Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kapely, které ti při pondělku zvednou náladu

Únorové Free Mondays nasazují laťku hodně vysoko! Na stage se vrací Say Yes Dog - kluci, kteří mají rádi synťáky a electro-pop.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Free Mondays
pondělí 8. února 2016 21:00
(konec +- úterý 9. února 2016 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Jestli máš rád to stejné, musíš je slyšet live! Zaposlouchat se můžeš i do písničkářů The Weather Machine, kteří ti odvyprávějí své příběhy. Rockoví fanoušci zase budou mít radost z dvojkoncertu Noire Volters a Sorry Holka. Trochu bluesovější nálady na tebe přenesou Minden a pokud tě zajímá indie, tak doraž na The Elwins. Ale pozor novinka! Tento koncert proběhne v prostorách NoD.

01/02 SAY YES DOG (GER/BERLIN), BRATŘI (CZ)
Tags: synth, electro-pop, indie, experimental

Po květnovém vystoupení se na Free Mondays vrací Say Yes Dog. Aaron, Pascal a Paul - to jsou kluci z formace, která ještě tenkrát neměla album, ale za sebou spoustu koncertů, kterými ukázali, že si zaslouží pozornost. Za největší úspěch se dá považovat vystoupení na Primavera Sound Festival v Barceloně. A to hned dvakrát za sebou!

V současné době již svou debutovou desku vydali, nese název Plastic love. Pražský koncert bude tedy v rámci jejich tour. Pokud hledáte něco hravého, u čeho si trochu trsnete a zapomenete na starosti běžného života, pak jste na správném místě! Svez se s Say Yes Dog na obláčku. Navíc je pozitivní nálada z každého songu dost nakažlivá, takže rozveselí snad každého škarohlída. Rád si poslechneš Hot chip, Metronomy nebo Zoot woman? Pak si oblíbíš i tyhle kluky.

Bratři jsou dvojčata Ondra a Jirka Veselí, který mají rádi analogový zvuk synťáků, hutnou basu, samply a elektronické bubny hraný živě v nekompromisním live-setu. K tomu všemu přidávají maximální energii a nasazení.

-EN-
Do you like something playful that you can dance on and forget about everyday troubles? You just found it! Say Yes Dog has everything you are looking for. Their possitive energy is visible in every song. These three guys released last year new album “Plastic love” which is full of honest sound, calm voice and dance melodies. If you are into Hot chip, Metronomy or Zoot woman you will definitely enjoy this band as well.

FB event: http://www.facebook.com/events/1529641730680626/08/02 THE WEATHER MACHINE (USA), DRVGS (CZ)
Tags: power, americana, rock, indie, electronica

Jaké že je venku počasí? To je přece úplně jedno, The Weather Machine předpovídají skvělý zážitek na pondělní večer. Kytara, zpěv, čelo, bicí a baskytara ti odvypráví příběhy, které tě odnesou doprostřed lesa, k řece nebo třeba ke krbu horské chaty. Jejich atmosferické songy tě prostě dostanou.

Z Portlandu v Oregonu přijede těchto pět kluků, aby Praze zahráli své folkové příběhy. Neboj se ale, že by zněli jejich vyprávění znělo tuctově! Kombinace všech nástrojů není vůbec monotónní. Skvěle se doplňují, občas pouštějí více ke slovu jiné a druhé spíše poslouchají, nikdy se však nepřekřikují. Vem si flanelku, ešus, spacák, stan a doraž k jejich táboráku.

Přirovnat The Weather Machine není zas tak jednoduché, ale jestli jsou tvými favority José Gonzáles, Bratři Orffové, Sóley nebo George Ezra, tak si přijď poslechnout i tuhle kapelu.

-EN-
How is the weather? It doesnt matter because The Weather machine forecast is great concert for monday evening. Guitar, sing, chello, drums and bass are going to tell the stories that takes you in the middle of forrest, to the river or by the fireplace of cottage. Their athmosperic songs are about to get you. Do not be afraid that songs sounds the same, instruments are complete each other. From Portland Oregon comes these five guys to sing their folk stories to Prague.

FB event: http://www.facebook.com/events/981690531925047/15/02 THE ELWINS (CAN), STEAKHOUSE ORCHESTRA (CZ) @ NoD
Tags: alternative, pop, rock, toronto, post, shag

Tentokrát se Free Mondays přesouvají do prostoru NoD, kde bude probíhat dvojitá premiéra. Prostor pokřtíme s The Elwins, kteří v ČR budou poprvé. Navíc přijíždějí až z Kanady, aby tě rozveselili. Tahle indie-rocková kapela se cítí být ovlivněna The Beach Boys. Něco na tom bude, ale i tak mají kluci dost originality. U některých songů by se dalo říct "trochu 80’s", ale určitě v dobrém slova smyslu. Navíc i tak, 100% současné!

Matthew, Travis, Feurd a Frankie jsou postavičky, které si už díky svému vzhledu získají tvé sympatie. Jejich skladby někdy působí jako říkanky ve školce, ale určitě jejich hudba není dětinská. Je slyšet jasná myšlenka a propracovanost. Název poslední desky o tom také vypovídá “Play for Keeps” (dělat věci vážně, s trvalým efektem, ne jen pro srandu).

Slyšel si u nás Kid Astray? Nebo máš rád kapely jako Urban Cone, Two Door Cinema Club, Foster the People, Bombay Bicycle Club nebo třeba Capital Cities. Asi tušíš, že The Elwins si tě získají taky.
Takže obleč džísku, nasaď růžové brýle a zapomeň, že je pondělí!

Steakhouse Orchestra je česko-francouzsko-izraelská kapela, ale hlavně čtyři kamarádi, pošuci a dobromyslní looseři. Hrají post-shag, styl post-koitální radosti i smutku z toho, že ji nezažívají častěji. Styl, ve kterém jde kombinovat kytary, dechy i elektroniku, vzpomínat na kapely jako Jazzist, Deerhoof, Broken Social Scene, M83 nebo Coldplay.

-EN-
The Elwins are coming form Canada to cheer you up! At some point of their songs you might say "a bit 80's" but in a good way. On the other hand - 100% present! Matthew, Travis, Feurd a Frankie are guys you are going to love just because their fancy look. But the last album "Play for Keeps" will get more symphaties for them. Do you like bands like Urban Cone, Two door cinema club, Foster the People, Bombay Bicycle Club or Capital Cities. Well, you just guess it! You going to like these guys as well. So put on your jean jacket, pink sunglases and forget about monday!

FB event: http://www.facebook.com/events/1700254010221867/22/02 NOIRE VOLTERS (CZ) + SORRY HOLKA (CZ)
Tags: black, indie, rock, alternative

Speciální dvojkoncert českého rocku v podání mladých a energických kluků z Noire Volters a Sorry Holka. Jestli si doma ujíždíš na Nirvaně, Sunshinech nebo Pixies, tak doraž!

Noire Volters je šílená, energická, mladá kapela z města, které má přízvisko Český Detroit. Žánrově se kapela definuje jako black indie. Styl kapely byl ovlivněn britským indie rockem 21. století, funkem, grungem, post hardcorem, psychedelic rockem a elektronickou hudbou. Hudba Noire Volters je primárně založena na kombinaci silného Cobainovského vokálu s energickými riffy a nádhernými akordovými progresemi, které kreslí nad pevnou rytmickou sekcí.

Jejich vystoupení obsahují rvačky na pódiu a šílené předvádění a hudbu. 6. září 2015 vydali Noire Volters zatím poslední nahrávku Cold fever of stoned monkeys EP, která byla produkována Amakem Goldenem (ex – Sunshine, FVTVRE).

Sorry Holka je tříčlenná, indie-rocková kapela z Teplic. Jejich tvorba je ovlivněna především Pixies, Dinosaur jr, Sonic youth, Nirvana. Jejich muzika obsahuje kořeny grunge, indie, garage, shoegaze a punk. Vznikli roku 2014 z trosek kapely Žádný směr. Aktivně koncertují od června 2015. Hrají pouze vlastní tvorbu.

FB event: https://www.facebook.com/events/1537283456584689/
Video: https://www.youtube.com/watch?v=vh2qDhdFajc


29/02 MINDEN (USA), ROLE (CZ)
Tags: pop, portland, lo-fi

Ve městě je nová kapela! Jmenují se Minden a zrovna přijeli z USA. Čtyři kluci a jedna holka dávají dohromady seskupení, ve kterém vyniká každý z nich. Jejich zvuk se rychle šíří díky party vibes, zřetelné energii a svůdnosti kterou vyzařují.

Chceš zažít nadčasovou zábavu? Díky Minden můžeš. Jejich hudba má groove jak se patří. Ten je kombinací klasických akordů, harmonického zvuku, šmrncu soulu a funku, někdy i lounge music. Je to prostě něco multižánrového, ale zároveň vyváženého. To celé podávají svým neotřelým stylem, ve kterém najdeš: třpytky, legíny, šusťákovku, kníry, plnovousy, ledvinky, potítka a spoustu barev. “I’ve never been Saint” tvrdí. Ale kdo byl, že?

-EN-
There's a new band in town, and they're not afraid to use leg warmers. Let me introduce you to Minden - from Portland, USA. Four boys and one girl are making together a grop where eveyone has their place. Their sound is spreading fast through their distinct energy and seductivity. Do you want to feel something timeless? Here you go, Minden have that groove that comes with mixcture of soul, blues, harmonic sound and lounge.

FB event: http://www.facebook.com/events/1505266113136612/Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 3. 2. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kapely, které ti při pondělku zvednou náladu. Vychytané.cz. [Online] 3. 2. 2016. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9884. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kapely,-ktere-ti-pri-pondelku-zvednou-naladu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 05:10