Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Film: Rosa & Dara v TV

Na televizní obrazovky míří animovaný film pro děti Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství režiséra Martina Dudy - 17. listopadu v 9.05 hodin na ČT :D
Přidat na Facebook
Animovaný film pro děti Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství z dílny režiséra Martina Dudy a producenta Vratislava Šlajera z Bionaut Animation míří po říjnovém uvedení v kinech i na televizní obrazovky. Příběh sedmiletých dvojčat, která strávila prázdniny u vynalézavé babičky s šikovným dědou a vychytralým psem Laiko, bude možné zhlédnout v úterý 17. listopadu v 9.05 hodin na programu ČT :D. Animovaná dvojčata se později objeví v televizním seriálu, filmaři se v současné chvíli chystají vyrobit 52 jedenáctiminutových epizod. V plánu je i kniha, interaktivní online hry a další variace. Producent Vratislav Šlajer už s připravovaným projektem bodoval například na prestižním Cartoon Foru pro největší televizní hráče v Toulouse.

Prarodiče Rosy a Dary mají garáž plnou tajuplných vynálezů, létající auto a mimořádného psa. Jejich zahrada nabízí spoustu zákoutí, babička bádá a pěstuje různé zajímavé květiny, děda chová krávy. Když stádo krav zmizí, vydávají se po nich dvojčata pátrat doslova po celé zeměkouli. Casting na dětské hlasy vyhrály Michaela Skalníková a Justýna Hrazdirová, členky Dismanova rozhlasového dětského souboru, do role babičky byla obsazena herečka Jana Štěpánková. „Dobrodružství Rosy a Dary jsou určena dětem, klukům a holkám a jejich rodičům a prarodičům. Jsou to dobrodružné příběhy s akcí a humorem. Chtěli jsme, aby šlo o pravou rodinnou zábavu, aby náš film mohli sdílet děti a dospělí společně,“ říká producent. Inspirací byly tvůrcům klasické dobrodružné příběhy ve stylu Indiana Jonese nebo Kačeřích příběhů, kromě akce a humoru je pro ně podstatný i celkový obraz světa. Rosa a Dara jsou aktivní holčičky, které vždy hledají řešení, a jejich technicky založená babička je pro ně zdrojem informací a inspirace. Filmaři se zároveň vyhýbají zavedeným klišé o rolích chlapců a dívek, stejně tak absence rodičů v příběhu je záměrná a zábavným způsobem se ve filmu zdůrazňuje význam vztahu vnoučat a prarodičů.Rosa a Dara v sobě kombinují různorodé věci, jako Velorex, dědu s novinami Le Figaro, babiččin dům v architektonickém stylu pozdní kalifornské neogotiky, létající mercedes, vše v kabátku slušivého retro-designu, a k tomu tři ženy v hlavní roli, dvojčata a babičku, věkově od sebe velmi vzdálené. „Je to akční a dobrodružný film, který skrytě obohacuje diváky o další vědomosti. Děti samy pak budou rodičům vysvětlovat, jak věci fungují, namísto toho, aby se rodičů ptaly.,“ říká režisér Martin Duda, sám otec dvojčat jménem Rosa a Dora, která ho také k vytvoření tohoto projektu inspirovala. Film Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství, jenž představuje kombinaci 2D a 3D animace, vznikl v koprodukci s Českou televizí a s podporou Fondu kinematografie a programu Media Kreativní Evropa.

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 10. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Film: Rosa & Dara v TV. Vychytané.cz. [Online] 10. 11. 2015. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9643. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Film:-Rosa-&-Dara-v-TV
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:19