Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Vinohrady rozezní již příští týden swing

Festival swingové hudby v Národním domě na Vinohradech, který se koná příští týden ve dnech 11. a 12. listopadu, slaví letos plnoletost ve společnosti zahraničních i domácích hudebníků.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival swingové hudby
středa 11. listopadu 2015 21:00
(konec +- čtvrtek 12. listopadu 2015 04:00)
Praha
Praha (CZ)
Mezi gratulanty bude americká jazzová zpěvačku Stacey Kent, která představí své nové album Tenderly, jehož vydání je naplánováno na 13. listopadu. Před jejím vystoupením pobaví i roztančí publikum domácí oceňovaný vokální sextet Skety. Druhý večer festivalu bude patřit čistě slovenským ansáblům. Na trio Nothing But Swing pracující s vlivy vážné hudby, etnického folklóru i moderního jazzu naváže bigband Bratislava Hot Serenaders hrající Hot Jazz, tedy hudební styl z konce 20. let minulého století.

Festival swingové hudby téměř dvě dekády představuje svým věrným návštěvníkům nejrůznější podoby jazzového stylu z konce 20. let minulého století. Nabízí jej v tradiční formě, ale nebojí se ani rozmanitých žánrových přesahů. Dává prostor hvězdným matadorům i mladým talentům ze zahraniční a domácí scény. Vstupenky je možné za zvýhodněnou cenu zakoupit jak v Národním domě na Vinohradech, tak vč. poplatků v síti Ticketpro. Více informací na www.nardum.cz nebo na FB Festival swingové hudby.

Stacey Kent se pyšní několika oceněními BBC Jazz Awards včetně cen za nejlepší vokály či album. Deska The Boy Next Door z roku 2003 se stala zlatou ve Francii. Pozdější Breakfast On The Morning Tram pak získalo platinovou desku ve Francii, zlatou v Německu a Stacey za něj byla nominována na cenu Grammy v kategorii Nejlepší vokální jazzové album. Od vydání prvního alba Close Your Eyes (1997), dosáhla obrovského úspěchu u kritiků i fanoušků. Její neotřelé a emotivní ztvárnění nejlepších love songů 20. století si získalo všechny. Bylo to ale vystoupení v CBS Sunday Morning v roce 1999, díky kterému se Stacey dostala do povědomí široké veřejnosti. Od té doby její kariéra začala raketově růst a vystupovala na všech zásadních světových festivalech a v koncertních halách od Taipei Chiang Kai-shek Concert Hall přes Carnegie Hall po pařížskou Olympii.

Vokální hudební skupina Skety je složena z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů, kteří se hudbě věnují naplno a profesionálně. V červenci loňského roku sextet obdržel Zlatý diplom a prestižní ocenění The Ward Swingle Award v kategorii Jazz na mezinárodní soutěži Vokal Total v rakouském Grazu. Všichni hudebníci se věnují svým vlastním hudebním projektům, kapelám a bigbandům, ale společné zpívání a-cappella je pro ně nejvyšší hudební metou. „Věříme, že naše jazzová srdce a zkušenosti jsou na koncertech slyšet,“ říká na svých webových stránkách sama kapela.

Už samotným názvem se uskupení Nothing but Swing Trio hlásí k tradici a hudebnímu odkazu významné generace jazzových hudebníků 40. a 50. let minulého století, jako byli Lester Young, Bud Powell, Charlie Parker a další. Svojí tvorbou však kapela daleko přesahuje hranice 50. let. Výrazný muzikantský potenciál členů tria jim umožňuje pracovat s vlivy vážné hudby, etnického folklóru stejně tak moderního jazzu, které je ve velké míře ovlivňují jak při tvorbě vlastních skladeb, tak při aranžování a interpretaci existujících písní. Trio doprovodí mistr hry na trubku Juraj Bartoš.

Bratislava Hot Serenaders je orchestr světového renomé. V roce 1994 orchestr a jeho sólisté vyhráli festival zasvěcený hudbě 20. a 30. let ve francouzském Saint Raphael, kde získali cenu Sidney d’ Or. Pravidelně účinkují doma i v zahraničí na samostatných koncertech i jazzových festivalech.

Dodala: Michaela Braná
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 4. 11. 2015 14:00
Chovancová, Michaela. 2015. Vinohrady rozezní již příští týden swing. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2015. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9626. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vinohrady-rozezni-jiz-pristi-tyden-swing
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: neděle 14. července 2024 14:00