již v dnešní době nezaměnitelný a snadno identifikovatelný, ať již v její vlastní tvorbě, nebo v tvorbě pro Baromantiku Lenky Dusilové, jíž je zásadní členkou a spoluautorkou repertoáru.Nahrávky klavírních základů pro album pořídil Ondřej Urban ve Studiu HAMU v Praze, příspěvky hostí byly nahrány v dalších studiích v Praze, Norsku a USA, jakož i ve Studiu Sono Records, kde vznikl i finální mix Milana Cimfeho. Mastering provedl (stejně jako u předchozího autorčina alba „Theodoros“) věhlasný Tony Cousins v londýnském studiu Metropolis. Obal je dílem Zuzany Lednické ze Studia Najbrt. Album vylo vydáno v prosinci roku 2015 za finanční podpory Ministerstva kultury a Magistrátu hl.m. Prahy, distribuuje jej společnost SUPRAPHON, a to ve fyzické i digitální podobě.

Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 8. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. BEATA HLAVENKOVÁ vydala nové album „SCINTILLA“. Vychytané.cz. [Online] 8. 2. 2016. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9895. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/BEATA-HLAVENKOVÁ-vydala-nove-album-„SCINTILLA“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 03:13