Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Michael J - Dj co má srdce na správném místě

Další ze serie rozhovorů, které ve spolupráci s hudebním magazínem Help Music pravidelně děláme představuje tohoto usměvavého a talentovaného Dje, producenta a částečně i promotéra z Prahy. Rozhovor vyjde i v tištěné verzi časopisu, jako příloha Deníku již po 20.10.2015.
Přidat na Facebook
Jsem moc rád, že si na krátký rozhovor pro náš časopis udělal čas Dj a producent Michael J., dlouhodobý kolega a skvělý showman, který vyplňuje lineupy prestižních akcí po celé republice. Bývalý spolumajitel FS Music Records a rezident mnoha tanečních klubů nám jistě prozradí zajímavé věci na sebe i třeba na někoho jiného!

1. Ahoj Michale, předně díky za čas, který sis na nás udělal a stejně jako všech před Tebou, se Tě musím zeptat, představ se nám trochu, co od Tebe můžou lidi na akcích čekat, co Tě charakterizuje a kdo vlastně jsi?

Ahoj Petře a milý čtenáři. Nemám moc rád vlastní popis, protože si člověk může myslet něco, co není a naopak zapomene na něco, čím si získává lidi a sám to na sobě nepozoruje, přesto se o to pokusím.
Žiju v Praze, ale mám v sobě kus liberecké krve. Každé ráno vstávám s pocitem, že mám skvělou rodinu a výbornou přítelkyni. Jsem milovník skvělé kávy, techna, fotbalu a Itálie. Když nehraju tak se snažím trávit volný čas s mojí přítelkyní, nebo někde válčím na fotbalovém hřišti. Snažím se užívat života jak jen je to možné a nechci jen někde lelkovat nebo se doma povalovat. Nedávno jsem měl zafixovanou ruku a myslel jsem, že mi z toho hrábne, jak jsem se nudil. Hraji převážně techno, které doplňuji o tech-house s prvky Deepu. Kdo má chuť si mě poslechnout, tak stačí do googlu zadat „Michael J Drum Kit podcast“ a už se na něj povalí techno nálož.2. Vím, že jsi, díky bohu, odkojen na gramofonech (i když v té době, kdy už se hojně přecházelo na playery) a zažil sis tedy to kouzlo pravého djingu, ale v dnešní době už samozřejmě stejně, jako převážná většina Djs, hraješ z CD playerů. Proč si u gramců nezůstal? Žene i Tebe doba a technický pokrok, nebo pohodlí a dostupnost muziky?

Desky miluji! Je to naprosto fenomenální věc, ale doba je taková, že vše co někdo složí, dá na net a ty to vlastně večer můžeš hrát. Druhá věc je, že v klubech už moc gramofonu není, takže míst, kde by si vytáhnul černé placky a válel tam, je opravdu málo. Přesto je to výborný pocit hrát na desky. Každý Dj který začíná, by se to měl naučit, protože když se na deskách naučíš, pak můžeš hrát i z kazet.

3. Živě si pamatuju, jak bylo Michaela všude tolik, že to už mohlo někomu klidně vadit, kam si najednou zmizel? Vidím Tvoje aktivity stále méně, ale přitom vím, že jsi na poli taneční hudby aktivní velmi. Snad nestárneš? Co aktuálně děláš a čemu se věnuješ nejvíce?

Máš pravdu, jeden čas toho bylo strašně moc. Hrál jsem každý víkend a to třeba 3x. Věřím, že hodně lidem jsem ležel v žaludku, ale to je vždy ten kdo je na pomyslném trůnu (tím nechci říct, že jsem byl král scény). Nikam jsem nezmizel ani jsem neumřel, ale došlo mi, že hnát se za každým hraním je o zdraví, protože minimum spánku, litry alkoholu a strava na nádraží v „bufáči“, není úplně ideální. Hodně mi otevřela oči moje přítelkyně, která mi ukázala, že mejdan není všechno. Díky méně hraní, mám čas jít o víkendu na výstavu, do kina nebo jít hrát fotbal. Každopádně hrát jsem nepřestal, to určitě ne! Jen jsem svůj volný čas začal dělit mezi focení a vystupování na tanečních akcích.4. Řekni nám něco o projektu From Heart, kterého jsi autorem a pořadatelem? Představ nám ho. Je to velmi zajímavý a chvályhodný projekt. Kdy bude další?

Je to mejdan, který má pomáhat tam kde je třeba. Já si vybral dětskou Onkologii v Motole. Bohužel ten mejdan byl spojený s klubem Yes, který se v květnu zavřel a díky tomu jsem přišel o skvělé a přímo pro tento účel stavěné místo konání. Jestli se k tomu projektu někdy vrátím, je otázka, ale pokud seženu prostory, které mi budou vyhovovat, nebude o čem přemýšlet. Měl jsem v plánu to následně dělat v dnes již přejmenovaném klubu Magnum, ale než se o tom začalo jednat, tak se podnik zaměřil na Hip Hop a projekt se koncepčně do programu nehodil. Uvidíme, co nám přinese nový rok, protože do konce roku se do ničeho nechci pouštět. Jen abych to cele shrnul, hledám tedy místo, kde udělat další díl, protože postavit to na zelené louce s ničím okolo, je pro mě nereálné.

5. Produkuješ vlastní hudbu s různými kolegy z branže, která mě osobně velmi baví. Jak si aktuálně vedeš v tomto směru? Připravuješ nějakou zajímavou spolupráci, nebo máš nějaký zajímavý track těsně před vydáním?

Často produkuji s kamarádem ze Slovenska s Matt De La Peetem, který mi je hodně blízký. Nedávno nám vyšla věc „Fly“, která padla přesně do letní nálady. Další produkci mám rozdělanou a nevím, kdy zase dojde do hlavy ta správná múza, která mi pomůže dodělat co mam rozdělané.6. Jakožto Dj si hrál na nepřeberném množství akcí, od malých klubovek, po halovky a festivaly, vzpomeneš si na nějaký zajímavý zážitek z vystoupení, nebo nějakou hodně peprnou kuriozitu? A nemusí to být zrovna Tvá vzpomínka. Klidně na někoho něco práskni.

Tento rok jsem na Macháči zavíral techno scénu od 5:00 do 6:00 v b2b setu s Golpem, který byl i náš řidič na cestě domů. Celou noc jsem neregistroval, co Venda pije a až při cestě k autu z něj vypadlo, že vypil asi 4 piva. Takže jsem šel shánět alkoholtester, nikde ale nebyl, až jsem došel k Penny, kde mě poznal nějaký kluk a nabídnul mi, že mi půjčí jeho tester. Když jsem se po půl hodině vrátil k autu, měl Golpe stále 0,5 v krvi. Takže místo odjezdu k domovu nás čekalo pár hodin čekání, něž to z něj vyprchá. Díky tomu, že se kolem našeho auta začal poflakovat polonahý a drogami poznamenaný mládenec, bylo naše čekání přesunuto do blízkého hotelu, kde se do Golpeho nalilo asi 10 litru kafe a mi čekali dál. Místo odjezdu po 6té ráno, se odjezd uskutečnil asi kolem. Všem Djs kteří jedete na hraní s Golpem vzkazuji, nikdy ho nenechte plánovat cestu, protože to je o nervy. Přesto je to kluk, kterého mám fakt rád, takže jsem na něj nebyl dlouho naštvaný. Ono je těch storek z hraní celá řada, ale ne každá je publikovatelná.

7. Kde Tě můžou lidé pravidelné potkávat? Kam si na Tebe můžeme v nejbližší době zajít?

Pravidelně mě lidi můžou potkávat každou středu od 19:00 na fotbalovém hřišti na Šeberově. Hraní je vždy dle pozvánek, ale pravidelně se objevuji na Kladenské scéně a v afterklubu Studio 54, kde jsem rezidentem.
8. Je někdo v naší domovině koho opravdu uznáváš a s kým rád spolupracuješ, nebo bys spolupracoval? A poznal si poslední dobou nějakého opravdového talenta, který Tě čímkoli uchvátil?

Moje uznání má každý kdo něco děla, protože to stojí čas a peníze. Mezi Djs a producenty si vážím Orbitha, za jeho dlouhověkost. Je to pro mě člověk, který si stále drží tvář a nehraje žádné kolotoče. Přesto je stále u nás špičkou. Nechci na nikoho zapomenout, ale baví mě nástupce právě Orbitha, kterým je dle mého Dj a producent Subgate. Dále si cením Spiriakose, Tibizi, Miquela, Golpeho, Destroyera nebo Schwa-čka. Mezi mladé Djs a producenty beru třeba kluka z Kolína Seba Delucu, který je strašně nenápadný a přesto si jde za tím, co ho baví a dělá to moc dobře! Takže „big up“ do Kolína.

9. Co si Ty osobně myslíš o tématu, který aktuálně válcuje všechny média a kterého je všude tolik, že člověk už vlastně neví co je pravda a co lež? A tím samozřejmě myslím uprchlickou krizi.

Dost složitá otázka. Musím říci, že po videu, které dal na fb fotograf Šibík, si na to musí udělat obrázek každý. Uprchlíci jsou problém, který Evropa musí řešit. Neříkám, že nemůžeme pomoc někomu, kdo utíká od teroru, který má ve své vlasti, což udělala třeba řada Čechů útěkem do USA za „komáru“. Druhá věc je ta, že si nemůžeme nechat narušit chod země a respekt. Jestli uprchlíci vezmou za své naše zvyklosti, jako je náboženství, životní úroveň, zákony a jazykovou vybavenost nejsem proti tomu, aby je společnost vzala za své. Druhá věc je, že Česká republika je jen zastávkou a cíl jejích cesty je Německo.
Otázka samotná odkazuje na to, že nikdo pořádně neví co je pravda a co ne. Bohužel media nám servíruji jen to, co chtějí a co jím prodá co nejvíce novin. Proto je důležité si hledat informace i jinak než číst jen bulvár. Hlavně si nemyslím, že cesta zakládání a sdílení skupin na FB něco vyřeší.
Jediný kdo má pro situaci řešení je vláda, ta má možnost zavřít hranice a tím zamezit příliv uprchlíku do naší vlasti. To už není ale otázka na nás běžné občany.

Děkujeme ..

Autor:
Help Music/Vychytane.cz
Petr B. Wacko
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 12. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Michael J - Dj co má srdce na správném místě. Vychytané.cz. [Online] 12. 10. 2015. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9520. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Michael-J---Dj-co-ma-srdce-na-spravnem-miste
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.146s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.24.209
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 04:28