Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sbírka na Bubny dosáhla 100 % a jede dál!

Na nádraží Bubny se rozezní minimálně 300 bubnů!
Přidat na Facebook
Sbírka Bubnování pro Bubny na HitHit.cz, dosáhla svých 100 %, vybralo se 75 000 Kč a do konce sbírky stále zbývá 9 dní. Organizátoři vyrábějí další a další bubny, už teď je jich 300. Bubnování pro Bubny proběhne 16. října na nádraží Bubny.

Každý, kdo si na HitHitu přispěním ve sbírce koupí svůj buben, si na něj pak může přijít vybubnovat svůj osobní postoj spolu s Davidem Kollerem, Jaroslavem Kořánem, Milošem Vacíkem nebo Alanem Vitoušem a dalšími. Přispět lze na https://www.hithit.com/cs/project/1713/bubnovani-pro-bubny.

„Velice nás těší takový zájem o Bubny. Studenti pražských škol už jich vyrobili téměř 300. V současné chvíli řešíme, jak počet navýšit, aby si mohlo přijít zabubnovat opravdu co nejvíce lidí. Zároveň vyzýváme všechny, pokud si nekoupí bubny ve sbírce, ať si přinesou vlastní a připojí se k našemu rytmu,“ říká Pavel Štingl, organizátor akce.

O akci:
16. říjen je výroční den prvního židovského transportu z Prahy, který byl vypraven roku 1941. Veřejné setkání - happening bez patosu a pokládání věnců, bude vzpomínkou na 50 000 deportovaných obyvatel Prahy a apelem k postoji mlčící většiny, která tomu přihlížela.
Happening proběhne za účasti osobností hereckého světa a známých bubeníků (David Koller, Miloš Vacík, Alan Vitouš, Jan Červenka). Ti nastolí rytmus, ke kterému se budou moci připojit všichni a společně tak vybubnovat svůj postoj k tichu v nesprávnou chvíli. Známí herci pražských divadel (Bára Hrzánová, Ondřej Vetchý, Václav Vydra a další) budou citovat z textů, které pro bubnování napsali a vybrali členové PEN klubu. Na výrobu bubnů uspořádali organizátoři sbírku na hithit.cz s názvem Bubnování pro bubny, kde může každý přispět a koupit si tak svůj buben, na který potom spolu s ostatními vybubnuje svůj osobní postoj k tichu mlčící většiny.

Na nádraží Praha–Bubny, vzniká Památník ticha, místo pro veřejný dialog o odkazu obětí, motivech pachatelů, a především o zásadní roli mlčící většiny v dobách, kdy se pasivita stává obecným ohrožením. Bubnování pro Bubny je další z řady akcí, které filozofii vznikajícího památníku přibližují veřejnosti. Praktickou prezentací budoucí expozice bude miniexpozice „Fragment Památníku ticha“, která bude na deset dní otevřena v nádražní hale k výročí prvního transportu.

Více informací na www.bubny.org.

Dodala: Barbora Pangrácová
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 8. 10. 2015 08:00
Chovancová, Michaela. 2015. Sbírka na Bubny dosáhla 100 % a jede dál!. Vychytané.cz. [Online] 8. 10. 2015. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=9507. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sbirka-na-Bubny-dosahla-100-%-a-jede-dal!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 07:43