Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Algorithm z Francie v Praze předvedou, jak smíchat d'n'b a metal

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Algorithm
čtvrtek 7. dubna 2016 21:00
(konec +- pátek 8. dubna 2016 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
"Zřejmě mám o sobě napsat pár slov, aby lidé věděli, kdo vlastně jsem. Takže, jmenuji se Rémi Gallego, jsem Francouz, je mi 26 let, žiju v Kolíně nad Rýnem (v Německu) a jsem nejvíc známý svým cenami ověnčeným jménem elektronického producenta 'The Algorithm'.

Jakže se to všechno vlastně seběhlo? Všechno to začalo během deštivé noci za prvního úplňku měsíce, na šíji mi zadul studený vítr, když jsem popíjel skvostné Bordeaux před sálajícím krbem. No... takhle to tedy úplně nebylo.

Narodil jsem se v Perpignanu v roce 1989, měl jsem šťastné a normální dětství, poslouchal jsem Daft Punk a Iron Maiden a studoval vědu a hru na kytaru. Hrál jsem v několika metalových kapelách ( Sons Of Chaos, Dying Breath, Floating Wood), ale všechny jsem hodil za hlavu, protože jsem se rozhodl soustředit se na své studium sítí a počítačové vědy. Brzy mi začalo živé hraní chybět a pak přišla chvíle, kdy jsem se začal věnovat kultivování svého zájmu o sekvencování hudby a o počítačovou hudbu obecně.

Projekt The Algorithm jsem začal v roce 2009 na Myspace a moje tehdejší inspirace byla poháněna potřebou kontrolovaného chaosu a nahodilosti. O 2 roky a 2 demonahrávky později jsem poprvé hrál naživo na festivalu Euroblast, kde jsem použil single midi kontrolér APC40 a inicioval nahrávací smlouvu s Basick Records, což vedlo k vydání mého debutu Polymorphic Code v listopadu 2012. Setkal jsem se tehdy s Mikem Malyanem, bubeníkem z Monuments, a v únoru 2013 jsme odehráli naši první společnou show v Camden Barfly.

Společně s dalšími koncerty po Evropě, Austrálii (Big Day Out), Japonsku, Nepálu, Izraeli a mnoha dalších zemích jsem skládal hudbu pro největší světový televizní sportovní kanál ESPN, video hry jako Super Mutant Alien Assault nebo Hacknet, produkoval remixy kapel jako Born of Osiris, Igorrr nebo Daft Punk, a pomáhal produkovat nahrávky muzikantů a kapel celého světa.

Po vydání druhé velké desky Octopus4 v červnu 2014 nahradil na bicí Mikea Malyana Jean Ferry z Uneven Structure, já dal na Keithe McMillena, Line 6 a sáhl po kytaře Aristides s cílem přinést do mechanismu počítačové hudby budoucnosti víc muzikantství a humanity."

Na březen 2016 bylo ohlášeno vydání třetího alba The Algorithm s názvem Brute Force, které vyjde u německého labelu Pirate Smile. Na oslavu této nové nahrávky se The Algorithm vydají také na evropské turné, jehož jednou ze zastávek bude koncert 7.dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 330,- Kč + poplatky jsou v prodeji na pokladně a webu LMB, na www.goout.cz a v sítích Tickepro, Ticketportal a Eventim. Na místě v den koncertu pak za 450,- Kč.

Více info na:
www.the-algorithm.net
www.facebook.com/TheAlg0r1thm
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 13. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. The Algorithm z Francie v Praze předvedou, jak smíchat d'n'b a metal. Vychytané.cz. [Online] 13. 12. 2015. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9773. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Algorithm-z-Francie-v-Praze-predvedou,-jak-smichat-d_n_b-a-metal
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 13:50