Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

České premiéry na COLOURS OF OSTRAVA

Shoegaze legenda SLOWDIVE i tanečně-jazzová CARO EMERALD
Přidat na Facebook
Mezinárodní festival Colours of Ostrava přidává do programu dalšího ročníku dvě velká zahraniční jména, která zde zažijí tuzemskou premiéru: britskou legendu zasněného shoegaze Slowdive, která přijede v rámci reunion turné, a holandskou hvězdu tanečního jazzu, zpěvačku Caro Emerald.

Slowdive se v rozmezí let 1989 - 1995 s pouhými třemi alby dokázali zapsat do rockových dějin jako jedna z klíčových sestav popovější, experimentálnější verze shoegaze 90. let, ovlivňující postupně celou řadu indie rockových následovníků. “To, že naše hudba i po 20 letech ovlivňuje nové kapely, říká hodně. Jsem hrdá na to, co jsme tehdy dokázali,” tvrdí zpěvačka Rachel Goswell, jejíž nádherný hlas korunuje halucinogenní mnohovrstevnaté kytarové skladby. Nebylo jim ani pětadvacet, když se Rachel, kytarista a zpěvák Neil Halstead, bubeník Simon Scott, basista Nick Chaplin a kytarista Christian Savill rozešli. V době kdy se na scénu nekompromisně draly britpop s grunge, kterým Slowdive nemohli ani nechtěli konkurovat. “Britpop a grunge si myslely, že to mají v kapse, ale shoegaze se vrátil zpátky v podobě zblázněné zombie, která prostě nikdy neumře,” řekl nedávno Christian Savill v jednom z mnoha rozhovorů, ve kterých o dvacet let starší Slowdive vysvětlovali důvod naprosto nečekaného návratu na podia a zároveň připouštěli, že nevylučují nahrání nového alba. “Takže se na Colours možná dočkáme překvapení,” doplňuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.



Caro Emerald spojuje taneční jazz 40. let s 21. stoletím, pařížskou eleganci s Hollywoodem a elektrobeaty s bigbandem. Doma i po světě prodala miliony alb, dobyla holandské a britské žebříčky, vystupovala na festivalu Glastonbury i v Royal Albert Hall. “Její koncertní show přecházejí z intimní atmosféry do masové zábavy, retro nostalgii střídá potřeba užít si přítomnosti okamžiku a ve vzduchu je cítit dobře protřepané Martini Jamese Bonda i vzpomínka na Amy Winehouse,” říká s nadsázkou Zlata Holušová. Caro Emerald, absolventka amsterodamské jazzové konzervatoře neskrývá, že Amy byla jejím velkým vzorem. Když v roce 2007 holandští producenti David Schneurs a Jan Van Wieringen požádali neznámou Caroline Esmeralda van der Leeuw o nahrání dema skladby Back It Up, neměli ani tušení, že stojí u zrodu kariéry budoucí hvězdy. Prodej následujícího alba Deleted Scenes from the Cutting Room Floor v Holandsku pokořil dosavadní rekord Michaela Jacksona s Thrillerem. Následující deska The Shocking Miss Emerald ji už pevně usadila na trůně “jazzové retro princezny”. Zpěvačce dopomohla k mnoha cenám a veleúspěšné skladby využili filmaři i reklama.



Patnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 14. do 17. července 2016 opět v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. První oznámenými jmény jsou například ANOHNI: Antony & the Johnsons + Oneohtrix Point Never + Hudson Mohawke, CC Smugglers, The Unthanks nebo My Baby. V prodeji jsou v tuto chvíli čtyřdenní vstupenky za 1.990 Kč, k dispozici za tuto cenu je limitovaná edice 5.000 kusů a jsou k dostání na eshopu Colours of Ostrava - http://eshop.colours.cz Colours of Ostrava 2015 navštívilo přes 43.000 návštěvníků, nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.
Festival kromě samotné letní akce pořádá samostatný koncert britského zpěváka Miky 25. května v pražském Foru Karlín. I vstupenky na toto vystoupení jsou již v prodeji - v eshopu Colours of Ostrava (http://eshop.colours.cz) a v sítích Goout.cz, Ticketpro a Eventim.
Více informací na www.colours.cz



Partneři ročníku 2015:
Generální partneři: Česká spořitelna a ArcelorMittal Ostrava. Za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: Agrofert, Vítkovice Machinery Group, Skupina ČEZ.

Dodal: Jiří Sedlák
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 9. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. České premiéry na COLOURS OF OSTRAVA. Vychytané.cz. [Online] 9. 12. 2015. [Citace: 16. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9765. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ceske-premiery-na-COLOURS-OF-OSTRAVA
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.238.121.7
Serverový čas: úterý 16. července 2024 05:53