Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Chlapec ve stínu

Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chcete vědět, jak to bude dál?
Přidat na Facebook
Carl-Johan Vallgern je velká hvězda současné severské krimi. Je také autorem zbrusu nové detektivky CHLAPEC VE STÍNU, která vyjde koncem října u nakladatelství MOBA.

Padesátiletému švédskému spisovateli a rockovému zpěvákovi, který žil a čerpal inspiraci v mnoha zemích světa (Madrid, Kodaň, Berlín, Stockholm), vyšlo již jedenáct knih, které byly přeloženy do 26 jazyků.

Švédská média o knize CHLAPEC VE STÍNU hovoří jako o „příkladném thrilleru – chytrém a temném.“

Z originálu Skuggpojken přeložila Helena Matochová a vychází 27. října.

CHLAPEC VE STÍNU, Carl-Johan Vallgern
Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj kdosi pokusí hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití…Srovnání se světovými autory nejlepších detektivek snese s přehledem i českobudějovický rodák František Niedl, kterému vychází další pokračování příběhů s Michaelem Dabertem v hlavní roli s názvem DOTEK ZLA.

O napětí, ale i krásnou přírodu, nebude nouze. Autor o nejnovějším příběhu říká: „Odehrává se na pomezí Spojených států a Kanady, v oblasti Velkých jezer. Děj se na krátký úsek vrátí i do Česka, kam Michael Dabert doprovází svoji přítelkyni a filmovou hvězdu Joan Hartingovou při natáčení v Praze..“

DOTEK ZLA, František Niedl, vychází 13. 10.
Život už zavál Michaela Daberta, bývalého příslušníka francouzské Cizinecké legie, ale také elitního žoldáka, do mnoha koutů světa, po dlouhé době i do jeho rodné země, odkud utekl ještě za minulého režimu. Nyní si chce užít toho, čeho každý „zasloužilý důchodce“ – odpočinku, cestování a společnosti své krásné přítelkyně, herečky Joan Hartingové. Ale nebyl by to Dabert, aby ho po nějaké době nezačalo pálit dobré bydlo… A tak jako na zavolanou přichází nabídka na ochranu soudce, rodinného přítele Joan, který je původně pozval jen na návštěvu k Velkým kanadským jezerům. Zdá se však, že soudci nejde pouze o ochranu vlastní osoby… Události nabírají rychlý spád, když někdo začne systematicky likvidovat obyvatele blízkého města. Podaří se i tentokrát Dabertovi odhalit zlo, které se plíží nad Hořejším jezerem? Nebo bude tentokrát tímto zlem pohlcen i on?Další říjnové knižní novinky z nakladatelství MOBA:
V podezření, Michael Robotham, světová krimi
Daringham Hall – Dědictví, Kathryn Taylor, román
Levandulové noci, Sophie Bérard, román
Znesvěcený hrob, Zuzana Koubková, historický román
Když zraje tráva, Jaroslav Kuťák, edice Původní česká detektivka
Smutný žhář, Tomáš Přibyl, edice Původní česká detektivka
Než milenec na střeše… lepší vrabec v hrsti, Alena Jakoubková, román pro ženy

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 12. 10. 2015 18:00
Chovancová, Michaela. 2015. Kniha: Chlapec ve stínu. Vychytané.cz. [Online] 12. 10. 2015. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9526. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Chlapec-ve-stinu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 04:21