Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

IAMX míří s novým albem Metanoia do Roxy

Otevřenou osobní zpovědí, veřejnou terapií i svědectvím o složitém boji s vlastními démony je šesté studiové album Chrise Cornera aka IAMX, které 27. listopadu osobně představí na koncertě v pražském klubu Roxy.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
IAMX
pátek 27. listopadu 2015 19:00
(konec +- sobota 28. listopadu 2015 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Metanoia, jak se zbrusu nové album britského excentrického multiinstrumentalisty, vizuálního umělce, zpěváka a performera jmenuje, je od 2. října k dispozici v digitální podobě a 13. listopadu vyjde i na CD a LP.

Vydání nového alba doprovází velké turné, jehož americkou část IAMX ukončili 30. října v New Yorku, aby se ihned přesunuli do Evropy a po zastávkách mimo jiné v Londýně, Paříži, Madridu, Barceloně, Ženevě a Mnichově Metanoiu představí 27. listopadu v pražském Roxy. IAMX sami označují toto turné za doposud nejpovedenější a české fanoušky na něj pozvali na své Facebookové stránce v českém jazyce. Vstupenky v ceně 690 Kč jsou k mání v sítích GoOut.cz a Ticketpro .

„IAMX je v podstatě moje veřejná terapie,” říká o svém projektu Chris Corner, bývalý frontman legendárních Sneaker Pimps. „Je to pro mne způsob, jakým jsem schopen propojit se se světem, vylít si srdce a zároveň u toho tančit. Je to také možnost pohrát si s tím, kdo jsem a prozkoumat některé části mé osobnosti, které nedokážu projevit v každodenním životě.“ A Metanoia, album, které následuje po dvou a půl leté tvůrčí pauze, to potvrzuje. Zároveň ale posunuje Cornerovu uměleckou i osobní cestu novým směrem. Najdeme na něm dosud nejosobnější a nejexpresivnější hudbu, která je výsledkem složitého a nesnadného období autorova (nakonec vítězného) boje s četnými osobními démony. V jedné chvíli dokonce Chris Corner uvažoval o konci hudební kariéry. Ke šťastnému konci napomohlo, kromě interpretovy vůle a schopnosti najít řešení i nové pohledy na sebe sama a svět okolo, také přestěhování z Berlína do slunného Los Angeles. „Strávil jsem v Berlíně sedm let a miluju ho,“ vysvětluje Corner a dodává: „...ale vždycky jsem končil práci na nahrávkách v zimě, kdy je Berlín temný a depresivní. Rozhodl jsem se prostě přestat šťourat ve vlastních ranách, vypadl odtud a přesídlil do L.A.“Ve slunné Kalifornii nahrával hudebník poprvé bez stressu a manažerského tlaku, tak jak to odpovídá jeho novému, poklidnějšímu způsobu života. Atmosféra tvůrčí svobody je zřejmá z celého alba Metanoia, nejlépe dle autorových slov situaci vystihují písně Happiness či Look Outside: „Tahle píseň shrnuje pocit uzdravení, cesty do nového místa, kde sedíš jen tak u okna, díváš se ven, raduješ se z toho, co vidíš. To přesně vysvětluje, v jaké životní fázi se teď nalézám...“ Album si natočil IAMX sám, ale na turné vyráží za doprovodu skvělého doprovodného bandu.

IAMX se zrodil v roce 2004 jako alter ago frontmana legendárních britských trip hopových Sneaker Pimps. Jeho originální hudba zpracovává široké spektrum stylů od elektroniky, rocku a dance music, po prvky kabaretu či emocionálně vypjaté balady. Nezvykle naléhavý hlas se snoubí s androgynním zjevem interpreta, jehož autorská invence se výrazně realizuje i v audiovizuální oblasti. Energická nekompromisní show v kombinaci s mimořádně kreativní hudbou jej definuje jako jednu z nejvýraznějších postav elektronické alternativní scény posledních deseti let.

IAMX Online:
www.IAMXmusic.com
www.facebook.com/IAMXOFFICIAL
https://twitter.com/IAMX
www.youtube.com/user/IAMX
http://instagram.com/IAMX

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 3. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. IAMX míří s novým albem Metanoia do Roxy. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2015. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9612. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/IAMX-miri-s novym-albem-Metanoia-do-Roxy
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.86.95
Serverový čas: sobota 18. května 2024 05:50