Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vánoční hudební besídka Paláce Akropolis

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vánoční hudební besídka
pondělí 21. prosince 2015 21:00
(konec +- úterý 22. prosince 2015 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
I v Akropoli budeme mít vánoční besídku. Vystoupí na ní celkem 11 různých hudebníků a každý z nich vás naladí na zimu i jednou vánoční písničkou. Přijďte si užít večírek společně s našimi hosty: HM… – NEVER SOL – KATARZIA (SK) - MONIKINO KINO (SK/CZ) – MARTIN E. KYŠPERSKÝ – ANTONIA VAI (SWE/HU) – ILLE – IRA MIMOSA – "J" – KÁČA A SÁRA – VÁCLAV KOUBEK

Večerem nás provede Káča Šantrochová.

ANTONIA VAI /SWE/HU
často je označována jako „bohemian soul diva“. Narodila se a vyrostla ve Švédsku, před pár lety se přestěhovala do Maďarska a nyní patří mezi nejzajímavější tamní zpěvačky. Její hudba, to je sopka emocí mezi radostí, smutkem a nadějí. Soul, folk-pop, R’n’B, world music.

MARTIN EVŽEN KYŠPERSKÝ /CZ
určující člen brněnského alternativního seskupení Květy vždy rád dělal věci po svém – netradičně – svěže. Poslední sólové album Martina E. Kyšperského s názvem Svetr se zařadilo k tomu nejlepšímu z nahrávek Květů a české populární hudby vůbec.

NEVER SOL /CZ
akusticky, jen v doprovodu klavíru, opřena o sílu svého hlasu, tak se představí talentovaná zpěvačka, která sklízí úspěchy doma i v zahraničí.

HM… /CZ
čtyřčlenná kapela a stálice na domácí scéně. Vedle vlastních textů rádi zhudebňují texty známých básníků (Seifert, Kainar, Neruda, Wolker, Hrubín, ale i Rimbaud, Apollinaire atd). Folk, šanson, punk, garage, jazz, šraml…

ILLE /CZ
přirozený výraz, půvab, folkrockově strunná aranžmá s jemně tepající elektronikou. Písničky, ke kterým se hodí vůně svařeného vína a hřebíčku, zahraje jedna z předních indie-popových kapel současnosti.

IRA MIMOSA /CZ
Jemná melancholie, sycena sluncem, větrem a deštěm, doprovázena klapotem rychlých kroků i tichým šelestem ptačích křídel v korunách stromů, zavinuta do vůně mlžného rána, zpomalena nehybným nedělním odpolednem.Tlesknete a zmizí…

MONIKINO KINO /SK/CZ
Slovensko-český projekt. Monika skládá většinu hudby, Petr (Midi Lidi) píše texty v Moničině slovenštině. Monika hraje na klávesy, programuje a zpívá. Petr totéž a ještě hraje na kytaru. Oběma jim to jde dohromady možná ještě lépe než běžkování.

KATARZIA /SK
Folk se v její hudbě potkává s rapem a hlavně velmi osobitými texty, které zrcadlí pohled mladé ženy na svět. Její nástup byl doslova raketový, na jaře 2012 začala psát písničky a o dva roky později už brala za debut Generácia Y dvě nominace na výroční slovenské hudební ceny RaidoHead_Awards.

"J" /CZ
Pražský písničkář Jakub Jirásek, alias "J" nebo taky „Jéčko“ se během pár let stal jedním z největších objevů domácí scény, který má za sebou i mnoho koncertů v zahraničí. Tentokrát se představí v doprovodu kapely Cold Cold Nights

VÁCLAV KOUBEK /CZ
skvělý harmonikář a vypravěč, bez jehož písničky o Vánocích by naše besídka nebyla kompletní

Více informací :
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro
250,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
250,- Kč + poplatky v předprodejích
300,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 13. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Vánoční hudební besídka Paláce Akropolis. Vychytané.cz. [Online] 13. 12. 2015. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9772. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vanocni-hudebni-besidka-Palace-Akropolis
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.469s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 15:16