Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

NICK – je nový divadelní projekt Petry Tejnorové

Projekt vznikající díky spolupráci s STK Theatre Concept. Premiéru bude mít 9. listopadu v pražských JATKÁCH78. V hlavních rolích Hana Vagnerová, Michal Sieczkowski a Jiří Konvalinka.
Přidat na Facebook
Nový divadelní projekt režisérky Petry Tejnorové s názvem NICK se zabývá příběhy, které jsou natolik pravda, že jim nechceme věřit – a také příběhy, které jsou natolik fikce, že jim nedokážeme nevěřit.
True or false? To je, oč tu běží. Jevištní kaleidoskop podle skutečné události.

STK THEATRE CONCEPT je dnes již dobře známá malá produkční společnost, ve které vznikají drobné autorské divadelní projekty renomovaného režijního tandemu SKUTR a jejich spolupracovníků (aktuálně jsou na repertoáru tři inscenace Adély Laštovkové Stodolové).

V těchto dnech nově vzniká autorský projekt NICK režisérky Petry Tejnorové, který bude mít dvě premiéry: jednu 19. října ve varšavském multižánrovém centru NInA, druhou v pražských JATKÁCH78 v pondělí 9. listopadu.

Petra Tejnorová obsadila do hry Hanu Vagnerovou, Michala Sieczkowského a Jiřího Konvalinku (člen kapely VLOŽTE KOČKU, cena Anděl 2013), který je rovněž autorem hudby k představení.

NICK
Některé příběhy jsou natolik pravda, že jim neuvěříte. Skutečný příběh ztraceného a znovunalezeného syna.
Nick je příběh o chlapci z Texasu, který jednoho dne zmizel a po třech letech se jako zázrakem zase objevil. Příběh vyprávěný z pohledu tří ústředních aktérů – Nicka, jeho sestry a policejního vyšetřovatele – se skládá před očima diváka a postupně odhaluje svá zákoutí. Divák sám je vyšetřovatelem – příběh se mu otevírá z různých stran, z různých úhlů pohledu, v různých nasvíceních – a on sám se musí rozhodnout, ke které verzi se přikloní. Každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Nové úhly pohledu, nová data mohou zcela proměnit vyznění událostí. Je jen na divákovi, aby si poskládal svůj příběh – a rozhodl se, zda mu uvěří.

Inscenace NICK bude kombinovat prostředky divadelního, filmového a live performance jazyka. Režisérka využívá živé kontinuální snímání, v rámci jednoho záběru, bez možnosti (pře)střihnutí a propojuje vše s dalšími audiovizuálními prostředky.K projektu NICK dodává Petra Tejnorová:
„ Audiovizuální prostředky, technologie pro mě úzce souvisejí se zpracováním konkrétního materiálu - v případě NICKA se jedná o konkrétní dokumentární materiál, jehož téma souvisí i s obecnější otázkou: čemu a za jakých podmínek jsme ochotni uvěřit? Neboť každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Doslova mě fascinují hranice mezi dokumentem a fikcí, baví mě odhalovat možnosti inscenace, projekce a manipulace skrze příběh a technologie.“

koncepce, režie: Petra Tejnorová

hrají: Hana Vagnerová, Jiří Konvalinka a Michal Sieczkowski

scénář, dramaturgie: Jan Tošovský

asistent režie a dramaturgie: Kateřina Jandáčková

scéna a kostýmy: Adriana Černá

hudba: Jiří Konvalinka

kamera: Marek Bartoš

Producent: STK Theatre Concept

Produkce: Pavla Klouzalová
Fred
(Fred Durst)
úterý 27. 10. 2015 08:40
Durst, Fred. 2015. NICK – je nový divadelní projekt Petry Tejnorové . Vychytané.cz. [Online] 27. 10. 2015. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9586. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/NICK-–-je-novy-divadelni-projekt-Petry-Tejnorove-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 16:41