Aktuální akce
neděle 20. října 2019
PRVNÍ AKČNÍ HRDINA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
pondělí 21. října 2019
Lucky Chops
21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
Lucky Chops
středa 23. října 2019
YESTERDAY (FKS)
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
čtvrtek 24. října 2019
SNĚŽNÝ KLUK
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín

Isaac Delusion přivezou stylový mix rocku a elektroniky.

Svěží indierockový vánek pařížského kvarteta Isaac Delusion zavane 29. října Palácem Akropolis.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EuroConnections uvádí : ISAAC DELUSION + blacksheepboy
čtvrtek 29. října 2015 21:00
(konec +- pátek 30. října 2015 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Jedna z nejzajímavějších francouzských kapel současnosti míchá elektroniku a rock a slaví úspěchy i za hranicemi své země. Do Prahy ji přiváží Palác Akropolis ve spolupráci s Francouzským Institutem a Liveurope v rámci večírku EuroConnections.

Opaky se přitahují a v hudbě to někdy platí dvojnásobně. Písničkář Loic Fleury a elektronický producent Jules Paco se znali už jako teenageři, kvůli hudbě se ale vždycky spíše hádali. Jeden poslouchal Pink Floyd a Sufjana Stevense, zatímco druhý Aphexe Twina a americký hip hop. Když se po několika pokusech s jinými projekty znovu potkali, řekli si: „Zkusme to dohromady!“ Vznikl projekt Isaac Delusion, který si rozhodně nedělá hlavy z hudebních škatulek. To podstatné jsou silné a chytlavé písničky, v nichž se rockové kytary potkávají s elektronickými beaty a melancholickým vokálem. Někdo je srovnává s Foals, někdo s Ratatat a možná, že hledání podobností je zbytečné – pařížské kvarteto Isaac Delusion má svůj originální zvuk.

Ještě jako dvojice debutovali Paco a Fleury v roce 2012 s EP Midnight Sun, které Resident Advisor označil za „nejlepší hudbu pro mixtapes milenců“. Pak odehráli několik koncertů po Paříži a přijali basáka Nicolase Bourrigana, s nímž připravili další EP Early Morning. Eponymní dlouhohrající album Isaac Delusion následovalo v roce 2014 péčí věhlasného labelu Parlophone, kde vydávali Radiohead nebo Coldplay. Příznivě přijatou desku natočili ve čtveřici posílení multiinstrumentalistou Bastienem Dodardem. Album k electro-rockové fúzi přidává ještě element zasněných ambientních pasáží, které zvuk Isaac Delusion posouvají k dreampopu.

Ani v kvartetu ale Isaac Delusion nezměnili své pracovní návyky. Písničky vznikají rychle a muzikanti si neradi věci komplikují. „Jednoduchost je pro nás absolutně důležitá. I když jsme pracovali na složitějších kompozicích a natočili lepší písničky, podle mého názoru je první nápad pořád ten nejlepší,“ vysvětluje Loic Fleury, jehož zastřené falsetto je poznávacím znakem Isaac Delusion. Trochu Antony a trochu Thom Yorke, Fleury dodává energickým skladbám Isaac Delusion emoce. Praha bude poslední říjnový čtvrtek dalším místem, který francouzské kvarteto okouzlí svým bezprostředním a inovativním indie rockem.

Více informací :
http://www.isaacdelusion.com/
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

250,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
250,- Kč +poplatky v předprodejích
320,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 16. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Isaac Delusion přivezou stylový mix rocku a elektroniky.. Vychytané.cz. [Online] 16. 10. 2015. [Citace: 20. 10. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9548. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Isaac-Delusion-privezou-stylovy-mix-rocku-a-elektroniky.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 34.236.216.93
Serverový čas: neděle 20. října 2019 13:08