Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Přátelé na věky..

Kdo jednou spatřil, chce vidět víc a víc!! Přátelé se stali jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších seriálů ve světě….
Přidat na Facebook

Na vytvoření seriálu se kromě herců podílelo asi dalších 80 lidiček. V Přátelích se objevila pěkná řádka slavných tváří jako je například: George Clooney, Julie Roberts, Charlie Sheen či Brad Pitt…

Zajímavosti: Když Brad Pitt vstoupil poprvé do bytu Moniky, dav začal tak hlasitě křičet, že ho nemohl nikdo slyšet.

Natočení epizody zabralo 3 až 6 hodin. Pokud vtip nezafungoval, natáčení se zastavilo a hercům byly dodány nové přepsané scénáře. Mezitím, aby publikum bylo spokojené, dostávali pizzu a vodu v lahvích.

Většinou se natáčení drží scénáře zuby nehty a na improvizace není čas ani prostor, ale občas se přece něco povede. Například se neplánovalo, že v epizodě Náplast na smutek, spadne polštář z balkónu. V epizodě Peníze až na prvním místě měl zase Joey přiběhnout k telefonu a říct: " Tady Bob,"ale cestou upadl tak úžasně, že to producenti nakonec v seriálu nechali.

Úvodní znělka seriálu, ve které herci tancují ve fontáně se točila ve studiích Warner Bros v Los Angeles ve 4 hodiny ráno. Voda byla sice ohřátá, ale její teplota zanedlouho rychle klesla. Šestice herců netančila na song I'll Be There For You, jelikož tato píseň ještě nebyla napsána. Namísto toho se bavili při funky soulu.

Spoluautoři David Crane a Martha Kauffman absolvovali přes 1000 konkurzů na každou roli. První roli dostal David Schwimmer, a dokonce neprošel ani konkurzem – nadchnul producenty rolí podivínského děcka v seriálu Báječná léta v roce 1989.

Dvojče Phoebe Uršula začala svůj život jako postava v americkém seriálu Jsem do tebe blázen (Mad About You). Lisa Kudrow poté souběžně získala roli v seriálu Přátelé a neobvyklý plán seriálového přechodu byl na světě. Helene Sherman, skutečná sestra Lisy Kudrow, posloužila jako náhrada pro určité záběry, kdykoli se Phoebe a Ursula potkali.

Seriál Přátelé se vysílá ve více než 100 zemí a byl přeložen do několika jazyků. Spolu s 10 roky kvalitních epizod je pravděpodobné, že se seriál bude vždy někde na zemi vysílat.

Když na konkurz přišel Matt Leblanc, měl strupy na nose a na čele, což byl důsledek opileckého flámu z minulé noci. Navíc měl na svém účtu pouze 11 dolarů. Perfektní Joey!

První kandidátkou na roli Rachel byla manželka Davida Duchovnyho, Tea Leoni, a roli Moniky měla hrát zase Jennifer Aniston.

Původním záměrem seriálu bylo soustředit pozornost na 4 hlavní postavy spolu s Phoebe a Chandlerem ve vedlejších rolích. Na začátku si autoři pohrávali s myšlenkou, že by Chander byl gay. Poté, co poznali herce Matthew Perryho, změnili názor.


Módní rámeček kolem kukátka ve dveřích Moničina bytu nebyl důsledkem tvůrčího designu. Původně na dveřích viselo zrcadlo, ale někdo ho během natáčení rozbil.

Autor Hvězdných válek George Lucas poslal produkčnímu týmu dopis, ve kterém jim gratuloval k epizodě, ve které si Ross představoval princeznu Leiu v bikinách. Tato epizoda zahájila třetí sezónu.

Herci se pravidelně mohou potrhat smíchy během jednotlivých scén. V epizodě ze sedmé řady Joeyho nový mozek můžete vidět Jennifer skutečně se smát Phoebe, která „zpívá“ spolu s Rossovými dudy. A Schwimmer řekl, že když se Rachel, Ross a Chandler snažili dostat pohovku nahoru po schodech, že to byl “ten nejnevyčerpatelnější smích, jaký jsem kdy zažil.“


Prostě nej nej oddychová podívaná…

joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 22. 2. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Přátelé na věky... Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2008. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=958. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pratele-na-veky..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.154s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 15:28