Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Baroness se ve zdraví vracejí na pódia s novou deskou

V březnu přijedou i k nám
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Baroness
čtvrtek 17. března 2016 20:00
(konec +- pátek 18. března 2016 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Nové album Baroness je triumfálním návratem s těmi největšími a nejvelkolepějšími riffy a sbory, které tito hudební dobrodruzi kdy nahráli. Ale jeho fialový název Purple také reflektuje temný moment jejich nedávné historie. V roce 2012 přežili děsivou nehodu svého autobusu. "Kapela utrpěla obrovské zhmoždění," říká zpěvák a kytarista John Baizley o nehodě. "Bylo to poranění, které nám celkem na dost dlouho zabránilo normálně fungovat. Doufáme, že tahle deska je takovým odrazovým můstkem, který nám pomůže z toho všeho se dostat." Album vyšlo 18. prosince a vznikalo pod dohledem producenta Davea Fridmanna (the Flaming Lips, Sleater-Kinney), který se pokusil pomoci sdělit posluchačům veškeré pocity, které Baroness v nedávné době zažili, a přeměnit je ve vítězný pokřik. Album Purple bylo nahráno s napůl pozměněnou kapelou - Baizley a Pete Adams (kytara, vokály) a nováčci Nick Jost (basová kytara, klávesy) a Sebastian Thomson (bicí) nahráli 10 komplikovaně vrstevnatých skladeb s texty o nehodě samotné ("If I Have to Wake Up (Would You Stop the Rain)"), o boji s cílem rychle se zotavit ("Chlorine & Wine") a jejich neustálém úsilí o umělecké i lidské přežití ("The Iron Bell"). 

"Nechtěli jsme natočit pomalou temnou desku," říká Adams. "Potřebovali jsme zrychlit. Potřebovali jsme být melodičtí a zároveň agresivní. Myslím, že se nám tím podařilo dostat ze sebe všechny ty pocity, všechny emoce, všechno od hněvu ke kopnutí do vrtule."

Baroness vznikli v roce 2003 v Savannah, ve státu Georgia. V roce 2007 vydali svůj kritikou oceňovaný debut s nádechem sludge Red Album, které metalový časopis Revolver zvolil albem roku.

Následovalo tvrdší album Blue Record - album roku v anketě extrémního metalového magazínu Decibel. Ale průlom a naprosté otevření se přišlo s dvojalbem z roku 2012 Yellow & Green – podle časopisu Spin "Metal Album of the Year." 

Téhož roku, necelý měsíc po vydání desky, však v Anglii přichází tragická nehoda. Po pádu autobusu z výšky devíti metrů z viaduktu poblíž města Bath si Baizley zlomil levou ruku a levou nohu a tehdejší basák Matt Maggioni a bubeník Allen Blickle utrpěli zlomeniny obratlů. Jako zázrakem nikdo nezemřel.
Baizley strávil dva a půl týdne bez pohybu v nemocnici a následující měsíce se zotavoval. Po rozhovoru s Jamesem Hetfieldem, který prožil podobnou nehodu, se rozhodl pokračovat v hraní v Baroness.Na jaře 2013 se po přátelském rozloučení s Maggionim a Blicklem s novou sestavou představili svým fanouškům na "thank you tour." Tehdy začaly vznikat první skladby na Purple.
"Všechno pak šlo celkem hladce," říká Thomson. "Jediné, co nám dalo trochu zabrat, bylo naučit se spolu psát písničky. To nám trvalo tak měsíc, dva, ale pak to už jelo."

"Teď je v tom mnohem víc hravosti," říká Adams. "Všichni jsou pozitivní, žádný opruz. Lidi se teď v Baroness smějí a usmívají mnohem víc než kdy jindy. Tak to prostě je a já jsem za to moc šťastný."

Zhmožděnina se začíná léčit… 

Baroness své fialové album představí příští rok v Evropě a v jejich kalendáři nechybí ani Praha, kam se vrátí již po několikáté. Jejich Purple tour zavítá 17.března do pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 390,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v pokladně a na webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 490,- Kč.Více info na:


www.yourbaroness.com

www.facebook.com/yourbaroness

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 21. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Baroness se ve zdraví vracejí na pódia s novou deskou. Vychytané.cz. [Online] 21. 12. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9806. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Baroness-se-ve-zdravi-vraceji-na-podia-s novou-deskou
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 16:17