Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FILM: Trabantem do posledního dechu

Cestovatel Dan Přibáň dokončil film o unikátní cestě z Austrálie do jihovýchodní Asie, kina nyní soutěží o premiéru jeho nového filmu Trabantem do posledního dechu
Přidat na Facebook
Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici - půlroční dobrodružnou výpravu po Tichomoří.

Devítičlenný tým vyrazil z australského Perthu a pokračoval přes Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Kromě unikátního cestovatelského zážitku nový Přibáňův dokument ukazuje, že svět se dá projet netradičně v posádce dvou trabantů, polského Fiatu neboli malucha, Jawy a dokonce dvou invalidních vozíků, jejichž majitelé byli členy týmu. Česká kina se na internetu utkají o místo exkluzivní slavnostní premiéry, ta proběhne 10. března, do ostatních kin film vstoupí 17. března.Hlasování je spuštěno na www.vyhrajpremieru.cz, výsledky budou zveřejněny 10. února. Tvůrci filmu měsíc poté vstoupí po červeném koberci na vůbec první projekci pro diváky v kině, pro které bude hlasovat nejvíce diváků. Film Trabantem do posledního dechu navazuje na úspěšný snímek Trabantem až na konec světa o cestě Jižní Amerikou. Tentokrát výprava vedená cestovatelem Danem Přibáněm urazila za půl roku 15 291 kilometrů a překonávala ty nejsložitější překážky. “Vzdálenost je relativní, stejně jako čas. Deset kilometrů neprůjezdnou pustinou je dál než tisíc po dokonalé asfaltce. Šest měsíců není zase tolik, když pracujete od devíti do pěti, ale hrozně moc, kdy každý den nevíte, kde budete zítra spát. Byla to naše nejdelší nejkratší cesta,“ popisuje cestovatel a režisér Dan Přibáň.

Filmaři právě zveřejnili první ukázku z filmu Trabantem do posledního dechu, který se dá označit jako tzv. docusoap. Tento žánr zpopularizovaný zejména BBC zaznamenává situace dokumentární formou, ale vzniká bez scénáře a tvůrci tak nezasahují do reálných situací.
Producent filmu Jiří Konečný ze společnosti Endorfilm stojí za řadou pozoruhodných a oceňovaných filmů, jako jsou například Stále spolu, Aferim! nebo Koza, spolupracuje také s dokumentaristkou Erikou Hníkovou nebo slovinsko-českým režisérem Olmem Omerzu, jehož Rodinný film nyní boduje na zahraničních festivalech. Koproducenty filmu jsou Česká televize a Dan Přibáň. Distributorem „Trabanta“ je společnost Aerofilms, která internetový boj o místo premiéry spouští tímto mimořádným hlasovaním potřetí, v minulosti se tak stalo v rámci distribuce filmů Alois Nebel a Nymfomanka.


Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 12. 2015 09:00
Chovancová, Michaela. 2015. FILM: Trabantem do posledního dechu . Vychytané.cz. [Online] 17. 12. 2015. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9781. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FILM:-Trabantem-do-posledniho-dechu--
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 02:07