Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mydy Rabycad a dvacetiny Lucerna Music Baru

Mydy Rabycad zítra oslaví dvacetiny Lucerna Music Baru velkolepou veselicí
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Mydy Rabycad 

úterý 27. října 2015 21:00
(konec +- středa 28. října 2015 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Letošní způsob léta zdál se být pro Mydy Rabycad zcela úžasný! Energická parta, která svou tvorbou překročila elektroswingové mantinely, se rozjela po Česku i napříč Evropou. Se svojí energickou hudbou, která má jiskru i sex-appeal a nepostrádá ani humor, absolvovali takřka 40 koncertů, z toho třetinu v zahraničí. Tomu se říká prima sezóna! Zítra 27. října zvou na veselici, kterou v Lucerna Music Baru poděkují fanouškům, připomenou letní úspěchy a zároveň přispějí k oslavám dvacetin tohoto předního pražského klubu. Pozvali si, jak mají ve zvyku, zajímavé hosty: Fazy Luckers DJ N’zyma a kytaristy Lukáše Chromka, kteří naservírují energickou a pestrou směs stylů a live mashupů, DJe Akvamena a nestora českého elektroswingu DJe Mackie Messera.

Na letní cesty a setkání vzpomíná zpěvačka Žofie Dařbujánová: “Krásné byly třeba koncerty v UK. Úžasným zážitkem bylo, vidět v Bridportu ve výlohách plakáty se svojí fotkou a jménem kapely a potkávat lidi, kteří nás zastavovali a říkali, jak se těší na večerní koncert. Nedávno jsme zjistili, že se tam narodila PJ Harvey. Je možné, že nám tam mezi dvěma sty lidmi tleskali její příbuzní nebo spolužáci z hudebky…” směje se frontwoman kapely a dodává: “Lucerna Music Baru k dvacetinám zahrajeme se stejným drajvem, takže musíte dorazit!” K dalším nezapomenutelným zážitkům řadí kapela také účast na největším středoevropském festivalu Sziget, historicky pravděpodobně první pozici českých headlinerů ve Velké Británii na Maui Waui festivalu v Suffolku nebo vystoupení na kultovním elektronickém Fusion Festivalu v německém Lärzu. Ale také skvělý koncert na letošním ročníku pražských United Islands, kterým vyvrcholil jeho první den v Kinského zahradě a jehož atmosféru zaznamenala a svižným profilem kapely a jejího týmu obohatila Česká televize v pořadu Kombo.

Malá ochutnávka:
Lucerna Music Bar ladí svými dvaceti lety ideálně k Mydy Rabycad, jejichž věkový průměr je dnes něco přes jednadvacet let. Lze se tedy těšit na souznění atmosféry jednoho z nejlepších klubů v Praze, nezkrotné energie, talentu a drajvu kapely i skvělého publika. Zkrátka párty, jaká (nejen) k tomuhle věku patří. Nèro Scartch, rovněž dvacetiletý multiinstrumentalista a jedna z tvůrčích opor kapely závěrem lapidárně shrnuje: “Milujeme léto a festivaly, stejně tak ale i návraty domů. Naše pražské klubové koncerty mají hodně specifickou, téměř rodinnou atmosféru, zvlášť když jsou v příjemném prostředí, což pro Lucerna Music Bar platí dvojnásobně. Nemůžeme se té taškařice dočkat!”

Veselice s Mydy Rabycad začíná v Lucerna Music Baru v úterý 27. října od 20 hodin, vstupenky za nejvýhodnější cenu 200 Kč jsou k mání přímo v pokladně LMB, a dále s navýšením o poplatky v předprodejích sítích GoOut.cz a Ticketpro.

Program večera:
20:00 DJ AKVAMEN
21:30 MYDY RABYCAD
23:30 JÄGER VIBES - FAZY LUCKERS
0:15 DJ MACKIE MESSER MRMydy Rabycad před třemi lety založili suverénně swingující saxofonista Mikuláš Pejcha, výtečný basista Jan Drábek, klávesový a elektronický mág Nèro Scartch. Krátce na to začaly vznikat první písničky, jako například electroswingový remake Djanga Reinhardta s názvem Belleville. Hned v úvodu přizvali ke spolupráci dlouholetou kamarádku a především unikátní zpěvačku, rusovlasou divu Žofii Dařbujánovou. Od té doby tato čtveřice tvoří základní autorskou i interpretační sestavu, jejíž současný věkový průměr je 21 let. Nezanedbatelný podíl na skvělém soundu maji i stálí hosté: bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a také zpívající zvukař a manažer Petr “Kuzhell” Blažek.

Poslední album Glamtronic vyšlo na jaře a točilo se v renomovaných studiích Svárov a Barrandov Sound, hlavním producentem alba je Tomáš Konůpka, jemuž sekundoval také Yarda Helešic, Risto Sokolovski nebo Lukáš Martinek, který se postaral i o finální mix. Mastering byl v rukou zkušeného Ecsona Waldeze z Biotech Studia. Na albu se hostuje také jeden z našich nejlepších kontrabasistů Josef Fečo i dechová a smyčcová sekce. Distribuci alba zajišťuje label Indies Scope. Obal CD je dílem výtvarníků s mezinárodním renomé, v Praze tvořícího designéra Pavla Fuksy a londýnské rezidentky ruského původu, ilustrátorky Kariny Eibatové. V zahraničí vyšlo album digitálně 5. května.

Aktuální a průběžně aktualizovaný kalendář koncertů Mydy Rabycad je online http://www.mydyrabycad.cz/tour
. Informace, vlastní komentáře členů kapely, zábavné i dobrodružné momentky z cest a zákulisí najdete na kapelním Facebooku, Twitteru, Instagramu a také na Bandzone. Videa ze studií i pódií naleznete samozřejmě na Youtube.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.
Fred
(Fred Durst)
pondělí 26. 10. 2015 11:54
Durst, Fred. 2015. Mydy Rabycad a dvacetiny Lucerna Music Baru. Vychytané.cz. [Online] 26. 10. 2015. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9581. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-a-dvacetiny-Lucerna-Music-Baru
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 03:48