Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Cinematic Orchestra doprovodí Dorian Concept a další hosté

Koncert britské kapely The Cinematic Orchestra se nezadržitelně blíží a nám je milou povinností představit i další hosty, kteří se 15. listopadu v pražském Lucerna Music Baru ukáží.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Cinematic Orchestra
neděle 15. listopadu 2015 21:00
(konec +- pondělí 16. listopadu 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Jako předskokan se představí multi-instrumentalista Dorian Concept. S kapelou vystoupí světoznámý hráč na hang Manu Delago, The Cinematic Orchestra doprovodí navíc také smyčcové kvarteto. Koncert je součástí série dvaceti koncertů u příležitosti 20. narozenin Lucerna Music Baru.

Dorian Concept
(Brainfeeder, Ninja Tune)
http://ninjatune.net/sk/artist/dorian-concept
http://soundcloud.com/dorian-concept

Vídeňský samouk, multi-instrumentalista a producent Oliver Thomas Johnson aka Dorian Concept patří mezi nejzajímavější jména současné elektronické hudby. V jeho práci nacházíme ucelenou směsici jazzu, funku, hip-hopu, house, elektroniky a ambientu.

V mládí ho zasáhla vlna hiphopu a již v 15 letech se pustil do experimentů s hudbou na počítači svých rodičů. Ve stejné době vyzkoušel také různé hudební nástroje (klavír, saxofon atd). Kariéru začínal typicky s Myspace profilem a jeho prvním velkým úspěchem bylo hraní v Royal Albert Hall s The Cinematic Orchestra, které vždy obdivoval. V roce 2008 se účastnil RBMA v Barceloně a vyšlo mu první EP Maximized Minimalization na vídeňské značce Affine Records. Následující rok vychází debutové album When Planets Explode a svou hudbu prezentuje v různých koutech světa (Austrálie, Asie, Evropa a USA).

Skladbu Her Tears Taste Like Pears zařadil britský label Ninja Tune na hudební kolekci ke dvacátému výročí a následně zde vyšlo i stenojmenné EP. Krátce po vydání si vzal Dorian Concept volno, začal pracovat na novém zvuku, používá elektronické piano Wurlitzer a analogové syntetizátory. V loňském roce vyšlo u Ninja Tune druhé LP Joined Ends, které odhalilo odlišnou stranu jeho dosavadní tvorby.Manu Delago
http://www.manudelago.com
http://www.facebook.com/delagomanu
http://soundcloud.com/manudelago

Innsbrucký rodák Manu Delago, žijící v Londýně, prošel klasickým hudebním vzděláním. Jako teenager hrál hlavně na bubny. Od roku 2003 se intenzivně věnuje hraní na hang. Mezi lety 2000 a 2007 působil jako bubeník v různých rakouských kapelách. V roce 2006 založil společně s Christophem Pepe Auerem projekt Living Room, což bylo první hang basklarinet duo na světě. Na kontě mají dvě studiové desky a úspěšný Youtube seriál Hang & Bass Clarinet Megahits.

Jeho současná kapela Manu Delago Handmade je univerzální kvarteto s pozoruhodným dynamickým spektrem pohybujícím se na poli elektronických beatů a akustických nástrojů jako jsou hang, fagot, housle, klavír a bicí nástroje.

Manu Delago spolupracoval s celou řadou zvučných jmen, namátkou jmenujme Björk, Anoushka Shankar, Shpongle, Bugge Wesseltoft nebo Giannis Charoulis.Vstupenky v předprodeji pořídíte za 700 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Oficiální událost na Facebooku: http://www.facebook.com/events/1615203868751515/

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 3. 11. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. The Cinematic Orchestra doprovodí Dorian Concept a další hosté. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2015. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9610. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Cinematic-Orchestra-doprovodi-Dorian-Concept-a-dalsi-hoste
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 14:04