Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Chancers jdou na dotek facky

Páté album pokřtí ve třech kultovních klubech
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Chancers: Křest alba Trigger Warning
čtvrtek 21. ledna 2016 21:00
(konec +- pátek 22. ledna 2016 04:00)
Klub Buben
Praha (CZ)
Nová deska mezinárodních The Chancers zní úplně jinak než, cokoliv kdy předtím natočili. Kapela se odevzdala do rukou muzikálního šílence a ceněného britského producenta Eda Roma. Název Trigger Warning ale varuje slabší povahy před poslechem.

Rozhodnutí dělat věci jinak, po svém a bez kompromisů je u česko-britské kapely The Chancers patrné i po sedmnácti letech na scéně. Nové album vyjde v pátek 8. ledna 2016 a to pouze na vinylové desce a digitálně.

Anglický termín Trigger Warning slouží (nejen) v psaném textu jako vztyčený ukazováček. „Je to vykřičník varující, že téma filmu, skladby nebo textu může u slabších povah spustit úzkost nebo dokonce narušit psychiku,“ říká zpěvák a textař Simon Francis, který s názvem a konceptem celé desky přišel.

Kapela ani tentokrát neustoupila od žánrových přemetů i vrstevnatých textů s přetlakem subkulturních i popkulturních referencí. Šedivý vinyl obsahuje dvanáct skladeb s žánrovým rozsahem od tradičního ska, které je radikálně odlišné od tuzemských představ o veselé a pohodové hudbě, přes těžké reggae po soul a dojde i na nečekaně kytarové polohy. „Je to soundtrack k subkulturám dvacátého století, který je silně individuální,“ říká o desce Simon Francis.

Při tvorbě vizuálu proto kapela vsadila na absolutní čistotu a striktní minimalismus. The Chancers nové album představují pouze v černobílé, což z Trigger Warning dělá kontrapunkt současným přeilustrovaným deskám. Na výsledku se významně podílela Nina B, česká fotografka a filmařka dlouhodobě žijící v Londýně.

Netradiční bude i křest, respektive křty alba. „Je to deska, kterou jdeme k lidem na dotek facky. Proto jsme se rozhodli ve třech dnech za sebou odehrát tři různé koncerty v kultovních pražských klubech s omezenou kapacitou, ale nepřekonatelnou atmosférou. V místech, kde jsme my sami zažili nejlepší koncerty a večírky našich životů,“ říkají The Chancers o vystoupeních plánovaných v Praze od 21. do 23. ledna pod jasným heslem: Nová deska, tři koncerty, jedna párty.

Každý z koncertů, na něž se prodává limitovaný počet vstupenek přes službu SMSTICKET přitom bude unikátní. Ve čtvrtek v klubu Buben zahraje kapela v „oldschool setu“ dlouho neslyšené položky svého repertoáru, v Café Na půl cesty zazní o den později její písně v akustických úpravách a nakonec v Klubu 007 na Strahově dojde na celé nové album od první do poslední písně. Výjimečných koncertů se zúčastní i producent alba Ed Rome, který na album připravil akustickou coververzi písně Back In 63.

Po třídenním maratonu The Chancers desku představí na klubovém turné a letních festivalech.

Dodal: Pavel Eichler
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. The Chancers jdou na dotek facky. Vychytané.cz. [Online] 17. 12. 2015. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9777. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Chancers-jdou-na-dotek-facky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 15:41