Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Za týden vypukne v Praze velkolepá párty s legendárními Scooter

Párty letošního podzimu vypukne příští pátek 13. listopadu v Malé sportovní hale na Výstavišti.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
SCOOTER
pátek 13. listopadu 2015 19:00
(konec +- sobota 14. listopadu 2015 02:00)
Malá sportovní hala, Výstaviště Holešovice
Praha (CZ)
Energická show legendy evropské taneční hudby, německé kapely Scooter v čele s charismatickým H. P. Baxxterem naservíruje českým fandům nabušený set plný osvědčených hitů i aktuálních novinek. Tancechtivé zástupy před jejich vystoupením rozproudí dva špičkoví čeští DJs. Z Jižních Čech přiveze svůj mix přední znalec raveové a taneční scény, DJ Basslicker. Od roku 2000, kdy si poprvé jako třináctiletý stoupl za DJský pult, propadl atmosféře klubového hraní a parties. Přestože si vypracoval silnou pozici i v rádiích díky pořadu Kissmánia, klubové hraní tváři v tvář tančícím lidem je pro něj stále alfou a omegou. Pražskou taneční scénu bude svými beaty reprezentovat DJ Mikael van Dikeen, známý nejen v Čechách, ale také v Německu, Turecku a Rusku.

Jízda se Scooterem a DJs v 19:00 hodin. Po skončení hlavního setu Scooteru bude jako afterpárty pokračovat videodiskotéka. Vstupenky, nyní v cenách od 765 Kč do 2 490 Kč jsou k mání v sítích Ticketpro, Ticketportal a nově také na GoOut.cz Více informací na www.scooter2015.cz a https://www.facebook.com/scooter2015.cz/.

Jasným vrcholem večera pak bude Scooter, jehož forma je dle svědectví z poslední doby naprosto skvělá. H.P. Baxxter s Michaelem Simonem a o generaci mladším Philem Spieserem tvoří víc než jindy kompaktní tým při práci ve studiu i na pódiu. Jejich pověstné nasazení i špičková světelná show s tanečnicemi a četnými pyroefekty patří k naprosté špičce v žánru taneční hudby. Jindy klidný milovník černého čaje s mlékem, sběratel britských veteránů a také majitel kolem padesáti zlatých a platinových alb H.P. Baxxter říká: „Pódium na mne působí jako roznětka. Zapomenu na všechno a exploduju, jakmile vstoupím do světel a vidím nadšené lidi před sebou…” a dodává: „Funguje mezi námi zvláštní chemie, když vidím šťastné tančící lidi u podia, beru si od nich energii, ale dávám jim zase všechno ze sebe…” jeho mladší kolega a spolupracovník slova frontmana potvrzuje: „H.P. jede vždycky na 120%, nezáleží na tom, jestli je to první nebo padesátý koncert v řadě, fanoušci si vždycky můžou být jisti, že se jim rozdáme…” a poznamenává i k repertoáru: „Všechny nás baví hrát jak staré pecky, tak nejnovější kousky, na nichž se posunujeme v pojetí muziky a zvuku zase dál. How Much Is the Fish nebo Maria tak mají stejnou energii jako třeba náš poslední singl Riot…”

Podobně jako na obřím koncertu v Hamburku koncem srpna, kde zmiňovaný singl poprvé zazněl, si nyní velkolepou párty s Scooterem na plný plyn užijí fanoušci v Praze.


Scooter vznikli na základech novovlné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli H.P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhle prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?
V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona. Loni po odchodu Ricka J. Jordana posílil Scooter mladý hudebník a producent Phil Speiser.

Skupina Scooter je považovaná vedle Tangerine Dream, Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions a Boney M za nejúspěšnější německou skupinu s 23 hity v první desítce, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky v pop music, nikomu nepodařilo. Desetitisíce fanoušků, kteří nadšeně tančí na četných koncertech napříč (nejen) Evropou, tuto pozici Scooteru pravidelně potvrzují.

Ceny vstupného
Stání na ploše: 765,- Kč (vstupné se bude postupně zvyšovat!)
VIP stání před pódiem: 1500,- Kč
VIP sektory 1500,- Kč / 2490,- Kč
předprodeje: Ticketpro, Ticketportal a GoOut.cz

www.scooter2015.cz
http://www.facebook.com/scooter2015.cz/
http://scootertechno.com/
http://www.youtube.com/scooter

Dodala: Michala Braná
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 6. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Za týden vypukne v Praze velkolepá párty s legendárními Scooter. Vychytané.cz. [Online] 6. 11. 2015. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9642. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Za-tyden-vypukne-v-Praze-velkolepa-party-s-legendarnimi-Scooter
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 10:10