Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Kniha: Není co ztratit

Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Protože pak už Není co ztratit.
Přidat na Facebook
Jaké to je po odchodu od násilnického manžela? I o tom je stejnojmenný román Rowan Coleman.


Britské spisovatelce Rowan Coleman vychází u nás již druhý román. Spokojená manželka a matka pěti dětí si nevyhledává jednoduchá témata. Na jaře jí vyšla KNIHA VZPOMÍNEK pojednávající o tom, jaké to je onemocnět Alzheimerem.

V aktuálním románu NENÍ CO ZTRATIT (The Runaway Wife/Dearest Rosie) ve skvělém překladu Dany Chodilové, se věnuje problematice domácího násilí.

NENÍ CO ZTRATIT vychází v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nesoucí podtitul Čtěte bez předsudků. Letošek vyhlásila Karin Lednická z nakladatelství DOMINO Rokem velkých témat. Každá kniha ze zmiňované edice se zaobírá závažným společenským problémem (TEĎ UŽ TĚ VIDÍM, Nicole C. Kear – autobiografický roman o postupném slepnutí; RODINNÁ ČEST, Lucy Ferriss – roman o střetu dvou kultur, dvou světů a jedné lásce pákistánské dívky a amerického chlapce; AŽ ÚPLNĚ DOLŮ, Jennifer Weiner – o nárocích současné společnosti a závislosti na lécích).


NENÍ CO ZTRATIT, Rowan Coleman

Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je uděláme. Pak už se jen sami sebe ptáme, proč jsme je tak dlouho odkládali.

Rose Pritchardová se odhodlávala dlouho, snad až příliš dlouho. Odejít od násilnického manžela není tak snadné, jak by se mohlo nezasvěceným zdát, a tak Rose dlouhá léta setrvávala v nesnesitelném soužití. Z černé díry beznaděje ji vytáhla docela obyčejná pohlednice: pár laskavých slov od člověka, s nímž se setkala před lety, jen na pár chvil. Tak málo stačilo, aby zdeptaná Rose pochopila, že musí odejít. Že nemá co ztratit. Že může jenom získat.

Utíká s několika narychlo sbalenými kousky oblečení a se sedmiletou dcerkou Maddie. Když se uprostřed noci ocitá na prahu vesnického penzionu, uvědomí si, že teď už skutečně není cesty zpět. Ve stejné chvíli se začne trápit pochybnostmi: neudělala strašlivou chybu? Nehoní se za nesmyslnou chimérou? Bude si umět vybudovat úplně nový život?

Ať už bude odpověď na všechny znepokojivé otázky jakákoli, jisté je jedno: že Rose zkrátka nezbývá nic jiného, než aby se pro sebe a pro svou dceru pokusila vybudovat lepší život. I kdyby ji to mělo stát cokoli.


Jak obstát ve světě, kde přestalo platit vše, v čem jsme žili dřív?

Východiska budou hledat čtyři přítelkyně, hlavní hrdinky, románu Adele Parks NEVĚSTY BEZ ŽENICHŮ (Spare Brides), kterou do češtiny přeložila Dita Kelbelová.

Dvacátá léta: čas nadějí a příslibů. Na novoročním večírku lidé oslavují vstup do nové dekády a snaží se předstírat, že na Velkou válku už zapomněli. Je to pryč. Teď je třeba začít zase žít!

Skutečnost je ale taková, že lidé, kteří přežili, už nikdy nebudou takoví jako dřív. Najít místo v novém světě se snaží najít i čtyři přítelkyně, z nichž každá stojí před docela jiným problémem.

Ostýchavá Beatrice se obává samoty: nemá dost půvabu ani majetku, aby dokázala zaujmout těch pár nezadaných mužů, kteří se vrátili z bojů. Naproti tomu jiskřivá Ava se nechce vzdát nespoutanosti, které si mohla za války užívat, a manželství považuje za zlatou klec, do níž rozhodně nehodlá vstoupit. Sarah zaplatila cenu nejvyšší: její manžel padl. Lydia manžela stále má, ale v jejích očích je to zbabělec, který přečkal válku za úřednickým stolem.

A pak se jedna z našich čtyř žen seznámí s charismatickým důstojníkem Edgarem Trentem. Teprve díky tomuto náhodnému setkání se spustí řetěz událostí, které přivedou všechny zúčastněné k pochopení, že stará pravidla už opravdu neplatí. Že štěstí je třeba jít naproti – a být připraven zaplatit za ně i velmi vysokou cenu.
Fred
(Fred Durst)
úterý 27. 10. 2015 08:43
Durst, Fred. 2015. Kniha: Není co ztratit. Vychytané.cz. [Online] 27. 10. 2015. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9587. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Neni-co-ztratit
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: neděle 14. července 2024 13:58