Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Zpět v nejlepší formě!

JOHAN THEORIN a jeho povídky NA VELKÉ PLANINĚ a LINDA CASTILLO s tajemnou amišskou MODLITBOU ZA MLČENÍ.
Přidat na Facebook
Johan Theorin je zpět a to téměř do roka a do dne. Na konci října loňského roku se Johan Theorin setkal s českými čtenáři. Bylo to v době, kdy vyšla závěrečná kniha jeho jedinečné Ölandské tetralogie.

Stylem vyprávění příběhu si získal mnoho příznivců, kteří si nenechají uniknout žádnou z jeho knih. Tentokrát se mohou těšit na povídkovou pod názvem NA VELKÉ PLANINĚ, kde se – zcela samozřejmě – v několika příbězích objeví i Gerlof Davidsson, ústředí postava slavné a zmiňované Ölandské série.

Jen málo spisovatelů se může pochlubit oceněním CWA International Dagger udělované za nejlepší cizojazyčné detektivky přeložené do angličtiny ve Velké Británii (Smršť). Není mnoho držitelů Glass Key a jsou jednotlivci, podle jejichž krimi románů se točí filmy. Mezi tuto elitu se řadí švédský spisovatel Johan Theorin (na světě se prodalo více než tři miliony jeho knih a jsou přeloženy do více než dvaceti jazyků) a jeho šestá kniha (avšak první soubor povídek) s názvem NA VELKÉ PLANINĚ (På stort alvar) vychází dnes, 24. listopadu,
v nakladatelství MOBA a v překladu Jaroslava Bojanovského.

Na rozlehlé planině Ölandu odpočívají mrtví válečníci zdoby bronzové, připravení vstát, když je někdo vyruší. Plochou krajinou vybíhají do neznáma kondiční běžci a střetávají se s unavenými bloudícími turisty. V opuštěných ölandských kostelech se tajně kope a na dlouhém pobřeží se potkávají stárnoucí rybáři, kteří chytají úhoře, s lidmi, kteří se na ostrov přistěhovali z města. Proslulý autor ve svých povídkách prokazuje literární mistrovství a zároveň vzdává hold staré ölandské vypravěčské tradici.Lindě Castillo vychází teprve druhý román u nás. Už tím prvním (SLIB MLČENÍ) si dokázala vybojovat čtenářskou přízeň po celém světě, dokonce se stal předlohou filmu An Amish Murder (2013). Hlavní role vyšetřovatelky se zhostila známá hollywoodská herečka

Neve Campbell
Dáma americké krimi, která se nechává inspirovat tajemným prostředím amišů v Ohiu, je držitelkou mnoha literárních ocenění včetně nominace na prestižní cenu Rita – má na kontě na 27 novel, z čehož jí první vyšla, už když jí bylo třináct let.

Její aktuální novinka MODLITBA ZA MLČENÍ (Pray for Silence) vyšla 10. listopadu v překladu Lenky Faltejskové.

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...Listopadové novinky z nakladatelství MOBA:
Husitská epopej III - Za časů císaře Zikmunda, Vlastimil Vondruška, historický román
Český lidový a církevní rok, Alena Vondrušková, výpravná encyklopedie
Jeptiška pro markraběte, Naďa Horáková, historický román
Zlatodějové – tajemství císařské Prahy, Jan Bauer, historické krimi
Velká vánice, Milan Dušek, edice Původní česká detektivka
Šamanský bubínek, Jarmila Pospíšilová, edice Původní česká detektivka
Když zraje tráva, Jaroslav Kuťák, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 25. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Zpět v nejlepší formě! . Vychytané.cz. [Online] 25. 11. 2015. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9701. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Zpet-v-nejlepsi-forme!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 18:18