Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SCHIZOFRENIK - OPTIMISTA

Tak se jmenuje debutové album slovenské písničkářky Mirky Miškechové, která dobývá i Českou republiku.
Přidat na Facebook
Mirka Miškechová, mladá autorka a zpěvačka, se začíná usídlovat už i na české hudební scéně.

Kdo by neznal nejhranější skladbu posledních týdnů Cudzinka v tvojej zemi, kterou napsala a zpívá spolu s Xindlem X. Mirce Miškechové právě vychází v reedici její album SCHIZOFRENIK – OPTIMISTA.

Rodačka z Povážské Bystrice Mirka Miškechová poslední tři roky žije na cestách mezi Českou a Slovenskou republikou. U nás hraje s Xindlem X, v Bratislavě studuje žurnalistiku. "V Bratislavě studuji žurnalistiku a jsem schizofrenik-optimista, stejně jako moje debutové cédéčko. Kdysi jsem byla víc schizofrenik, teď jsem pro změnu zase víc optimista. Míním to tak zachovat i do budoucna, i když současná doba je hodně neoptimistická. Ráda si vymýšlím příběhy a písničky, protože je to jednak sranda, jednak se na tom dá postavit profese zpívající autorky," říká Mirka Miškechová o sobě.

Sama skládá a hraje vlastní písně. Její skladby mají v sobě vtip, nadsázku a neotřelý humor. Poté, co v roce 2014 zazářila vystoupením na festivalu mladých interpretů Czechtalent 2014 Zlín, jí vyšlo u vydavatelství EMP Music, s.r.o. debutové album Schizofrenik – optimista a představilo tak Mirčiných dvanáct původních autorských novinek.V těchto dnech vychází SCHIZOFRENIK – OPTIMISTA v reedici, v novém remixu, se speciálním bonusem duetem s Xindlem X Cudzinka v tvojej zemi. Mirka k albu říká: "Na disku jsou moje písničkové příběhy, protože se snažím psát každou píseň jako příběh. Mám velkou radost, že můžu prostřednictvím muziky komunikovat s lidmi, kteří se v mých textech nacházejí."

Ke spolupráci s Xindlem X dodává: "Písnička vznikla před dvěma roky a psali jsme ji společně s Ondřejem Ládkem, tedy s Xindlem X - každý svou část. Vnímám ji sice jako vztahovou píseň, ale silně v ní rezonuje rovněž téma rozpadu Československa. Myslím, že čeština a slovenština v jedné skladbě dávají smysl a že to jde hezky dohromady. To, že se nahrávka tak výrazně prosadila v rádiích, sice ani jeden z nás nečekal, ale oba jsme v to tajně doufali."

Mirka pracuje na své hudební kariéře již několik let, za oficiální start by se dal považovat rok 2012, když si z festivalu Porta 2012 odnesla autorskou portu. Ve stejném roce také vyhrála soutěž slovenského rádia Max. Od roku 2014 pravidelně koncertuje s Xindlem X, zúčastnila se i jeho letošního dlouhou dobu dopředu vyprodaného RETROTOUR u nás a akustického turné na Slovensku.

Mirku Miškechovou sledujte zde: http://www.facebook.com/mirkamiskechovaband

Album SCHIZOFRENIK – OPTIMISTA stahujte zde: http://apple.co/1NrR3Wj

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. SCHIZOFRENIK - OPTIMISTA. Vychytané.cz. [Online] 17. 12. 2015. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9791. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SCHIZOFRENIK---OPTIMISTA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 10:29