Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Midnight Session: KIASMOS / ISL, support AID KID / CZ

Palác Akropolis 16. listopadu 19,30 hodin Kiasmos - Vesmír je plný zvuků
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Midnight Session: KIASMOS / ISL, support AID KID / CZ
pondělí 16. listopadu 2015 19:30
(konec +- úterý 17. listopadu 2015 02:30)
Forum Karlín
Praha 8 - Karlín (CZ)
Palác Akropolis uvítá 16. listopadu severskou dvojici Kiasmos. Potkali se v ní islandský skladatel Ólafur Arnalds a elektronický hudebník Janus Rasmussen z Faerských ostrovů. Táhlým klavírním a houslovým motivům prvního jmenovaného tak dělají v skladbách Kiasmos společnost atmosférické beaty dub techna či downtempa. Výsledkem je osobitý mix ambientu, postklasické hudby a minimal elektroniky, který zazní v pražské premiéře na večírku Midnight Session.

Islandský skladatel Ólafur Arnalds byl v polovině minulé dekády mezi prvními hudebníky, kteří se pustili do fúzování komorní hudby s post-rockovými náladami či křehkým ambientem. Natočil kritikou ceněné desky, za svoji tvorbu pro televizi získal prestižní cenu BAFTA a jeho skladby se objevily i ve filmovém trháku Hunger Games. Arnalds ale odmítá stát na jednom místě a důkazem jeho evoluce je projekt Kiasmos, který tvoří společně s Janusem Rasmussenem z elektronických projektů Bloodgroup a Byrta. Společně se na svém loňském albu pro značku Erased Tapes vydávají až kamsi k hranicím experimentálního techna a v polovině listopadu svoje dobrodružné výpravy přivezou naživo i do České republiky.


S alby Eulogy for Evolution (2007) či ...And They Have Escaped the Weight of Darkness (2010) přivedl Ólafur Arnalds generaci fanoušků post-rocku do světa komorní hudby. Ve svých osmadvaceti už je ale uznávanou stálicí alternativní scény a zároveň neúnavným experimentátorem, který s každou nahrávkou posouvá hranice svého stylu. V rámci projektu Kiasmos nechává Arnalds své křehké neoklasicistní melodie zdobit beatovou alchymií Januse Rasmussena a na jejich loňský eponymní debut servíruje zvláštní éterickou verzi microhouse či minimalistického techna.

„Občas se ve své tvorbě klubovým žánrům přibližuji, ale nikdy jsem zatím neměl příležitost natočit čistokrevné elektronické album jako je toto.“ říká Arnalds, který asistoval na několika deskách Rasmussenových projektů a to hlavně electro-popové skupiny Bloodgroup. Dohromady je dala společná láska pro minimalistickou, experimentální hudbu a o kolaborativní desce mluvili už od roku 2009, kdy vydali dvě skladby na split EPčku s Rival Consoles. Dalším krokem byl v roce 2012 singl Thrown, který už předznamenal společné bezejmenné album vydané vloni na proslulé značce Erased Tapes. Vzniklo v Arnaldsově nově vybudovaném studiu v Reykjavíku, kde oba hudebníci několik měsíců zkoumali průsečík mezi elektronickými rytmy a klasickými hudebními instrumenty.
Debutové album Kiasmos je určitě překvapením pro fanoušky obou táborů – pro Arnaldsovy příznivce je nejspíše nečekaně taneční, pro stoupence Rasmussenových Bloodgroup zase možná až příliš experimentální. Vykročit ze zavedených škatulek byl ale původní plán Kiasmos. „Výsledek překvapil i nás samotné, album je mnohem hlubší a emocionálnější než jsme si kdy představovali, že bude. Ale to je krása každé podobné spolupráce.“ vysvětluje Rasmussen. Album slavilo úspěch – dostalo se mezi čtyřicítku nejlepších desek roku v časopisech Uncut nebo Clash a pochvalné recenze přišly i z Pitchforku nebo Drowned in Sound. Svůj originální zvuk tak představí Kiasmos po vystoupení na letošní slovenské Pohodě i Praze, a to 16. listopadu v Paláci Akropolis a roli předskokana se zhostí domácí talent elektronické scény Ondřej Mikula aka Aid Kid.


Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro420,- Kč v kavárně Paláce Akropolis

420,- Kč +poplatky v předprodejích

420,- Kč na místě
Fred
(Fred Durst)
pátek 30. 10. 2015 12:34
Durst, Fred. 2015. Midnight Session: KIASMOS / ISL, support AID KID / CZ. Vychytané.cz. [Online] 30. 10. 2015. [Citace: 22. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9593. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Midnight-Session:--KIASMOS-/-ISL,-support-AID-KID-/-CZ
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 34.236.191.0
Serverový čas: středa 22. května 2024 03:41