Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

TATA / BOJS jedou od A do B

Vrcholem turné bude křest 12. 11. ve Foru Karlín
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Tata Bojs: křest alba
čtvrtek 12. listopadu 2015 21:00
(konec +- pátek 13. listopadu 2015 04:00)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
S novinkou A/B se v prvním týdnu po vydání hned vyšvihli na první místo prodejní hitparády Bontonland IFPI a stejně skvěle si album vedlo i v digitálních obchodech Supraphonline.cz a iTunes. Připočtěte k tomu pozitivní až nadšené recenze i vřelé reakce fanoušků a musí vám být jasné, s jak velkou vervou Tata Bojs vyrazili na Od A do B tour. To čítá celkem třináct zastávek a odstartovalo zaplněnými koncerty v pátek 30. 10. v Jablonci nad Nisou a den na to v Ústí nad Labem. "Vizuálně a scénicky nejplnější" koncert nás však čeká už příští čtvrtek 12. 11. v již téměř vyprodaném pražském Foru Karlín. Podívejte se na trailer:"Familiárně a přitom nově zní deváté řadové album pražských Tata Bojs. Po čtyřech letech přichází se třinácti novým písničkami, v nichž tentokrát uslyšíme více popu a méně experimentu než dříve. Retro zvuky, hlasové samply, netradiční hosté a vůbec prvky známé z předchozích období jejich tvorby ovšem naštěstí nezmizely," glosuje A/B Jan Mazura z Aktuálně.cz a dává 90%.

Ostatně skloňování slova pop je v případě novinky poměrně časté i v dalších recenzích. Jak ale píše například Milan Šefl: "Pop je vážně jen velmi přibližné pojmenování plnokrevné a osobité hudby, jíž Tata Bojs oslovují posluchačskou většinu – a přitom
zůstávají přijatelní až příjemní pro ctitele alternativních žánrů a směrů.""Na podzim roku 2015 vyšlo mnoho skvělé hudby a v téhle radostné galerii parádní muziky se kapela z Hanspaulky rozhodně neztratí. Řečeno s písničkou 'Moderní lidi': Tata Bojs 'jdou s dobou a jsou ozdobou.' A není v tom žádný sarkasmus," dodává Pavel Parikrupa z Musicserver.cz, kde se A/B stalo albem týdne a odneslo si hodnocení 8 z 10.

Z veřejné generálky pro zhruba stovku fanoušků i z prvních dvou koncertů turné, je nadmíru jasné, že ozdobou letošního podzimu bude i živá show Tatáčů. Jak je u kapely zvykem (a jak dokazují první koncerty turné), návštěvníky koncertů, jejichž kompletní výpis najdete níže, čeká barevná, do detailů propracovaná podívaná, slibující výjimečný zážitek, k tomu navíc dvoje bicí a hostující Yellow Sisters.

A ještě o fous výjimečnější bude největší koncert turné, který proběhne ve čtvrtek 12. 11. v pražském Foru Karlín. Díky dispozicím haly zde totiž kapela a především autor scény Milan Cais budou moci dát naplno průchod svým audiovizuálním plánům a libůstkám, na nichž - jak Cais podotýká - pracuje už zhruba rok. Dle aktuálních čísel z předprodeje to navíc vypadá, že to bude pro plný dům. Ti, kdo zatím s koupí vstupenky váhali, by si proto měli rozhodně pospíšit. Předprodej probíhá v síti Ticketstream.

Zbývající koncerty Od A do B Tour
4. 11., BRNO, SONO Centrum
6. 11., PARDUBICE, Žlutý pes 

7. 11., OSTRAVA, Alfa

12. 11., PRAHA, Forum Karlín

14. 11., PLZEŇ, Buena Vista Club

20. 11., VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, KZ města Valašské Meziříčí 

21. 11., BRATISLAVA, Babylon (SK) 

22. 11., ZVOLEN, Dom kultúry ŽSR (SK) 

27. 11., LITOMYŠL, Kotelna Music Club

28. 11., OLOMOUC, S-club 
4. 12., ČESKÉ BUDĚJOVICE,  POP-UP Sfinx


Partnerem Tata Bojs je Philco.
Pražský koncert pojistila Generali.

Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 4. 11. 2015 17:00
Chovancová, Michaela. 2015. TATA / BOJS jedou od A do B. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2015. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9625. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/TATA-/-BOJS-jedou-od-A-do-B
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 02:17