Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Luboš Soukup se souborem Points Septet vydává nové autorské album

Saxofonista a klarinetista LUBOŠ SOUKUP patří mezi přední představitele českého soudobého jazzu.
Přidat na Facebook
Pět let po vydání alba „Points“ (Animal Music, 2010) přichází Soukup s revitalizací tohoto souboru a jeho rozšířením z původního kvarteta na septeto. Souboru zůstává hlavní poznávací znamení – nemá harmonický nástroj a vedle rytmického dua, které zde tvoří JAROMÍR HONZÁK a TOMÁŠ HOBZEK, jej tvoří jen dechové nástroje. Spoluhráče si Soukup vybral vynikající (MARCEL BÁRTA a OSKAR TÖRÖK ze skupiny Vertigo, JAN JIRUCHA a PETR KALFUS) a spolu s nimi rozehrává své kompozice na pomezí soudobé vážné hudby, jazzu a volné improvizace, místy i s prvky cizokrajných folklórních vlivů. Již na svém předchozím albu „Through The Mirror“ (Animal Music, 2013), jakož i na oceněném albu svého souboru INNER SPACES s názvem „Light Year“ (Animal Music, 2012), se Soukup představil jako mimořádně talentovaný skladatel, aranžér a improvizátor a tento svůj talent využil ostatně i letos pro album CONCEPT ART ORCHESTRA „The Prague Six“ (Animal Music, 2015) jako jeden ze šesti autorů. POINTS SEPTET vytvářejí mimořádně sehranou bázi pro rozeznění Soukupových leckdy intimních, jindy energií nabitých skladeb. Soukup sám označil svou hudbu na tomto albu za „vesmír zvuků“ a je to označení přiléhavé. Hudba souboru POINTS SEPTET je vesmírná a nadpozemská, soustředěného posluchače snadno odnese do jiných sfér. Album je vydáno v rámci Animal Music Edice 2015 podpořené grantem hlavního města Prahy. Na jeho přípravě se podíleli zvukoví mistři Milan Cimfe a Pavel Karlík (Sono Records) a August Wanngren (We Know Music Studios, Kodaň). Obal je dílem Andrey Vacovské ze Studia Najbrt, fotografie pořídila Lenka Procházková.

LUBOŠ SOUKUP, český jazzový saxofonista, klarinetista a skladatel, pochází z Chrudimi a od roku 2010 žije v Kodani, kam jej přivedla touha poodhalit závěs skandinávské hudby, načerpat svěží inspiraci a navázat nové kontakty. Úspěšně dokončil magisterské studium na tamější hudební akademii Rytmisk musikkonservatorium, kterému předcházelo studium na VOŠ J. Ježka v Praze a na Akademii Muzyczne K. Szymanowskiego v Katovicích. Poslední roky se intenzivně věnuje komponování a svým dánským i českým projektům, za kterými do Česka vyráží několikrát ročně. Pravidelně vystupuje na mezinárodních jazzových festivalech. Vede ambiciózní kapelu Luboš Soukup Quartet, mezinárodně úspěšný soubor Points a vokálně instrumentální projekt se švédskými hudebníky In the Park. Je členem energické skandinávské kapely Madhas, česko-polského kvinteta Inner Spaces a ansámblů Bucinatores Orchestra a Concept Art Orchestra. V roce 2011 se stal prvním stipendistou benefičního projektu Chocomusic, který je financován festivalem Struny podzimu a Nadací O2 a přispívá na zahraniční studium. Soukupova diskografie zahrnuje tituly „Points: Jazz Getxo“ (Errabal, 2009), eponymní studiový debut s názvem „Points“ (Animal Music, 2010), „Inner Spaces“ (Jazz Forum, 2011), „Inner Spaces & David Dorůžka: Light Year“ (Animal Music, 2012), Luboš Soukup Quartet: Beyond The Borders“ (New Port Line, 2012), „Luboš Soukup Ensemble: Through The Mirror“ (Animal Music, 2013), „Concept Art Orchestra Katowice“ (Český rozhlas, 2011), „Ed Partyka, nuBox & Concept Art Orchestra: Bigbandtronics“ (Český rozhlas, 2012) a „Concept Art Orchestra: The Prague Six“ (Animal Music, 2015). Přestože je Soukupova tvorba inspirována řadou jazzových i klasických velikánů, nachází si po letech tvorby a interpretace svůj vlastní osobitý styl, leckdy na hranici výrazových extrémů. Soukupova hudba je synonymem pro svět fantazie, v němž prostřednictvím interpretů ožívají malé i velké příběhy.

Zdroj: 2 media.cz
Fred
(Fred Durst)
neděle 25. 10. 2015 08:00
Durst, Fred. 2015. Luboš Soukup se souborem Points Septet vydává nové autorské album. Vychytané.cz. [Online] 25. 10. 2015. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9582. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lubos-Soukup-se-souborem-Points-Septet-vydava-nove-autorske-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.146s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 16:20