Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Melanie De Biasio přiveze do Paláce Akropolis krásnou melancholii

Konec ledna a začátek února bude v pražských koncertních sálech patřit Festivalu Spectaculare, EuroConnections se k přehlídce experimentální hudby připojují koncertem belgické zpěvačky a flétnistky Melanie De Biasio.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EuroConnections meet Festival Spectaculare present: MELANIE DE BIASIO
čtvrtek 21. ledna 2016 21:00
(konec +- pátek 22. ledna 2016 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
21. ledna rozezní Palác Akropolis písněmi, které svojí náladou připomínají Ninu Simon, tajuplností Sade a uhrančivostí The Velvet Underground. Držitelka evropských cen Border Breakers Awards a Worldwide Awards Gillese Petersona se představí v české premiéře.

Festival Spectaculare i průběžná přehlídka EuroConnections přiváží do Prahy hudebníky, kteří se vyhýbají stereotypům a jasně vymezeným žánrovým škatulkám. Belgická hudebnice Melanie De Biasio, naplňuje tuto definici absolutně. Je to blues, jazz, šanson nebo temný pop? Přestaňme s otázkami a raději se zaposlouchejme do jejího fantastického hlasu, v němž je tolik silných emocí. Písně o zklamání z rozpadlých vztahů, ale i momentech prozření si vystačí s málem - hlasem, klavírem, flétnou a delikátními perkusemi, jejich dopad na posluchače je ale maximální.

Melanie De Biasio se narodila v městě Charleroi belgické matce a italskému otci. Věnovala se baletu a flétně a už ve dvanácti se stala členkou souboru Ensemble de l'Harmonie de Charleroi, s nímž vycestovala do světa. Její premiéru na klubových pódiích obstarali belgičtí jazzmani Pascal Mohy či Michel Herr, kteří si talentovanou flétnistku a zpěvačku často zvali na koncerty. V roce 2006 získává Melanie De Biasio cenu Django d'Or jako největší evropský jazzový talent a o rok později vydává své první sólové album A Stomach Is Burning natočené s pomocí saxofonisty Stevea Houbena. Nahrávkou prostupuje nálada zakouřeného jazzového sklepa v Paříži nebo New Yorku na konci padesátých let.

S druhým albem De Biasio nikam nespěchala a materiál nechala plně uzrát. Postavila kvartet ze špičkových belgických muzikantů (Pascal Mohy, Jean Vanesse, Dré Pallemaerts, Pascal Paulus) a v roce 2013 s nimi v Londýně natočila na kost odřenou nahrávku plnou pochmurné atmosféry nazvanou No Deal. Deska sklidila velmi příznivé recenze a jedním z velkých fanoušků byl anglický DJ Gilles Peterson, který inicioval vydání remixové desky No Deal. Písně De Biasio předělali The Cinematic Orchestra, Eels nebo sám Peterson v kolaboraci se Simbadem. V roce 2015 De Biasio hostovala na desce anglického rappera Ghostpoeta Shedding Skin.

„Její koncertní show evokuje vzpomínky na The Doors, Herbieho Manna, Badalamentiho tajuplnou hudbu pro Lynchovy snímky nebo Peggy Lee v šedém oparu.“ Napsal o jejím londýnském vystoupení Melanie de Biasio recenzent magazínu The Arts Desk a dodává: „Nálada, hudba, osobnost a hlas – všechno se spojuje v jeden úžasný celek.“

Pražská premiéra „belgické Billie Holiday“ 21. ledna v Paláci Akropolis odstartuje koncertní program Festivalu Spectaculare i nový rok EuroConnections ve velkém stylu.

Diskografie:
A Stomach Is Burning (Igloo, 2007)
No Deal (PIAS, 2013)
Giles Peterson Presents No Deal Remixes (PIAS, 2015)

Více informací a audio ukázky:
http://melaniedebiasio.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
500/550,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
500/550,- Kč +poplatky v předprodejích
600/650,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 8. 1. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Melanie De Biasio přiveze do Paláce Akropolis krásnou melancholii. Vychytané.cz. [Online] 8. 1. 2016. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9812. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Melanie-De-Biasio-priveze-do-Palace-Akropolis-krasnou-melancholii
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 03:45