Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Petrohradská kolektiv zahajuje sezonu

Tento týden ožije nevyužívaný prostor na Újezdě i ateliérový komplex v Petrohradské, kam v sobotu dorazí Dylan Neely a Alex Nathanson se svým projektem Fan Letters.
Přidat na Facebook
Spolek Petrohradská kolektiv zahajuje sezonu pod názvem SEASON OPENING #159, tedy sto padesát devět dní od zahájení projektu Petrohradská 1. 2. 3. zpřístupní a programem naplní hned dva pražské prostory.

Zahájení sezony proběhne ve středu 7. října od 18 hod vernisáží výstavy Život umělce na 2000 m2 v prostorách bývalého obchodu na Újezdě 14, Praha 1. Výstava včetně doprovodného programu bude přístupna veřejnosti až do 14. října vždy od 12 do 24 hod. Výstava představuje residenty Petrohradské a různorodost jejich tvorby, přístupů a vizí. Zároveň reflektuje současné umělecké dění nastupující umělecké generace na české scéně. Svým širokým spektrem pokrývá pestrou směsici výtvarných žánrů i přístupů, které sahají od klasické malby, sochy či fotografie až po multimediální instalace, koncept a videoart.

Touto výstavou bude pod hlavičkou Petrohradské odstartován rozsáhlý výstavní cyklus, na který naváže série přednášek, diskusí či komentovaných prohlídek. Od 9. do 11. října 2015 se mohou zájemci těšit na bohatý doprovodný program přímo v sídle, v Petrohradské 13, Praha 10. Od promítání filmových experimentů z dílen studentů Filmové a televizní fakulty až po kolektivní poslech rozhlasové hry Kathariny Schmitt, Knock-Out (2008). Highlightem akce bude pro mnohé newyorská skupina Fan Letters (http://www.fanletters.info/about.html), která zde v sobotu 10. 10. 2015 vystoupí. Tato audiovizuální spolupráce mezi hudebníkem Dylanem Neely a filmařem Alexem Nathansonem v sobě spojuje zvuk, video, počítačové programování a ruční elektronické přístroje do hravé a podnětné interaktivní multimediální show.

O spolku Petrohradská kolektiv
Petrohradská kolektiv je spolek podporující mladé tvůrce a místní uměleckou komunitu. Mezi dílčí cíle projektu patří jak vytvoření zázemí pro začínající umělce a studenty, ve kterém budou moci rozvíjet svou kreativitu, tak navázání kontaktu se zahraničními tvůrci, spolupráce s místními i mezinárodními institucemi, networking mladých umělců a podpora prezentace jejich tvorby. Spolek na jaře založili Daniel Konopáč, Edita Štrajtová a Ondřej Staněk. Spolek se věnuje i vlastní umělecké tvorbě, organizuje kulturní a vzdělávací akce, přispívá k samotnému tvůrčímu procesu, zapojuje se do kolektivních experimentů a hostování zahraničních tvůrců.

O projektu Petrohradská 1. 2. 3.
Prvním putovním projektem spolku je PETROHRADSKÁ 1. 2. 3., který dočasně využívá budovu bývalé pekárny ve Vršovicích jako místo pro začínající mladé umělce. PETROHRADSKÁ 1.2.3. je multižánrová ateliérová platforma, která se soustředí na edukativní činnost, podporu při realizaci a prezentaci projektů jednotlivých residentů a propojování českých a zahraničních mladých umělců. Součástí objektu je dvůr, který je využíván pro pořádání akcí jako je třeba divadelní představení, pecha-kucha, performance, worksohpy atp. Výhledově by měla vzniknout v areálu také kavárna, jež by celý projekt komunikovala širší veřejnosti, sloužit by měla také jako menší galerijní prostor a zázemí pro rezidenty a realizační tým. Tím nejpodstatnějším, co budova nabízí, jsou ale prostory určené pro residenty – v areálu je přes dvacet ateliérů, v současné době využívány více jak padesáti umělci. Současnými residenty jsou např. Adéla Sobotková, Lenka Kerdová, Magdalena Rutová, Monika Žáková nebo Tereza Kašparová. Součástí je také porcelánská dílna Nikolaje Ryfra, malířský ateliér Ludmily Smejkalové nebo nahrávací studio Tomáše Havlena.

Více informací na:
WEB: www.petrohradskakolektiv.com
FB Petrohradska kolektiv: http://www.facebook.com/petrohradskakolektiv
FB Petrohradska 1.2.3: http://www.facebook.com/Petrohradska-1_2_3-850883168325464/timeline/
Instagram: petrohradska1.2.3
Twitter: petrohradska

Dodala: Kateřina Mrázková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 8. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Petrohradská kolektiv zahajuje sezonu. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2015. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9513. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Petrohradska-kolektiv-zahajuje-sezonu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 09:43