Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Co mají společného novinky ZAPADÁKOV a VLK

Jsou to nejlepší krimi romány letošního podzimu
Přidat na Facebook
Kdo říkal, že vrah musí mít vždy na rukou krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou…

Velmistr krimi Jefferry Deaver, jehož jméno nutně musí znát každý příznivec tohoto žánru, je zpět s novinkou ZAPADÁKOV. Knihu v těchto dnech vydává DOMINO, exkluzivní nakladatel Deaverových knih určených pro náš trh.

Krimi román ZAPADÁKOV potvrzuje fakt, že americký spisovatel Jeffery Deaver patří k těm nejlepším na světě - k těm, kteří prodávají nejvíce výtisků. Pravidelně se objevuje na žebříčcích bestsellerů prestižních médií jako je třeba New York Times nebo britské The Times. Deaverovy knihy čtou lidé ve více než 150 zemích světa a byly přeloženy do třiceti pěti jazyků. Vždyť jen u nás vyšly jeho knihy v úctyhodném nákladu 625 000 výtisků!en podnik se jmenoval Zapadákov. Stál sice u odlehlé silnice, ale protože měl i malý koncertní sál, sjížděli se do něho lidé ze širokého okolí. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém; do Zapadákova jako by vnější svět nepronikal. Taková oáza klidu, řeklo by se.

To ale platilo jen do osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: “Hoří!” Zpanikaření diváci se rozběhli ke dveřím, ale ty byly zamčené. Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. V Zapadákově nehořelo, jen tam kdosi vyvolal falešný poplach.

Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Jako uznávaná expertka na kinezickou analýzu velmi brzy zjistí, že panika byla vyvolána s chladným rozmyslem. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň – a v Zapadákově toho mistrně využil. Jistě je se svým dílem spokojen. Teď v pozici útočníka už jen čeká na svou další kořist. Tedy pokud ho Danceová a její tým včas nezastaví.

„Jsem normální holka z Essexu,“ říká o sobě spisovatelka Mo Hayder, jejíž thrillery patří k těm nejdrsnějším a čtenáři jsou jimi nadšeni. Mo Hayder ví hodně o potlačovaných lidských vlastnostech a touhách, mezi něž řadí i náš podvědomý zájem o morbiditu. Zprvu vedla bouřlivý život, z domova odešla v patnácti letech. Má za sebou profesi barmanky, hostesky i učitelky, aby se pak rozhodla pro studium a získala dva diplomy. A kolem čtyřicítky pak začala slavit literární úspěchy. Za román Unesená (2011) byla oceněna prestižním Edgarem.Novinkový VLK (Wolf) vychází v překladu Jiřího Kobělky.

VLK, Mo Hayder
Staré křivdy nejsou nikdy úplně zapomenuty.
Zámožní manželé Anchor-Ferrersovi hodlali ve svém venkovském sídle strávit poklidný čas. Skutečnost se však od jejich představ děsivě liší: hned po příjezdu našli na zahradě rozvěšené zvířecí vnitřnosti a nyní je drží v zajetí dvojice únosců, jejichž požadavky jsou stále bizarnější a více ponižující. Když už začíná být zřejmé, že těm dvěma nejde o výkupné, ale o osobní mstu, podaří se paní Anchor-Ferrersové pustit na svobodu alespoň psa.

Ten pes má na obojku napsáno “Pomozte nám!” Našel ho tulák přezdívaný Chodící muž, a protože v tom nápisu spatřuje jednoznačný vzkaz od lidí v nesnázích, řekne o něm inspektoru Jacku Cafferymu a požádá ho, aby těm lidem pomohl. Inspektor ale váhá: co když je to celé jen nějaký nemístný žert? Teprve příslib nových informací o dávno zmizelém bratru Ewanovi přiměje Cafferyho zahájit pátrání.

A bude si muset pospíšit, protože v domě Anchor-Ferrersových se schyluje k závěrečnému dějství krvavého dramatu, který započal před celými čtrnácti lety…Další listopadové novinky z nakladatelství DOMINO:
KAFE A CIGÁRKO, Marie Doležalová, edice Mimo edice
SPÍCÍ PANNA, Jeffery Deaver, 3. vydání, edice Napětí
AŽ ÚPLNĚ DOLŮ, Jennifer Weiner, edice IRIŽ
RODINNÁ ČEST, Lucy Ferriss, edice Napětí

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 20. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Co mají společného novinky ZAPADÁKOV a VLK. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2015. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9681. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Co-maji-spolecneho-novinky-ZAPADÁKOV-a-VLK
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 18:38