Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kytarista Tommy Emanuel oslaví v březnu své 60. narozeniny

Kde? V pražském Rudolfinu!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Tommy Emanuel: It’s Never Too Late
neděle 13. března 2016 21:00
(konec +- pondělí 14. března 2016 04:00)
Rudolfinum
Praha (CZ)
Festival Kytara napříč žánry a osobnost Tommyho Emmanuela jsou spolu neodmyslitelně spojeny již řadu let. V loňském roce oslavil tento kytarový virtuóz 10. výročí od svého prvního koncertu v České republice. 13. března 2016 se vrátí, aby se svými přáteli a kolegy oslavil své 60. narozeniny v rámci turné It’s Never Too Late. “Když jsme s Tommym Emmanuelem zjistili, že máme letos oba šedesátku na krku, dohodli jsme se, že ji oslavíme společně tak, jak nás to baví nejvíc: společným koncertem,“ vysvětluje ředitel festivalu Kytara napříč žánry Stanislav Barek. Tommy Emmanuel nahrál také skladbu na chystané album Stanislava Barka, které by mělo být vydáno začátkem roku 2016. Mezi další hosty na CD patří Laurence Juber, Martha Elefteriadu či Norbi Kovács.

Narozeninový koncert se uskuteční ve Dvořákově síni pražského Rudolfina za přítomnosti výjimečných gratulantů. Vedle Tommyho Emmanuela a Stanislava Barka na koncertě vystoupí kytarista Norbi Kovács, který se mimo jiné věnuje také filmové a scénické hudbě. Mezi jeho počiny patří například hudba ke snímku U mě dobrý. Adib Ghali, který je druhou částí dua Barek & Ghali vyniká vedle hry na elektrickou kytaru také takzvaným fingerpickingem a v této oblasti nemá v České republice konkurenci. Druhým zahraničním hostem koncertu bude velšský kytarista Dylan Fowler, který se věnuje zejména keltské hudbě inspirované britským Walesem. Posledním hostem bude známý český hráč na mandolínu Radim Zenkl, žijící v USA.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit od 290,- Kč na www.colosseumticket.cz Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku www.facebook.com/kytaranapriczanry.

Tommy Emmanuel dostal svoji první kytaru ve čtyřech letech, hrát na ni ho naučila jeho matka. Rychle se učil podle sluchu, nedostával žádné formální lekce, dodnes neumí noty. Když otec rozpoznal talent u Tommyho i jeho bratra Phila, založil rodinný band, který kočoval napříč Austrálií. Později nastudoval a zdokonalil specifický způsob hry zvaný fingerpicking, pracující s perkusivním hraním všemi prsty většinou v kombinaci s trsátkem. Postupem času jej dovedl k nevídané dokonalosti, která dodnes bere dech: Tommyho prsty vytváří vynalézavou hrou iluzi, že na pódiu musí být někde schována doprovodná kapela, a že není možné, aby to ten usměvavý Australan, stojící suverénně na scéně, uhrál všechno sám.

Stanislav Barek nejdříve studoval kytaru soukromě u profesora Jiřího Jirmala, později na konzervatoři v Praze a Teplicích. Jako učitel kytary působil na různých hudebních školách v České republice a v Německu. Je autorem kytarové školy pro začátečníky nesoucí název Kytara a knihy o životě profesora Jiřího Jirmala Cesty české kytary. V současné době se věnuje hlavně koncertní činnosti. Vystupuje se skupinou Njorek, Arionas a účinkuje v kytarovém duu Barek & Ghali.

Koncert pořádá: Pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Svazu autorů a interpretů.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 9. 12. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kytarista Tommy Emanuel oslaví v březnu své 60. narozeniny. Vychytané.cz. [Online] 9. 12. 2015. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9763. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kytarista-Tommy-Emanuel-oslavi-v-breznu-sve-60.-narozeniny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.134s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:00