Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

FOUR SEASONS / spring edition

V sobotu 8. března máte jedinečnou možnost vidět a hlavně navštívit performanci známých tváří ze světa DJingu. Kde? Sýpka Otrokovice. Kdo? Chris Sadler, MCB, Tuta, DeeJayBoy, Houba, Kouba, Daemon, Irvin Small, Fabio Guitierez. A co vás čeká dalšího? Rozhovor s Chrisem Sadlerem! Neustále používá své šajnapopelníky? ;) Jaké má nejraději pivo? Jako my! V článku víc!
Přidat na Facebook
Tak předně musíme říci, že vás ještě čekají spešl four seasons dekorace, fresh fruit bar, promo CD pro prvních 100 návštěvníků a ještě možná kousek.

LINE UP:
21:00-23:00 DeeJayBoy
23:00-01:00 MCB
01:00-03:00 Chris Sadler
03:00-05:00 Tuta
05:00-06:00 ping pong

A teď přinášíme slíbený rozhovor s DJ Chrisem Sadlerem ;)

Ahoj Chrisi, dlouho jsem Tě neviděla. Jak se máš?

No paráda. Všechno jde skoro až podezřele dobře a ještě k tomu to vypadá, že jaro už je tady a to mě vždycky nabije.

Určitě máš stále co na práci, je nějaký zážitek z posledních dní, který bys rád zmínil?

Zrovna teď mám plnou hlavu toho, jak se mi v pátek večer na dálnici cestou na hraní v Olomouci poruchalo auto. Na hraní jsem se tedy nedostal a ještě jsem musel čekat 2 hodiny v zimě v tmavém, opustěném parkovišti, někde na D1 u Humpolce. Žádná sláva. Dneska jsem se tam musel vrátit s odtahovkou abych to auto přivezl zpět do Prahy.
Jinak pilně pracuji na remixu pro skupinu 100C, který by měl vyjít někdy v dubnu, takže trávím většinu času ve studiu.

Pokud vím, jsi stále jeden z těch, kteří při svém hraní používají vinyly. Co říkáš na nový úkaz – hraní z cd či počítače a jaký je Tvůj názor na tento druh umění?

I já jsem byl nucen zčásti začít hrát z CD a stát se tak tím, co nazývám “Digi-DJem”. Je pravda, že mi to jde tak trochu proti srsti, protože část kouzla DJingu, alespoň pro lidi který příjdou na party a nechtějí slyšet jenom hudbu, ale i zažít nějakou show, je vidět jak ten DJ pracuje s deskama. Ještě horší z téhle perspetivy v mém názoru jsou DJs hrající z laptopu. Koukat jak DJ čumí do laptopu a kliká myší, je vážně nudí. O tom, že mít tempa všech skladeb automaticky srovnaná v compu předem, je tak trochu podvod.

Důvod, proč jsem z části přešel na CD je prostý – už je spousta dobrých producentů na vinylech ani nevydává. Přece jenom vylisovat vinyly, tisknout obaly a to všechno distribuovat po světě stojí docela balík, takže pokud neprodáš tisíce a tisíce kusů, dává vetší finanční smysl hudbu vydávát pouze elektronicky. A já než nějaký dobrý skladby nehrát vůbec tak si to radši stáhnu třeba z Beatportu, vypálím na CD a hraju to takhle. Další výhoda je, že si můžu dělat vlastní edity. Jestli se mi nelíbí nějaká pasáž nebo chci třeba kratší nájezd, můžu si tu skladbu upravit v Soundforgei tak, jak já chci a hrát svou vlastní verzi.

Je o Tobě známo, že jsi původem z Velké Británie, přitom již delší dobu žiješ v České republice. Líbí se Ti tu?

Samozřejmě, jinak bych tady nebyl!

8. března budeš vystupovat v otrokovickém klubu Sýpka. Mám za to, že to bude Tvá premiéra v tomto klubu, jak se na ni těšíš?

Já se vždycký těším na hraní a když je to někam, kde jsem ještě nebyl, tak o to více.

V souvislosti s tímto Tě budou na Sýpce doprovázet DJ MCB a DJ TUTA, měl jsi někdy v minulosti možnost s nimi vystupovat? Jaký jsi z toho měl pocit?

Teď jsi mě trochu dostala, protože jsem na jména uplně marný. Jestli je to ten, kdo myslím, tak tuším, že jsem s DJem MCB hrál kdysi v Příbrami a mixoval dobře s vyváženým výběrem hudby. Co se týče Tuty, to vážně nevím. Sorry.

Ty a Tvé pověstné svítící “brýle”, se kterými vždy vystupuješ – díky tomu uvízneš spoustě lidí v paměti. Je to jakýsi Tvůj talisman, který Ti nosí štěstí, nebo Tě už někdy dostaly do nějaké šlamastiky?

O tom, jestli je to talisman pro štěstí, jsem nikdý nepřemyšlel, ale od té doby, co je nosím, se mi jako DJi, daří takže dálo by se to tak říct. A šlamastiky jedině, když se k někomu otočím mluvit s ním během hraní a oslepím ho.

Co Ty a správná životospráva? Přece jen trávíš spoustu času v klubech a žiješ tzv. “nočním životem”, snažíš se to potom nějakým způsobem kompenzovat?

Je pravda, že asi vidím méně denního světla než jiní lidi, ale jinak to zas tak horký nevidím. Většinou pro mě je to hraní fyzický výkon. Hýbám se přitom, tancuju a často když dohraju, jsem celý zpocený. Je to jako 2 hodiny v posilovně.

Věnuješ se občas nějakému sportu?

Každé pondělí chodím na squash. To je sport, u kterého se člověk pořádně zapotí, i když pravda, jenom hoďku a potom trávíme 3 hodiny v hospodě na nutném doplnění tekutin.

Máš nějaké vzory ve své branži?

Vyloženě vzory ne, ale je spousta lidí, které respektuji a kteří mě inspirujou. Třeba Laurent Pautrat, Olav Basoski, Hatiras, Richard F, Stuart Price, Kurd Maverick, Vandalism. Z českých pak Airto, Rai, Džejár, HouseExit, Elite a spousta dalších.

Jak se díváš na dnešní organizaci akcí? Je něco, co bys chtěl změnit nebo jsi vždy se vším spokojený?

To se nedá říct takhle obecně. Někdy všechno funguje přesně tak, jak má, technika je adekvátní a funkční, reklama na tu akci byla dostatečná a promotér se snaží, aby návštěvnící i učinkující byli spokojení. Někdy však promotér podcení jednu nebo více z těch věcí. Nejčastější nedostatek, a přítom snad nejpodstatnější věc na párty, kam chodí lidi za hudbou, je zvuk a zvuková technika. Nemůžeš čekat, že DJ hraje nejlepší set, když třeba odposlech je chrastící bedna od Hifi věže nebo nefunguje vůbec. Stejně tak nemůžeš čekat, že návštěvnící budou mít nejlepší doměnky, když zvuk je slabý, odpadává, vazbí, nebo když jehla od gramofonu neustále skáče po desce.

Na můj vkus hraješ velmi kvalitní hudbu a máš stále spoustu příznivců. Kde bereš inspiraci jít stále dál?

V klubu, když hraju. Když mám ty lidi na parketě v hrsti, když cítí tu hudbu stejně jako já, když je atmosféra elektrická a energie plní tu místnost jako žár. Být tam za pultem a všechno dirigovat je neskutečný pocit a právě to mě inspiruje a motivuje jít dál.

V návaznosti na předchozí otázku mě také napadá – většinou se na akce dopravuješ svým autem, to znamená nepožívat během vystupování alkohol, je to o to těžší nebo naopak?

Naopak. Určitě každý DJ by se přiznal, že alkohol do kvality setu nikdý nepřídá. Navíc, když hraji více než 100krát za rok, a na každém hraní bych chlastal, tak do konce roku by byla ze mě troska, obzvlášť, když ke mně během hraní chodí tolik lidí s panáky a pivem. Třeba zrovna včera, když jsem dohral svůj set v Roxy, jsem už měl vedle gramofonu 2 piva, 2 skleničky šampusu, 2 vodky a 1 Fernet. Kdybych to měl všechno pít, tak nevím, jak by vypadal můj set, ani moje játra.

Co Ty a jídelníček? Jsi jedním z toho mála lidí, kteří si jídlo s oblibou vychutnají? Nebo se stravuješ většinou ve spěchu?

Spíš ta druhá varianta. Velmi rád chodím do restaurací a jím tam tak 2-3 krát za týden. Ale to spíš kvůli lenosti než to, že bych byl nějaký gurmán. Nebaví mě chodit do supermarketu nakoupit, nebaví mě to jídlo připravit a nebaví mě umýt potom nadobí. Člověk u té přípravy tráví hodiny a jídlo je pryč za 5 minut. Naštěstí přítelkyně, když má čas vaří dobře a ráda, protože jinak bych byl v restauraci každý den.

Tvé nejoblíbenější české jídlo?

Já české jídlo vůbec nemusím. Na můj vkus je to všechno moc tučný a mastný. Mnohem radší si dám Mexický.

Tvůj nejoblíbenější drink?

Pěkně vychlazená Stella Artois.

Věřím, že se brzy uvidíme a že zážitek to bude velký. Chtěl bys něco vzkázat lidem, kteří se na Tebe těší a kteří se přijdou podívat?

Šlapací boty sebou!

Děkuji Ti za rozhovor a přeji hodně štěstí!

Já díky.

Připravila Kaczka

A bonbónek nakonec! Spešl set by DJ Tuta vs. DJ MCB ke stažení zde:
http://www.djtuta.com/spring_edition.zip..

stejné info o akci najdete zde: http://www.idj.cz/fourseasons/
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 6. 3. 2008 09:15
Prachař, Štěpán. 2008. FOUR SEASONS / spring edition. Vychytané.cz. [Online] 6. 3. 2008. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=978. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/FOUR-SEASONS-/-spring-edition
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.149s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 00:14