Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Animal music vydává nové triové album Najponka s George Mrazem

Klavírista NAJPONK, který celý svůj dosavadní umělecký život zasvětil studiu a interpretaci mainstreamového jazzu, si na své další, tentokráte opět triové album, nazvané stylově FINAL TOUCH OF JAZZ, pozval hvězdné spoluhráče.
Přidat na Facebook
Spolu s bubeníkem MATTEM FISHWICKEM, který s Najponkem spolupracoval již na albu The Real Deal, zde účinkuje legendární kontrabasista GEORGE MRAZ. Najponk je nejen chodící encyklopedie jazzové hudby, ale především zanícený a poučený interpret, navazující přímo na jazzové kořeny – swingující rytmus a blues. Schopnost interpretovat známé skladby jakoby tradičně, avšak vždy s novou energií, entuziasmem, virtuozitou, nápaditostí a lehce znějícím, byť nesmírně propracovaným frázováním, sdílí Najponk i se svými spoluhráči, a tak album, nahrané jakoby mimochodem za jediné odpoledne ve Studiu HAMU, přináší posluchači to hlavní – nakažlivou radost z hudby. Vedle více či méně známých standardů autorů, jako jsou Thelonious Monk, Ron Carter, Ben Tucker nebo Milt Jackson, obsahuje album i jednu Najponkovu vlastní skladbu. Album je vydáno v rámci Animal Music Edice 2015 podpořené grantem hlavního města Prahy. Na jeho přípravě se podíleli zvukoví mistři Ondřej Urban a Jan Košulič (Studio HAMU) a Milan Cimfe a Pavel Karlík (Sono Records). Obal je dílem Marka Pistory ze Studia Najbrt, fotografie pořídil Jiří Thýn. Album je čtvrtým Najponkovým albem nahraným pro Animal Music, předcházely mu tituly A Child Is Born (2014), The Real Deal (2012) a It´s About Time (2010).

Najponk (* 1972) hraje na klavír od svých devíti let a od téže doby je značně posedlý jazzem. V roce 1990 založil Najponk Trio a později kvartet Najponk Q. Získal první místo v mezinárodní soutěži jazzových pianistů v Ostravě v roce 1995 a později byl přizván do projektu Českého rozhlasu Tribute to Thelonious Monk. Mezi hráče, se kterými za své dosavadní kariéry vystupoval a spolupracoval, patří Janusz Muniak, Dave Liebman, Piotr Baron, Osian Roberts, George Mraz, Greg Hutchinson. Ať již sólově nebo v Najponk Triu vystupuje Najponk na jazzových festivalech od ruského Novosibirsku až po britský Cheltenham a absolvoval i prestižní A Trane Jazz Club v Berlíně. Najponk Trio bylo mnohokrát zvoleno kapelou roku, poprvé v roce 1998 v anketě České jazzové společnosti. Za své sólové album “Just About Love“ dostal Najponk cenu „Anděl 2001“ v kategorii Jazz & Blues. Album „Going It Alone“ bylo oceněno roku 1999 v anketě časopisu Harmonie. Najponk se po delší hudební pauze vrátil k jazzu v roce 2009 a téhož roku rovnou vydal dvě alba. Následující album (It´s About Time, Animal Music, 2010), natočené v triu s varhaníkem Ondřejem Pivcem a bubeníkem Gregory Hutchinsonem v netradičním obsazení fender piano – hammond – bicí získalo „Anděla“ jako jazzové album roku 2010 a to další (The Real Deal, Animal Music, 2012), natočené v triu s Jaromírem Honzákem a Mattem Fishwickem, získalo nominaci na tutéž cenu. O Najponkově hře napsal Prague Post: „Pianista Najponk hraje přímočarý jazz, v němž tvoří invenční, originální sóla a alchymii, která je čistým kouzlem. Vzrušující improvizátor, kombinuje svěžest Oscara Petersona s výstřední perfektností Thelonia Monka a s klasickým nádechem Wyntona Kellyho a Red Garlanda.“ Mezi jazzovými muzikanty a příznivci je Najponk znám jako sběratel jazzu s encyklopedickou znalostí prakticky všeho, co se jazzu týká. Jeho životním smyslem je swingující rytmus. Dosud posledním Najponkovým titulem je sólové klavírní album „A Child Is Born“, vydané před rokem, které Najponk věnoval (též zvolením názvu) svému malému synkovi.


Zdroj: 2media.cz
Fred
(Fred Durst)
úterý 27. 10. 2015 12:35
Durst, Fred. 2015. Animal music vydává nové triové album Najponka s George Mrazem. Vychytané.cz. [Online] 27. 10. 2015. [Citace: 3. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9588. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Animal-music-vydava-nove-triove-album-Najponka-s-George-Mrazem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: sobota 3. června 2023 00:41