Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Křest alba Vypsané fiXy 17. 12. hlásí vyprodáno!

Vypsaná fiXa pokřtí nové album Planety Malého prince 17. prosince v pražském Lucerna Music Baru. Koncert je již vyprodán!
Přidat na Facebook
Každoroční vánoční koncert, který Vypsaná fiXa opět odehraje v pražském Lucerna Music Baru je již měsíc před jeho konáním absolutně vyprodán. Na ty, jež si stihli včas koupit vstupenky, čeká kromě fixího koncertu i překvapení v podobě křtu nového alba Planety Malého prince, které kapela nahrála společně s dětmi z pardubické ZŠ Montessori letos v říjnu.

Bylo by určitě zajímavé vědět, co by spisovatel Antoine de Saint - Exupéry řekl na to, že se jeho slavná kniha Malý princ stane předlohou pro hudební album. A stane se tak ještě před Vánoci. Texty jsou výhradním dílem žáků pátých tříd z pardubické Základní školy Montessori Polabiny 1, hudba z dílny Márdiho z Vypsané fiXy, která album společně s dětmi nahrála ve studiu Jámor pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. „Do Ondřejova útulného studia jsme se museli vejít společně se šestnácti dětmi. Bylo to velké dobrodružství. Děti řádily, zkoumaly zvláštní nástroje ve studiu, zauzlovaly sluchátka do obřího chuchvalce, ale hlavně zpívaly s přirozenou vervou, chutí a nadšením. Dostaly v konečném mixu hodně prostoru a tak se podařilo to, že ve výsledku je deska správně bláznivá a možná je víc dětí než naše. Hodně nám taky pomohla pizza a legendární točící se zeměkoule, která se nachází ve vnitřní zahradě. Konečně jsem pochopil, proč jí tam Ondřej má,“ říká frontman Márdi.

Původně byly texty napsány dětmi a zhudebněny Márdim pouze pro pásmo, které děti odehrály rodičům a následně i veřejnosti ve Východočeském divadle. Představení sklidilo obrovský úspěch a tak nápad zaznamenat písně na album už byl jen logickým vyústěním. Nahrávání i řešení výtvarného návrhu obalu pak byla společná práce jak dětí, tak kapely. Výsledek bude pokřtěn právě na zmiňovaném vánočním koncertě, kde bude album oficiálně k dostání. První ho ovšem dostanou všichni ti, kteří na tento projekt přispěli přes crowdfundingový portál Hithit. „Prodejem bychom chtěli podpořit a ukázat na montessori pedagogiku, kreativitu dětí, které procházejí tímto typem vzdělávání a taky upozornit, jak moc by si tato škola zasloužila získat větší prostory, aby nefungovala pouze do páté třídy,“ dodává Márdi.

Kdo propásl možnost být na vánočním koncertě v Lucerna Music Baru a nestihl si koupit vstupenky, bude mít další příležitost vidět kapelu 24. března na speciálním akustickém koncertu v klubu Malostranská beseda. Bude to jediný samostatný pražský koncert během první poloviny příštího roku. (link zde: http://www.malostranska-beseda.cz/cs/klub/program/0316.html).

Ukázku z nového alba Planety Malého prince naleznete zde:Více informací naleznete na:
www.vypsana fixa.cz
www.facebook.com /vypsana fixa

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 23. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Křest alba Vypsané fiXy 17. 12. hlásí vyprodáno!. Vychytané.cz. [Online] 23. 11. 2015. [Citace: 12. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9697. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Krest-alba-Vypsane-fiXy-17.-12.-hlasi-vyprodano!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.123s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.140.218
Serverový čas: pátek 12. července 2024 19:37