Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Pekingská opera o mytickém Opičím králi za měsíc na festivalu Songfest

Necelý měsíc zbývá do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Ovce, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivá opice.
Přidat na Facebook
A kdo jiný by měl být ústřední postavou vítání roku Opice než mytický hrdina ze starých čínských legend Opičí král? Bude to právě stejnojmenná tradiční pekingská opera, jež se stane od 3. do 20. února jedním z vrcholů programu 15. ročníku multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz

„Příběhy o neohroženém opičím bojovníkovi, který spolu s mnichem a dalšími zvířecími hrdiny putuje za posvátnými písmy, mohou na první pohled působit jako poutavé dětské pohádky, ve skutečnosti však obsahují silný filosofický podtext,“ vysvětluje zakladatelka festivalu Feng-yűn Song a dodává: „Opičí král patří do tradičního repertoáru pekingské opery a samotná postava krále představuje oblíbený herecký typ bojovníka. Jedná se o velmi atraktivní divadelní show a věřím, že pro diváky to bude vzácný hudební a kulturní zážitek.“ Návštěvníci všech deseti českých a moravských měst, kam Songfest.cz letos zavítá, se mohou těšit na známý příběh orámovaný typickou čínskou hudbou a nenapodobitelným zpěvem, tradiční pestrobarevné líčení a originální kostýmy. Provedení opery ve zkrácené verzi se ujmou dva z výrazných představitelů mladší herecké generace, kteří se specializují právě na tradiční repertoár pekingské opery a zároveň oba působí jako profesoři na Čínské divadelní akademii v Pekingu.

Festival Songfest.cz zavítá v průběhu tří týdnů do deseti českých a moravských měst a nabídne rozmanitý program plný hudby z celého světa a originálního humoru moderátorů Jaroslava Duška a Martina Zbrožka. Tóny bude v průběhu všech večerů udávat zakladatelka festivalu Feng-yűn Song, jež vystoupí se svým jazzovým triem Trio PUO, ale představí se i s písněmi Leoše Janáčka a Antonína Dvořáka za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové a do třetice s perkusistou Jaroslavem Kořánem. Dále vystoupí například Eva Vogletanzová s romantickou kytarou, písničkář Jan Burian, americký perkusista Michael Delia, voice trio Dereva či maďarská šansoniérka a houslistka Agnes Gutas.

Festival odstartuje 3. února v olomouckém Divadle na Šantovce, dále bude pokračovat do Příbora, brněnského HaDivadla a Znojemské Besedy. Druhý víkend Songfestu začne na Malé scéně nového plzeňského divadla J. K. Tyla, poté zavítá do Divadla Drak v Hradci Králové, aby 13. února vyvrcholil v Praze v Paláci Akropolis. Závěrečný festivalový víkend bude patřit jižním Čechám: Písku, Českým Budějovicím a Českému Krumlovu. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 150 do 300 Kč.

Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. Vedle hlavních opor letošního Songfestu 2016 se v pražském Paláci Akropolis připojí také výtečný soubor Orchestr zapomenuté země snivců Jaroslava Kořána i jeden z letošních objevů Songfestu jihočeské voice trio Dereva. V podání tři ženských hlasů, ale přednesené s velkou s radostí a úctou ke kořenům, zazní prastaré ukrajinské lidové písně, které jsou předávané z generace na generaci.

V Českých Budějovicích se festival poprvé uskuteční na scéně Jihočeské filharmonie. Návštěvníci se vedle Orchestru zapomenuté země snivců mohou těšit i na mladé pětičlenné dívčí kvintet Gaia, které se zde představí s vlastní autorskou hudbou. V Písku se role hudebního hosta zhostí vynikající houslista, herec a improvizátor Martin Zbrožek, který bude celý večer zároveň i moderovat. Návštěvníky jistě nezklamou ani další hosté: v Příboře, v Brně a ve Znojmě to bude osobitý český písničkář Jan Burian, ve Znojmě vystoupí pro diváky Songfestu nikoli neznámý dětský soubor Carmina Clara. V Hradci Králové se představí maďarská šansonierka a houslistka Agnes Gutas, zatímco v Plzni si zařádí americký avantgardní perkusista Michael Delia se svojí autorskou scénickou hudbou.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19 hodin, nabízí festival mezi 16 – 18:30 hodinou pestrý doprovodný program určený dětem i dospělým. Ten probíhá v každém městě v takzvaném Pavilonu her a je pro všechny příchozí zdarma.

Songfest 2016 – festivalové scény
3. 2. 2016 Olomouc Divadlo na Šantovce
4. 2. 2016 Příbor Piaristický klášter - refektář
5. 2. 2016 Brno Ha Divadlo
6. 2. 2016 Znojmo Znojemská Beseda
11. 2. 2016 Plzeň Nové divadlo J.K. Tyla
12. 2. 2016 Hradec Králové Divadlo Drak
13. 2. 2016 Praha Palác Akropolis
18. 2. 2016 Písek Sladovna o.p.s.
19. 2. 2016 České Budějovice Jihočeská filharmonie
20. 2. 2016 Český Krumlov Městské divadlo

Předprodej v pokladnách všech festivalových scén. www.songfest.cz

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 12. 1. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Pekingská opera o mytickém Opičím králi za měsíc na festivalu Songfest. Vychytané.cz. [Online] 12. 1. 2016. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9833. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pekingska-opera-o-mytickem-Opicim-krali-za-mesic-na-festivalu-Songfest
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.17s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 01:23