Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Nejnovější krimi Michaela Connellyho právě vyšla

Kdyby ještě žil Chandler, psal by jako Connelly. A Phil Marlowe dnešní doby by se jmenoval Harry Bosch.
Přidat na Facebook
Tradičně v předvánočním čase vychází nová kniha Michaela Connellyho. HOŘÍCÍ POKOJ je dalším příběhem ze série Harry Bosch, vydává ji nakladatelství DOMINO v edici Napětí a do češtiny ji z originálu The Burning Room přeložil Jiří Kobělka.

HOŘÍCÍ POKOJ, Michael Connelly
Nestává se často, aby oběť vraždy zemřela devět let po spáchání činu. Tentokrát ale takováto situace nastala: muž, kterého tenkrát zasáhla zbloudilá kulka, podlehl následkům těžkého zranění. Detektiv Harry Bosch se ocitá v nezáviděníhodné situaci - zatímco tělo oběti ještě nestačilo pořádně vychladnout, všechny důležité důkazy už stačily nenávratně zmizet.

Brzy se ukáže, že tato absurdita nebude jediným klackem, který mu tento případ hodí pod nohy. Bosch společně s novou kolegyní Lucií Sotovou zjišťuje, že jejich snaha o odhalení pravdy se některým vysoce postaveným lidem vůbec nelíbí.

S něčím takovým musí ale dobrý detektiv zkrátka počítat a nenechat se odradit. Bosch se Sotovou získají první významné poznatky z kulky, která po celých devět let zůstávala skryta v páteři oběti, a pak dál spřádají nitky zaprášených informací, až dojdou k závěru, že ta střelba před devíti lety nebyla v žádném případně náhodná.

Michael Connelly je všeobecně považován za pokračovatele americké drsné školy a Chandlerova nástupce. V šestnácti letech se stal svědkem zločinu, a tato událost ho nasměrovala nejprve k četbě krimi literatury a následně i k psaní detektivního žánru. Už jako středoškolák napsal detektivní povídku do školního časopisu. O necelých deset let později psal o reálných zločinech do novin. Dvanáct let nato, v roce 1992, vydal první román. V Černé ozvěně, ověnčené cenou Edgar za nejvydařenější prvotinu, se poprvé objevil jeho stálý hlavní hrdina, melancholický policista Harry Bosch. A protože Connelly bravurně zvládá formu procedurálního románu, platí dnes jeho Bosch za jednu z nejkomplexněji pojatých, nejvěrohodnějších a nezajímavějších postav současného detektivního románu. A jeho duchovní otec je plným právem považován za jednoho z nejlepších žijících autorů žánru.Vánoční knižní tipy z nakladatelství DOMINO:
KAFE A CIGÁRKO, Marie Doležalová, edice Mimo edice
AŽ ÚPLNĚ DOLŮ, Jennifer Weiner, edice IRIŽ
RODINNÁ ČEST, Lucy Ferriss, edice Napětí
VLK, Mo Hayder, edice Napětí
VOLAVKA, S. J. Bolton, edice Napětí
MOTIV, Jonathan Kellerman, edice Napětí

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 12. 2015 20:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Nejnovější krimi Michaela Connellyho právě vyšla. Vychytané.cz. [Online] 17. 12. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9792. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Nejnovejsi-krimi-Michaela-Connellyho-prave-vysla
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 10:36