Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Střet dvou kultur, dvou naprosto rozdílných světů

Pákistánská dívka, americký chlapec. RODINNÁ ČEST - dramatický příběh od Lucy Ferris právě vychází.
Přidat na Facebook
Dívka z pospolité pákistánské rodiny ctící tradice a zvyky. Zároveň však také studentka americké univerzity, která má vztah se spolužákem. Lze být obojím? Anebo se za takové přání platí životem?

Jsou okamžiky, kdy se musí člověk rozhodnout, na které straně stojí. Když se totiž nerozhodne včas, pak nebude patřit nikam…

Americká spisovatelka Lucy Ferriss napsala deset knih, převážně románů, za které získala řadu literárních cen. Největšího úspěchu však dosáhl příběh, jehož český překlad vychází právě dnes pod názvem RODINNÁ ČEST (A Sister to Honor) v překladu Hany Pernicové. Autorka navazuje na tradici tvorby Khaleda Hosseiniho a nabízí čtenářům zasvěcený vhled do dvou kultur, jejichž rozdílnost a vzájemné nepochopení vyústily v jeden z největších problémů dnešního světa.

Svého úkolu se Lucy Ferriss zhostila vskutku pečlivě: v zájmu autentičnosti díla podnikla rešeršní cestu do severovýchodního Pákistánu, kde se snažila co nej­důvěrněji poznat tamní zvyky a mentalitu. Ve výsledku nám tak předkládá román, který nalézá kus pravdy na obou stranách.

RODINNÁ ČEST, Lucy Ferriss
Áfija Sattárová je skromná, zbožná a nadaná dívka ze severního Pákistánu. Hýčká si svůj velký sen: chce vystudovat medicínu na americké univerzitě, pak se vrátit domů a stát se venkovskou lékařkou. Rodina Áfiju podporuje – jsou přece moderní lidé a nebudou jí bránit ve splnění snu jen proto, že je dívka! Vše se ale změní ve chvíli, kdy se na internetu objeví fotka Áfiji, jak se drží za ruku s americkým chlapcem, a po ní další, ještě povážlivější. V očích rodiny se dívka dopustila neodpustitelného prohřešku, který lze odčinit jen jediným způsobem.

Vykonavatelem trestu se má stát Áfijin bratr Šáhid, který také studuje ve Státech. Měl na sestru dohlížet, zaštítit ji před nemorálním západním světem. Bohužel svou úlohu nesplnil – neochránil sestřinu mravnost, a na celé rodině tak ulpěla ohavná skvrna hanby. Ano, Šáhid má být tím, kdo hříšnici zabije…

Dramatický příběh sourozenců Sattárových popisuje nevyhnutelný střet dvou kultur, dvou naprosto rozdílných světů. Autorka důvěrně zná obě prostředí a v tomto pozoruhodném románu nabízí čtenáři nespočet podnětů k přemýšlení.Na konci listopadu se také k českým čtenářům dostane již druhá kniha americké spisovatelky Jennifer Weiner: v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy ji vydává nakladatelství DOMINO.

Román AŽ ÚPLNĚ DOLŮ (anglicky All Fall Down, vychází 25. 11 v překladu Terezy Horákové) popisuje příběh ženy, která si vlastně mimoděk vybudovala závislost na lécích. V touze po dokonalosti, ke které ji tlačí okolní svět, se dostala až na samotné dno, a bude ji stát spoustu úsilí, než se dokáže vyškrábat zpět.

AŽ ÚPLNĚ DOLŮ, Jennifer Weiner
Allison Weissová se dlouho domnívala, že vede dokonalý život. Jenomže odtažitý manžel najednou spí v pokoji pro hosty, pětiletá dcerka takřka nepřetržitě vyvádí, otec je v rané fázi Alzheimerovy choroby a kdysi chladná matka se hroutí. Obrovský dům je stále nezařízený a vysněné kreativní zaměstnání na ni klade nepředstavitelné nároky. Allison se to snaží všechno zvládat. Co jí také jiného zbývá, že ano? Kdo by to za ni udělal? Nikdo. A právě proto nosí v kabelce krabičku s prášky. Sama sebe uklidňuje, že přece není nic špatného na tom, když si tu a tam vezme pár pilulek, aby přežila náročný den. Pak ale narazí v časopise na test závislosti – a teprve tehdy ji poprvé napadne, jestli její největší problém není právě závislost na tabletách.

Jennifer Weiner vyrostla v Connecticutu a vystudovala anglickou literaturu na Princetonu. Její knihy vycházejí ve třiceti šesti zemích.Další listopadové novinky z nakladatelství DOMINO:
KAFE A CIGÁRKO, Marie Doležalová, edice Mimo edice
ZAPADÁKOV, Jeffery Deaver, edice Napětí
VLK, Mo Hayder, edice Napětí
SPÍCÍ PANNA, Jeffery Deaver, 3. vydání, edice Napětí

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 19. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Střet dvou kultur, dvou naprosto rozdílných světů. Vychytané.cz. [Online] 19. 11. 2015. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9677. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Stret-dvou-kultur,-dvou-naprosto-rozdilnych-svetu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.15s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 04:01